Şimdi Ara

Monster Abra A7 v6.2 Ram Ekleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar, ben ram ekletmeyi düşünüyorum. Laptopun içini açtım modelini görmek için, modeli direk monster (mosterin kendi markasını taktığınıda yeni öğrendim)

Aynı marka alayım diyordum ama görünüşe göre mümkün değil (Monster 450 lira istedi, kingston 300 lira), bende bir sorayım dedim acaba model farklılığı çok baş ağrısı yaparmı diye.

Alacağım ürün bu --> Kingston RAM

Cpu-Z sonucunuda ekledim. (umarım doğru RAM alıyorumdur?)

Donanım konusunda cahilim, aydınlatırsanız sevinirim :)

• Herhangi bir DDR3 (DDR3L değil) SODIMM bellek çalışacaktır şu anki bellekle beraber.

Belleklerin çift kanal çalışabilmesi için 8GB almanızı öneririm
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen 8gb alacağım, acaba Mhz değeri, Cl değeri ve voltaj değeri aynı ise ama marka farklı ise, dual channel çalışırmı (veya kötüsü, baş ağrısı yapar mı bana?)

Birde ben benim bilgisayarımda hep kingston var sandığımdan kingston almayı düşünüyordum, varmıdır sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan__

Hocam aynen 8gb alacağım, acaba Mhz değeri, Cl değeri ve voltaj değeri aynı ise ama marka farklı ise, dual channel çalışırmı (veya kötüsü, baş ağrısı yapar mı bana?)

Birde ben benim bilgisayarımda hep kingston var sandığımdan kingston almayı düşünüyordum, varmıdır sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka?
    İsterse MHz ve CL değerleri farklı olsun, BIOS bi şekilde ayarlayıp çift kanal çalıştıracaktır.

Voltaj değerleri farklı olamaz.

Belleklerde marka pek önemli değil hocam, en ucuzunu alıp geçin
    Çok teşekkür ettim :D

İçim bir türlü rahat edemedi, birazda bilgisayara ihtiyacım çok olduğundan sormak istedim. İyi günler, hayırlı ramazanlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan__

Çok teşekkür ettim :D

İçim bir türlü rahat edemedi, birazda bilgisayara ihtiyacım çok olduğundan sormak istedim. İyi günler, hayırlı ramazanlar :)
    Yanlış söylemişim hocam, DDR3L almanız lazım.

Ya DDR3L olarak yazılır ya da DDR3 1.35V olarak yazılır.
    Aynen onu bir hafta önce DDR3 1.5V sipariş edince acı olarak farkettim :D
  • Aynı değerlere sahip olan herhangi bir bellek ile sorusuz kullanırsınız. Bende Abra A7 V6.1 laptopta Monster marka 8Gb 1600Mhz DDR3L CL11 bellek ile birlikte Corsair 8Gb 1600Mhz DDR3L CL11 marka belleği sorunsuz kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A fine day to die -- 9 Mayıs 2019; 21:30:12 >
  • A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam aldım rami sıkıntı yok şu ana kadar.
  • (umarım doğru kişiyi etiketliyorumdur :)

Hocam bu rami taktım
    https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-1600mhz-ddr3-notebook-ram-kvr16ls11-8-p-BD304580?magaza=notebookyedekparca

Hiçbir sıkıntı olmadı ve bariz bir performans artışı var.

Ben saatlerimi önizlemelere harcıyordum, son kuruşuna kadar değdi.
  • ben de yorumları okuyarak birjavascript:void(0)az önce spariş verdim bakalım umarım benim pc de biraz hızlanır da yenisini almak zorunda kalmam :)

birde anlamadığım konu ramler 1600 mhz olmasına rağmen PC3-12800(800 MHZ) yazıyor yani ramler 800 mhzde mi çalışıyor.

• Bekir Ateş B kullanıcısına yanıt

Bir nedenden ötürü onu ikiyle çarpıyorduk ama tam hatırlıyamıyorum şimdi, google'da aratırsan elbet cevabı bulursun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.