Şimdi Ara

Monster A5 v1.1 vs v2.1

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu ikisi arasında çok kaldım. 2.1 in hoparlörü daha iyi. Ama ısınma daha fazla deniyor. (Ne kadar ısındığını görebileceğimiz , karşılaştırabileceğimiz bir resim var mı ?) Tasarım olarak v2.1 siyah gibi duruyor. Sizce hangisi daha güzel görünüşlü ?

http://www.monsternotebook.com.tr/UPLOAD/ABRA/A5_V1/Thumb/ON1_2013_large.jpg

http://www.monsternotebook.com.tr/UPLOAD/ABRA/A5_V2/Thumb/ON2_6474_large.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: AsasinoDePulgas

Arkadaşlar bu ikisi arasında çok kaldım. 2.1 in hoparlörü daha iyi. Ama ısınma daha fazla deniyor. (Ne kadar ısındığını görebileceğimiz , karşılaştırabileceğimiz bir resim var mı ?) Tasarım olarak v2.1 siyah gibi duruyor. Sizce hangisi daha güzel görünüşlü ?

tavsiyem görünüşe göre değil, ihtiyaca göre alın.

-2.1'de 2 mSata 1 adet Sata giriş var, 1.1'de ise 1 adet mSata, 2 adet Sata giriş var. mSata'ya SSD takılır sadece, Sata'ya ise hem mekanik HDD hem de SSD takılabilir.
    -Tasarım farkı var.
    -1.1'de parmak izi var, 2.1'de yok.
    -2.1'de 2 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0; 1.1'de 3 adet USB 3.0, 1 adet USB 2.0 var.
    -(Emin değilim, arayıp sorabilirsiniz) 2.1'de 2 tane ram slotu, 1.1'de 3 adet ram slotu var.
    -(Emin değilim.) Ben 2.1'in ses kalitesi daha iyi diye biliyorum.
    -Isınma konusunda 1.1 çok iyi, (bende 1.1 var, ısınma yaşamıyorum, inceleme de yapmıştım 1.1 için)
    Bildiğim kadarıyla başka farkı yok.

(Kaynak:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=92629687)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdi_arikan -- 4 Haziran 2014; 13:37:48 >
  • ben 17 inçlik modelleri öneriyorum.
    hem ekran zevkini ikiye katlıyor hem daha büyük olduğu için ısınma sorununu azaltıyor hem de 15 inçliklere göre daha heybetli ve şık bir duruşu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi_arikan

quote:

Arkadaşlar bu ikisi arasında çok kaldım. 2.1 in hoparlörü daha iyi. Ama ısınma daha fazla deniyor. (Ne kadar ısındığını görebileceğimiz , karşılaştırabileceğimiz bir resim var mı ?) Tasarım olarak v2.1 siyah gibi duruyor. Sizce hangisi daha güzel görünüşlü ?

-2.1'de 2 mSata 1 adet Sata giriş var, 1.1'de ise 1 adet mSata, 2 adet Sata giriş var. mSata'ya SSD takılır sadece, Sata'ya ise hem mekanik HDD hem de SSD takılabilir.
    -Tasarım farkı var.
    -2.1'de 2 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0; 1.1'de 3 adet USB 3.0, 1 adet USB 2.0 var.
    -(Emin değilim, arayıp sorabilirsiniz) 2.1'de 2 tane ram slotu, 1.1'de 3 adet ram slotu var.
    -Isınma konusunda 1.1 çok iyi, (bende 1.1 var, ısınma yaşamıyorum, inceleme de yapmıştım 1.1 için)

Özellikleri aynı zaten. Görünüşe göre alıcam tabii ki. Ses kalitesini çok düşündüm ama çok da düşünmeye gerek yok sanırım kulaklık kullanıyorum zaten çoğunlukla. Parmak izi okuyucu paypal dışında işe yaramıyor. 2 adet usb 3.0 felan da çok fark etmiyor açıkçası. Seneye felan bir SSD takıp yoluma devam ederim. 2. SSD bile takmam gibi geliyor. 17" ler bana çok tipsiz geldi bilmiyorum eledim onları hem ağırlar. 1.1 iyi gibi.
  • 1.1 clevo kasa olanın gtx760m olanını arkadaşa aldırdım. bayağı kurcaladım
    msı kasa olan 2.1 i de dükkana gidip gördüm. ses kalitesine de baktım. (3.nesil msı ge60 ı da zamanında başka arkadaşa aldırmıştım ve kurcalamıştım)

msı kasa olan 2 hoparlöre sahip (msı ge serisi gibi 4 değil) ses kalitesi olarak clevo ya 1000 basar. clevo kasalarda bass kalitesi 0 . hoparlörler çok tiz. bas sesi hiçbir şekilde veremiyorlar. programlardan ne kadar ayar yapsak da faydası olmadı.

