Şimdi Ara

MONSTER CANAVARLARI DERNEĞİ (698. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.741
Cevap
120
Favori
965.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Ne yazıkki öneremeyeceğimi söylemiştim. Hiçbiriyle çalışmadığım için net bilgim yok. Ancak çevremde yaptıranlar oldu bahsettiğim yerlerde. Zaten profesyonel olarak yapanlar bellidir.
    Teşekkür ederim. Umarım yaptırabilirim. Eski nesil bile olsa bilgisayarımı çok seviyordum. Monster gerçekten bir başka, AŞK gibi :)
  • Benim pek yüzüm gülmedi aldığımdan beri ama umarım bu defa çözülecek benimde sorunum.

Geçen sene ekimde aldım cihazı, aldığımdan beri kilitlenme sıkıntısı vardı internette video izlerken bazen birden donuyordu. Defalarca aradım ettim bios güncellediler onu yaptılar vs. Yollayamadım bir türlü servisede, en son yolladım birkaç ufak tefek şey daha vardı. Alt kasa değişti, anakartta mosfet değişti, wifi kartı değişti, donma sorunu ile ilgili bir şey yapılmadı. Neyse cihaz geldi 2 gün geçmedi yine dondu. Bir süre sonra yeniden gönderdim, bu defa; klavye, üst kasa, fanlar, anakart değişti. Tamam sorun çözüldü dedim ki, bu seferde takılan anakartta usb slotunun biri gevşek(kullanılmış anakart gibi sanki, sıfır anakartta üretim hatası yoksa bu gevşeklik olmaz normalde)üstüne yetmedi birde cızırtı problemi peydahlandı. Şarja takılıyken bazen cızırtı duyuyorum ve performans modunda daha da artıyor. Batarya da iken bu durum yok. Birde hoparlörlerin sesi kapalıyken sesli video vs açarsam ilk anda "çıt" diye bir ses geliyor. İlk aldığımdan beri vardı bu sorunda. Yarın yeniden gönderip cihaz değişimi talebinde bulunacağım. Değişmeyen yeri kalmadı ciahzın, o kadar para verip aldım. Kaç kere servise gitti, kaç defa onarım gördü.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Gerçekten kötü bir tecrübe olmuş. Umarım yetkililer sesinizi duyar yardımcı olurlar. Selamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gönderdim bugün cihazı yarın ellerinde olur. Artık sürekli arayıp bastıracağım. Bir yerde bir sorun var ve çözmeye çalıştıkça ek sıkıntılar oluştu.

• Ekran kartını bir türlü kuramıyorum bir aydır. Geçen hafta götürdüm bios güncellediler yine çözüm olmadı. Servise diyorum ekran kartı chipsetinde problem olabilir diye. Yüzeysel bakmışlar yine göndereceğim.

• t5 v17. 1 ya da 480gb ssdli olani önerir misiniz arkadaşlar herhangi bir kronik sorunu var mıdır? müşteri hizmetleri servisi nasıldır?

7bin tl para vericez sonuçta baya bir araştırma yaptım ama sahiplerine sorayım dedim bir de?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende t7 16.1.2 şu 120 hzlik modelden aldım rami tek slot 16 gb yaptım. GTX 1060 kartlı bir sistem beni üzmeyeceğini düşündüm. Şöyle bir durum varki diğer modelli pclerin cs go olsun lol tarzı oyunlar da aldıkları fps değerleri yeri geliyor cs de 300-350 fps alabilirken ben 100 lere kadar düşen genelde 140 lara çıkabilen bir fps değeri alıyorum yani herşey aynı işlemci, ekran kartı, ram nasıl oluyorda performans farkı bu kadar olabilir aklım almıyor. GT 960m li pc si olan yakınlarım benle aynı fps değerlerini aldıklarını görüyorum 1050ti sahiplerinin benden daha iyi fps değerleri aldığını gördükçe çıldırıyorum bu sistemlerin verdiğimiz bu paraların karşılığı kesinlikle bu değil sahte 1060mı koyuyorlar bişeylerimi kısıyorlar anlamıyorum. Bu konuda beni aydınlatırmısınız kafayı takmamak elde değil. Nasıl ? mümkün olur bu durum 7700hQ modelli işlemciler şöyle kötü böyle kötü diyorlar ve her araştırma yaptıgımda 1060 modeliyle aldıkları fps değerleri çok farklı sözde biz daha iyisine sahibiz

