Şimdi Ara

MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
6
Favori
9.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sn. Forum Üyeleri ve Değerli Arkadaşlar;

Nvidia 'nın GeForce® GTX960M mimarisine sahip yeni Monster dizüstü modellerimiz ile ilgili tüm teknik bilgileri, benchmark performansı testlerini, oyun performansı testlerini, önceki nesil GTX8xxM ekran kartları ve yeni nesil GTX970/980M ekran kartlı modellerimiz ile karşılaştırmalı oyun ve benchmark testlerini bu konu başlığı altından en güncel haliyle siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmayı planlıyoruz.

Sorularınızı konunun ilk mesajını "ALINTI" yapmadan, konu altındaki CEVAPLA butonu ile ya da gönderdiğimiz mesajdaki CEVAP butonunu kullanarak bize sorabilirsiniz.

ALINTI yapmamanızı istememizin nedeni konunun ilk mesajını sürekli en güncel bilgiler ile güncelleyeceğimiz içindir.

Benchmark testleri, oyun performansı videoları ve diğer ekran kartlı modellerimiz ile karşılaştırmalı performans testleri ile sürekli konuyu güncelleyeceğimiz için ilk zamanlarda yazdığımız bazı bilgilerin, en güncel bilgiler ile arasında kafa karışıklığına sebep olacağını düşündüğümüz içindir.

GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLERİMİZ

1- ABRA A5 V5.1.1 >>> TIKLA
    2- ABRA A5 V5.1 >>> TIKLA
    3- ABRA A5 V4.1 >>> TIKLA
    4- ABRA A5 V4.1.1 >>> TIKLA
    5- ABRA A5 V4.1.2 >>> TIKLA

ABRA A5 V5.1.x modellerimizin kasa üreticisi Clevo firması, ABRA A5 V4.1.x modellerimizin kasa üreticisi ise Quanta firmasıdır.

GTX960M WALLPAPER

GTX960M ekran kartlı Monster notebook modellerinden herhangi birisini kullanan müşterilerimiz yukarıdaki duvar kağıdını bilgisayarına indirip arka plan görüntüsü olarak kullanabilir.

RESİMLER

ABRA A5 V4.1.x

MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY
     MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY
     MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY

ABRA A5 V5.1.x

MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY

GPU-Z

ABRA A5 V4.1.x

ABRA A5 V4.1 modelimiz 2GB ekran kartlı, ABRA A5 V4.1.1 ve ABRA A5 V4.1.2 modellerimiz ise 4GB ekran kartlıdır.

Yukarıdaki GPU-Z görüntüsünden bu iki modelimiz arasında sadece ekran kartı belleğinin farklı olduğu görülebilir.

Ekran kartı anakarta tümleşik yapıdadır sonradan değiştirilemiyor.

ABRA A5 V5.1.x

Bu modelimizin ekran kartı tek model 2GB ekran kartlıdır.

Ekran kartı anakarta tümleşik yapıdadır sonradan değiştirilemiyor.

TESTLER

ABRA A5 V4.1.x

Test Ürünü Özellikleri:

i7-4720HQ
    8GB 1600Mhz
    2GB GTX960M
    120GB Kingston mSATA SSD
    750GB 7200 RPM HDD
    Windows 8.1 SL
    Turbo Fan açık

GeForce Driver: 345.05 - WHQL
    GeForce Experience: 2.3.10.37 Beta

3DMark11 P Skoru

MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY

3DMark11 X Skoru

3DMark Vantage P Skoru

3DMark Vantage H Skoru

Unigine Heaven Benchmark 4.0

Unigine Valley Benchmark 1.0

CINEBENCH R15

CINEBENCH R11.5

AIDA64 EXTREME

Metro Last Light (Very High Settings)

MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY

Metro Last Light (High Settings)

MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY

Thief (High Settings)

Thief (Very High Settings)

Thief (Custom Full Settings)

Tomb Raider (High Settings)

Tomb Raider (Ultra Settings)