görünüş olarak msı ince ve zarif dururken, clevo kalın ve kaslı. zevke bağlı tamamen. ikisi de güzel görünüyor.

msata ssd ler normal ssd ler ile aynı performansı veremediğini ve daha pahalı olduğunu unutmayın.

msı a ssd eklemek isterseniz ya hdd yi söküp yerine ssd takacaksınız (hdd yi dvd nin yerine takabilirsiniz aparat ile) ya da hdd ye dokunmadan msata ssd takacaksınız.
    clevo da 2 tane 2.5inch yuvası olduğu için msata ssd ye pek ihtiyaç duymadan ve dvd yi sökmeden hem hdd yş hem ssd yi kendi yuvalarına takabileceksiniz.

clevo kasa biraz daha az ısınıyor msı a göre. kalın olması sayesinde diyorum. fan arkada olduğu için eliniz de terlemiyor ısı yüzünden.

clevonun touchpad i küçük ve kullanışsız.

yani ikisinin de birbirine üstün olduğu yönleri var. seçim sizin.

ha bu arada eğer bi sorun çıkarsa msı ın yedek parçasını bulmak için monster a bağımlı kalmazsın. clevo da bağımlısın malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tns1

1.1 clevo kasa olanın gtx760m olanını arkadaşa aldırdım. bayağı kurcaladım
    msı kasa olan 2.1 i de dükkana gidip gördüm. ses kalitesine de baktım. (3.nesil msı ge60 ı da zamanında başka arkadaşa aldırmıştım ve kurcalamıştım)

msı kasa olan 2 hoparlöre sahip (msı ge serisi gibi 4 değil) ses kalitesi olarak clevo ya 1000 basar. clevo kasalarda bass kalitesi 0 . hoparlörler çok tiz. bas sesi hiçbir şekilde veremiyorlar. programlardan ne kadar ayar yapsak da faydası olmadı.

görünüş olarak msı ince ve zarif dururken, clevo kalın ve kaslı. zevke bağlı tamamen. ikisi de güzel görünüyor.

msata ssd ler normal ssd ler ile aynı performansı veremediğini ve daha pahalı olduğunu unutmayın.

msı a ssd eklemek isterseniz ya hdd yi söküp yerine ssd takacaksınız (hdd yi dvd nin yerine takabilirsiniz aparat ile) ya da hdd ye dokunmadan msata ssd takacaksınız.
    clevo da 2 tane 2.5inch yuvası olduğu için msata ssd ye pek ihtiyaç duymadan ve dvd yi sökmeden hem hdd yş hem ssd yi kendi yuvalarına takabileceksiniz.

clevo kasa biraz daha az ısınıyor msı a göre. kalın olması sayesinde diyorum. fan arkada olduğu için eliniz de terlemiyor ısı yüzünden.

ha bu arada eğer bi sorun çıkarsa msı ın yedek parçasını bulmak için monster a bağımlı kalmazsın. clevo da bağımlısın malesef.

Hocam ikisini de kullandım dediniz. Kalın değil gibi duruyor sanki rakamlara göre ? GE60 kasasının ısındığını hem msi yorumlarında hem monster yorumlarında sıkça duydum. A5 1.1 in bataryası daha iyi gibi duruyor. Çok ısınır mı yani sizce çok rahatsız edecek kadar ısınıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner_ozdemir

ben 17 inçlik modelleri öneriyorum.
    hem ekran zevkini ikiye katlıyor hem daha büyük olduğu için ısınma sorununu azaltıyor hem de 15 inçliklere göre daha heybetli ve şık bir duruşu var.

gtx860 msi kasa yok malesef , sadece clevo kasanın var 17 inç
  • AsasinoDePulgas kullanıcısına yanıt
    batarya olarak clevo daha iyi tabiki.