• quote:

Orijinalden alıntı: hamıgo

Bende t7 16.1.2 şu 120 hzlik modelden aldım rami tek slot 16 gb yaptım. GTX 1060 kartlı bir sistem beni üzmeyeceğini düşündüm. Şöyle bir durum varki diğer modelli pclerin cs go olsun lol tarzı oyunlar da aldıkları fps değerleri yeri geliyor cs de 300-350 fps alabilirken ben 100 lere kadar düşen genelde 140 lara çıkabilen bir fps değeri alıyorum yani herşey aynı işlemci, ekran kartı, ram nasıl oluyorda performans farkı bu kadar olabilir aklım almıyor. GT 960m li pc si olan yakınlarım benle aynı fps değerlerini aldıklarını görüyorum 1050ti sahiplerinin benden daha iyi fps değerleri aldığını gördükçe çıldırıyorum bu sistemlerin verdiğimiz bu paraların karşılığı kesinlikle bu değil sahte 1060mı koyuyorlar bişeylerimi kısıyorlar anlamıyorum. Bu konuda beni aydınlatırmısınız kafayı takmamak elde değil. Nasıl ? mümkün olur bu durum 7700hQ modelli işlemciler şöyle kötü böyle kötü diyorlar ve her araştırma yaptıgımda 1060 modeliyle aldıkları fps değerleri çok farklı sözde biz daha iyisine sahibiz
    hocam monster kullanıcısı değilim ama bu sorunun sistem parçalarıyla alakalı değil bilgisayar ayarlarınızla alakalı olduğunuzu düşünüyorum. monster'ı arayıp ayarlar konusunda yardım isteyebilirsiniz veya facebook grubuna sorabilirsiniz.

• hamıgo H kullanıcısına yanıt
    slm dostum senin sıkıntı çok büyük ihtimalle Nvdia ince ayarlarıyla ilgili. 3D ayarlardan performansa yönelik ayarları araştır oyunlara göre.
    Ayrıca tek modül 16gb yerine keşke 2x 8gb ram alıp Dual kullansaydın daha fazla performans alırdın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Estensivo

hocam monster kullanıcısı değilim ama bu sorunun sistem parçalarıyla alakalı değil bilgisayar ayarlarınızla alakalı olduğunuzu düşünüyorum. monster'ı arayıp ayarlar konusunda yardım isteyebilirsiniz veya facebook grubuna sorabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam yapılmayan ince ayar kalmadı. Bu durumu yaşayan sadece ben değil kullanan kişilerdede duyuyorum. Servistende yok efendim bu değerler normaldir. Yoksa zaten 120 herz ekranınız var 120den yukarısı anlamsız diye önerilerde bulunuyorlar :) böyle tuhaf şeylerle karşılaşıyoruz. Sizce alınması gereken fps değerleri nedir? Haksızmıyım yakınmakta

• quote:

Orijinalden alıntı: fatality_

slm dostum senin sıkıntı çok büyük ihtimalle Nvdia ince ayarlarıyla ilgili. 3D ayarlardan performansa yönelik ayarları araştır oyunlara göre.
    Ayrıca tek modül 16gb yerine keşke 2x 8gb ram alıp Dual kullansaydın daha fazla performans alırdın.
    Hocam son zamanlarda benimde aklıma takılan bir konu dual channel olayı şimdi ben aynı ramden 2x16 yapsam etkisini görürmüyüm. Illaki 2x8 mi olması gerekiyor?