Tomb Raider (Ultimate Settings)

Tomb Raider (Custom 2xSSAA Settings)

Tomb Raider (Custom 4xSSAA Settings)

Hitman (High NoMSAA Settings)

MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY MONSTER GTX960M EKRAN KARTLI YENİ MODELLER HAKKINDA HERŞEY

Hitman (Ultra NoMSAA Settings)

Hitman (Ultra 2xMSAA Settings)

Hitman (Ultra 4xMSAA Settings)

Hitman (Ultra 8xMSAA Settings)

Sleeping Dogs (High Settings)

Sleeping Dogs (Extreme Settings)

BioShock Infinite (High Settings)

BioShock Infinite (Very High Settings)

BioShock Infinite (Ultra DX11 Settings)

BioShock Infinite (Ultra DX11_DDOF Settings)

NOT: Konu sürekli güncellenecektir.

Saygılarımızla,

MONSTER Müşteri Hizmetleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterMusteriHizmetleri -- 1 Nisan 2015; 12:07:46 >

• Bu testler ne zaman olacak acaba? Bir de n11 sitesinde yeni ürünleriniz an itibari ile bulunmamakta.
  • Kart kaç shader saat hızları ne bunları merak ediyorum Gpuz resmini çekip koyar mısınız teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun testleri ne zaman gelir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MonsterMusteriHizmetleri kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun... sabırsızlıkla bekliyordum bu modelleri...

ilk izlenim olarak; A5 V5 modeli muhteşem duruyor şık ve sade... A5 V4 modeli ise tarzıyla tam bir oyun bilgisayarı olmuş... halen üniversitede okuyor olsaydım tercihim kesinlikle V4 olurdu fakat artık iş için de kullanmak durumundayım bu sebeple V5 modeli bana hitap eden model...

iki model için de performans ve sogutma ile ilgili herhangi bir darboğaz olacağını sanmıyorum... özellikle sogutmaların çok tatmin edici olacagını düşünmekteyim... (cpu, gpu ve fan yerleşim yerlerine ve baglantılarına bakarak söylüyorum)

benim en çok merak ettiğim konu ses performansları... V5 modeli sanırım bu konuda üvey evlat olan model... sanki basit iki hoparlöre sahipmiş gibi görünüyor... umarım öyle degildir... diğer taraftan V4 ise subwoofer ile tatmin edici sesi verecektir heralde...

sizden ricam; bu iki modelin ses performanslarını inceler misiniz?? karşılaştırmalı olursa çok daha iyi olur... bu gerçekten önemli...

şunu da eklemek istiyorum; şahsi fikrim olarak T5 V4.1 den sonraki en şık kasaya sahip oldu monster A5 V5 ile... tamamen şahsi fikrimdir...

• Sitede gtx960m 2 gb diyor bu programda 4 gb diyor ?
  • Sn. FurkanGLR;

ABRA A5 V4.1.1 ve V4.1.2 modellerimiz 4GB, ABRA A5 V4.1 modelimiz ise 2GB ekran kartlıdır.

ABRA A5 V5.1 ve V5.1.1 modellerimiz ise tek model 2GB ekran kartlıdır.

Saygılarımızla,

• Beklediğimden daha iyi çıktı isinizi iyi yapıyorsunuz hem musteriyi fiyatlarla memnun ettiniz tasarımlarda gayet hoş elinize sağlık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata1717 -- 12 Mart 2015; 17:17:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 inc gtx960m modelleriniz ne zaman gelecek

ayrıca 3.299 lira olan modelin kasası çok hoşuma gitti.

• 17.3" modeller nezaman gelecek acaba? Yada gelecekmi? Kullanmayi dusundugunuz kasa ne olacak?
    Fiyatlar giris icin baya iyi dolar kuru dusunulurse ama ben monster gibi bi firmanin modellerinde msata ssd yi makul fiyattan kasaya ilave edecek bi kampanya yapmasini beklerdim oteki firmanin yaptigi gibi.

