Şimdi Ara

Monster Açılışta Turbo Fan Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bilgisayarı kapatıp açtığımda masaüstündeyken hiçbir şey yapmadığımda bir süre sonra Turbo fanları devreye sokuyor. Hiçbir işlem yapmamama rağmen. Ne yapabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Görev yöneticisini izleyin, işlemciyi kullanan bir şeyler vardır.
  • Hocam formattan sonra açmıyo turboyu masaüstündeyken o sorunu cozdumde. İslemcide ani yükselmeler oluyo bu normal mi? Video çektim bir bakar mısınız?

https://yadi.sk/i/AOOrAJ-AdVeRXQ

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkRose1

Hocam formattan sonra açmıyo turboyu masaüstündeyken o sorunu cozdumde. İslemcide ani yükselmeler oluyo bu normal mi? Video çektim bir bakar mısınız?

https://yadi.sk/i/AOOrAJ-AdVeRXQ
    Tarayıcıyı açınca o kadar kasmaması lazım. Tarayıcıda donanım hızlandırmayı açmayı deneyin.
  • baser kullanıcısına yanıt
    Açık hocam. Donanım hızlandırma. Bir anda yükseliyor sonra düşüyor işte. Anlamış değilim.
  • Hiç bişey yapamazsın sistem açıldığı anda windows proğramları açılır ve sunucuyla veri alışverişi olur buda işlemci ve ssd harddiske yük bindirir
    Eğer hiç birşey yapmadan masaüstünde beklersen otomatik bakım devreye girer.
    Kafaya takma kullan keyifli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anaoglu -- 25 Mayıs 2020; 15:46:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Video da ne yapmak istediğini anlamadım ama yüksek performans da kullanmak gereksiz işlemci yüksek frekansa çıkar sürekli ve ısınmaya neden olur fan çalışır
    Dengeli modda kullan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Açık hocam. Donanım hızlandırma. Bir anda yükseliyor sonra düşüyor işte. Anlamış değilim.
    Evet. Garip bir fan sesi var. İşlemcin kötü bir işlemci olsa anlardım ama o bilgisayarda böyle birşey olması garip.
    Sürücülerde ya da tarayıcının konfigürasyonunda bir sorun var .
    Bence ekran kartı sürücüsünde sorun.
    Bende sabahtan beri tarayıcı açık , fanlar nadiren çalışıyor.Hele turboya hayatta geçmedi son 3 aydır.
    Pil ayarlarını hangi modda kullanıyorsunuz? dengeli mi? ben prizdeken bu sekil. şarjda kullandıgımda 45-47 derece oluyor ara sırada fanları açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkRose1 -- 25 Mayıs 2020; 16:39:51 >
  • quote:

Pil ayarlarını hangi modda kullanıyorsunuz? dengeli mi? ben prizdeken bu sekil. şarjda kullandıgımda 45-47 derece oluyor ara sırada fanları açıyor.
    Ben ubuntu kullanıyorum, ama pilde çalışırken bile böyle bir fan sesi normal değil.
    Cihaz yeni bir cihaz. Yarın teknik servisi arayıp durumdan bahsedeceğim. yardımcı olurlar inşallah.
  • quote:

Cihaz yeni bir cihaz. Yarın teknik servisi arayıp durumdan bahsedeceğim. yardımcı olurlar inşallah.
    hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. bilgisayar açıldıktan sonra monster kontrol merkezi arka planda açıldığı anda turbo mod ile açılıyor. servis ile görüştünüz mü ne cevap verdiler?

• Kardeşim ben o sorunu format atarak çözdüm. Fakat benim tarayıcıda gezinirken ve youtubede müzik dinlerken işlemci %90 lara kadar cıkıyor ve fanlar sürekli çalışıyordu. İade ettim ben.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.