2 X 16GB yaparsan da etkisini görürsün. Servistekilerin söylediği nispeten doğru misal benim ekran 75Hz Gsync. En iyi performansı aşağıdaki şekilde alıyorum, başka türlü görüntüde yırtılmalar oluyor..

Nvdia ayarlardan ;
    GSYNC açık
    VSYNC açık
    İnce ayarlar Performansa yönelik

Oyun içi Ayarlarda Vsync kesinlikle kapalı.
    RTSS veya benzeri bir programla tazeleme hızını 70-72Hz gibi bir değerde sınırlandırıyorum. Bu ayarlarda genel anlamda oyunlar yağ gibi akıyor.

CS de 300 lü FPS lerin sana pratikte pek bi etkisi olmayacaktır tam aksine CPU ve GPU daha fazla çalışıp ısınacaktır ayrıca görüntüde yırtılmalar da olabilir. Deneyerek karar verebilirsin.
  • quote:

2 X 16GB yaparsan da etkisini görürsün. Servistekilerin söylediği nispeten doğru misal benim ekran 75Hz Gsync. En iyi performansı aşağıdaki şekilde alıyorum, başka türlü görüntüde yırtılmalar oluyor..

Nvdia ayarlardan ;
    GSYNC açık
    VSYNC açık
    İnce ayarlar Performansa yönelik

Oyun içi Ayarlarda Vsync kesinlikle kapalı.
    RTSS veya benzeri bir programla tazeleme hızını 70-72Hz gibi bir değerde sınırlandırıyorum. Bu ayarlarda genel anlamda oyunlar yağ gibi akıyor.

CS de 300 lü FPS lerin sana pratikte pek bi etkisi olmayacaktır tam aksine CPU ve GPU daha fazla çalışıp ısınacaktır ayrıca görüntüde yırtılmalar da olabilir. Deneyerek karar verebilirsin.
    Hocam keşke deneyebilsem teşekkürler cavbınız için sizin sisteminiz nedir ?

Tulpar T7 benimki.

I7 6700HQ , GTX1070 , 2x8gb ram ve SSD var.

Windows güç yönetimi yüksek performans ve Nvdia ayarlardan maksimum performans seçili olduğuna eminsiniz değil mi oyun için?
    Monster control center yüklüyse ordan da Yüksek performans seçili olsun bazen uyumsuzluk yapabiliyor.
  • quote:

Tulpar T7 benimki.

I7 6700HQ , GTX1070 , 2x8gb ram ve SSD var.

Windows güç yönetimi yüksek performans ve Nvdia ayarlardan maksimum performans seçili olduğuna eminsiniz değil mi oyun için?
    Monster control center yüklüyse ordan da Yüksek performans seçili olsun bazen uyumsuzluk yapabiliyor.
    Evet hepsi dediğiniz gibi pc yi açtığımda işlemci direk 60-80 derece ısı arasında çalışıyor ilginç durumlar var
  • abra A5 kullanıyorum. Son zamanlarda bazı tuşlar iyice bastırmayınca çalışmıyor özellikle belli bir bölge Y ve 5 tuşları....Neden olabilir bilen var mı
  • T7 V15.1 kullanıyorum, çok memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER GAMER -- 10 Ocak 2019; 0:19:45 >
  • Ekran parkalığım kafasına göre kendi kendine düşüp eski haline geliyor. Aldığımdan beri aynı ayarda kullanıyorum güç seçeneklerinden bir şey değiştirmedim. Son 1 haftadır baş gösterdi. Başına gelen var mı ?
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    Klavye yıpranmış. Değişim veya masaüstü klavye takılarak çözülür.

• Monster abra a5 v13.4 120w adaptör ile geliyor. Gtx 1050ti ve i7 8750h işlemciye sahip olduğunu düşününce bana 120w yetersiz gibi geldi.Hp marka I5 7300hq ve gtx 1050'ye sahip diz üstü bilgisayarimda 150w adaptör var.

Bu bilgisayarı kullanan arkadaşlara sorum oyun esnasında takılma, anı fps düşüşü sorunu yasiyormusunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 696697698699700
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.