• Dolar yeni modelleride etkilemiş... Aslında Piyasaya genel olarak baktığımız da bu fiyatlar çok iyi bir seviyede. Tasarımları fena değil.

Ben bu fiyata gittim lenovo y50 aldım. GTX 860M li ekran kartı mevcut.. keşke biraz daha bekleseydim..
  • Bekledigimden hizli satisa basladiniz. Yarin gun icinde siparis versem pazartesi ulasir mi.

• Arayıp görüştüm

Yeni modellerde 2 tane SSD takılamaması dezavantaj. 5.1 serisinde CD rom yerine adaptörler 2. HDD yi takabiliriz. Zira Msata herkeste yok Mevcut SSD si olanlar için ekstra bir masraf şart. Tabi SSD yi ana yuvaya takıp, ekstra depolama ya da arşiv hddsini takarım Usb'den derseniz sorun yok. 4.1 serisinde ise böyle bir olanak yok çünkü CD-Rom yuvası yok. SSD takarsanız 2. HDD takamıyorsunuz.Ben zaten sade kasa sevdiğimden 5.1 alacağım. Herkese hayırlı olsun.

Tek merak ettiğim 4GB ve 2GB 960m ler arasında ne derece bir performans farkı olacağı. Bu konuda bir açıklama gelirse seviniriz en acilinden bir benchmark fena olmaz:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djdigy5 -- 12 Mart 2015; 17:45:45 >
  • WalkmaN kullanıcısına yanıt
    Sn. WalkmaN;

Hafta içi saat 16.30 'a kadar, hafta sonu Cumartesi günü ise saat 12.00 'a kadar verilen notebook siparişlerinde aynı günün akşamı sipariş verilen ürünler Aras Kargo 'ya teslim edilmektedir. Aras Kargo firmasının bize vermiş olduğu maksimum kargo süresi 48 saattir. Ancak Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinin bazı illerine kargo teslimatları 3 günü bulabiliyor. Kargo teslim süreleri bulunduğunuz ile, hava ve yol koşullarına bağlı olarak değişebilmektedir. Monster ile ilgili tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

• 1 hafta önce abra a5 1.1.2 aldim
    Simdi 5.1.1 çıktı.
    Karşılaştırmalı link burdahttp://www.monsternotebook.com.tr/urun_kiyaslama.aspx?lang=tr-TR&kat=1105&uKods=464795,475190

Ne diyorsunuz değiştireyim mi???
  • MonsterMusteriHizmetleri kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekürler. Bulunduğum yer Mersin. Yurt'ta ikamet ettiğim için gününü merak ediyorum. Gelen kargo ekibi, güvenlikle karşılaşıcağı için ürünü alıp almama olayı gibi sorunla karşılaşmak istemiyorum. Geliceği gün hakkında ufak da olsa bilğim olması o gün içersindeki meşguliyeti etkilicek. Kolay gelsin.
  • kultepe K kullanıcısına yanıt
    Sn. kultepe;

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=475191&kat=6454&lang=tr-TR linkinde GTX950M 'li modelimizi bulabilirsiniz. Ancak bu ürün modelimiz henüz stoklarımıza girmedi tahminen 1 haftaya kadar önümüzdeki Cuma günü muhtemelen bu modelimizin de stoklarımıza girmesini bekliyoruz.

Saygılarımızla,

• 970M alacaktım çok fazla oyun oynamadığım için 960M 4 GB + daha fazla modifikasyon olarak takıldım şuan. Asıl sorum 960M 2 GB veya 4GB ne gibi farklar oluşturur.
  • Abra a5 v4 un kasa ureticisi hangi firma?

• hssapiens H kullanıcısına yanıt
    Sn. hssapiens;

ABRA A5 V4.1.x modellerimiz Quanta üretimi, ABRA A5 V5.1.x modellerimiz ise Clevo üretimidir.

Saygılarımızla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsterMusteriHizmetleri -- 12 Mart 2015; 18:14:34 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.