ısınma olarak da fazla ama çok fazla değil msı ın ısınması
  • quote:

1.1 clevo kasa olanın gtx760m olanını arkadaşa aldırdım. bayağı kurcaladım

hocam msi kasa olan ge serisine göre değil gt serisinin kasası.
    değerlendirmeyi bu yüzden yanlış yapmışsınız.

mesela msi daha kalın clevo olanlar daha ince.
    msi'a ssd eklemek için hdd sökme diye birşey yok.
    iki adet hard disk slotu 4 adet msata slotu var.
    hoparlör olarak msi'da 2+1 yani gömülü subwoofer da var.
    batarya olarak da msi daha iyi. clevolar 8 msi 9 hücreli.

karşılaştırma yaparken msi gt70 serisindeki kasayla karşılaştırma yapmanız gerekiyor ge70 değil.

her türlü msi kasa daha iyi. zaten msi kasa pahalı modellerde clevo kasa fiyat olarak daha uygun modellerde satılıyor.
    arkadaşın dediği gibi msi kasa gtx860'da yok.
    keşke 860 hatta 840'lık modellerde bile msi kasa opsiyonu olsaydı.
  • tekrar bakın isterseniz abra a5 v2.1 den bahsediyor arkadaş.

tulpar modelleri msı gt kasası

3.nesil msı ge kasası olanlar (gt840m ekran kartlı)
    ABRA A5 V3.1 15.6"
    ABRA A7 V2.1 17.3"

clevo w350/w370 kasalı olanlar (gtx860m)
    ABRA A5 V1.1 15.6''
    ABRA A7 V1.1 17.3"

4.nesil msı ge kasası olan (gtx860m)
    ABRA A5 V2.1 15.6"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 4 Haziran 2014; 21:07:46 >
  • quote:

tekrar bakın isterseniz abra a5 v2.1 den bahsediyor arkadaş.

tulpar modelleri msı gt kasası

3.nesil msı ge kasası olanlar (gt840m ekran kartlı)
    ABRA A5 V3.1 15.6"
    ABRA A7 V2.1 17.3"

clevo w350/w370 kasalı olanlar (gtx860m)
    ABRA A5 V1.1 15.6''
    ABRA A7 V1.1 17.3"

4.nesil msı ge kasası olan (gtx860m)
    ABRA A5 V2.1 15.6"

o zaman ben yanlış anlamışım.
    abraların tamamını clevo sanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner_ozdemir -- 4 Haziran 2014; 21:19:07 >
  • ben 17 inç için demiştim msi kasa yok gtx860 lı diye
  • erdi_arikan E kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: erdi_arikan

quote:

-Tasarım farkı var.

Hazır bir bileini yakalamışken ve konu açılmışken ben de sorularımı sorayım.

- İkisine de 2+1 hoparlör bağlarsan veya düzgün bir kulaklıkla dinlersen birşey farkeder mi?
    - Kasa mazleme kalitesi açısından fark var mı? Varsa hangisi daha iyi?

Bu arada benim gördüğüm kadarıyla v2.1 artık satılmıyor ama 100tl daha düşük fiyata 750gb hdd'li V1.1.2 çıkmış. Bu durumda yakın zaamnada V2.1 bulunamaz sanırım.
  • -İkisine de 2+1 hoparlör bağlarsan veya düzgün bir kulaklıkla dinlersen bir şey farkedeceğini düşünmüyorum. (%95 eminim )
    -Kasa malzemesi ikisi de sert plastik, fark yok.

v2.1 stokta kalmamış sanırım, stok konusunda firmayı arayıp bilgi alabilirsiniz. V1.1.2'yi araştırmadım, bilemiyorum.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu
  • Şimdi farkettiğim için küçük bir düzeltme V1.1.2 henüz stoğa girmemiş. Satın al linkini bulamayınca farkettim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duncan Idaho

Şimdi farkettiğim için küçük bir düzeltme V1.1.2 henüz stoğa girmemiş. Satın al linkini bulamayınca farkettim :(

Dostum v2.1 stokta var şuan sınırlı sayıda. Firmayı arayıp alabilirsin sanırım. İnternette yok gösteriyor.
  • Büyük ihtimalle V1.1.2 alacağım. Notebooku arşiv amaçlı kullanmayacağım, güvenli bulmuyorum zaten. O iş için 2+1TB harici iki hddem var. 100+111TL daha koyup 120GB Mushkin SSD almak daha mantıklı bence. MSI GE60 2PE serisi(860lı seri) gelse onları da düşünebilirdim ama Ağustostan önce gelmeyecek gibi gözüküyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.