Şimdi Ara

Monolazer seçimi Saman kağıdı kullanımı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öğrencilerin ödevlerini çıkarmak , sınıfta kullanmak için haftada en az 150-200 çıktı alacağım toner dolumu problemsiz(hesaplı mümkünse tonerini kendimin doldurabileceği) lazer yazıcı almak istiyorum.Forumu araştırdığımda
    samsung 1610 , canon 2900, hp 1005, xerox3117 gibi modellerin tercih edildiğini gördüm.
    Bizzat kulanan arkadaşlarlan tavsiyeler bekliyorum hangisini alayım?Burada hiç adı geçmeyen bir yazıcıda olabilir.
    Fiyat kazanç oranı hangisinde daha yüksek acaba?Kendim için bir şey istiyorsam namerdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky71 -- 11 Ocak 2009; 13:23:44 >

• http://www.cescesor.com/Default.aspx?tabid=206

forumdaki çoğu kişi kartuş dolumunu burdan yapıyor. Bir göz at bence.
  • Samsung lazer yazıcıları tavsiye etmiyorum. Çabuk bozuluyorlar.
    Lazerde iyi markalardan biri de Oki dir.
  • Arkadaşlar,valla şu fotokopi makinasının servis ücretinden gına geldi.En iyisi lazerli bir yazıcı alıp,3000-4000 sayfa çıktı alıp arızalanınca da atmak,yenisini almak.
    Bahardan bu tarafa tamı tamına servise1350 TL.ödedim,makine yine bozuk.Öğrenciler sınav olacak...,bıktım.Milletin parasına yazık oluyor.
    Aranızda bol bol çıktı alıp,az masraf yapan,toneri çipsiz,kolay dolan yazıcı kullanan yok mu?
    Önerilerinizi bekliyorum.
  • selam

xerox3117 tavsiye ederim arkadaşım
  • Tavsiyen için çok teşekkürler arkadaşım.
  • Arkadaşlar samsung 1610 yazıcıyı aldım.150 liraya bonusa 6 taksit.İlk intibağım (mürekkkepiliden ) sonra harika bişey
    Şimdi merak ettiğim bir konu daha var lazer yazıcı ile saman kağıdı dediğimiz 2 . kalite sarı kağıtlara baskı yapsak yazıcıda problem olur mu?Tecrübesi olanlar lütfen yazsın.Problem olmazsa eğer ödev kağıtlarını bunlardan yapmayı düşünüyorum. Neticede öğrenci bunları okuyup atacak.Tecrübe mahiyetinde bie bir kaç yaprak çıkardım gayet güzel çıkıyor. ama merakım ileride yazıcıya herhangi bir problemi olur mu?Drama yada tonere bir zararı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky71 -- 11 Ocak 2009; 13:38:15 >
  • inkjet yaziciyla saman kagit kullandik askerde, bi sorun olmamisti. (once eski bi printerde denedik sorun olmadi sonra dierlerinde de kullandik) lazer de sistem farkli, daha yuksek isi var. varsa eski bi lazer printerde denemeye yapmadan kullanmayin. eski bi printer yoksa bence riske atmayin.

basarilar.
  • samsung canavar gibi makina.gayet güzel çıktı veriyor saman kağıdı ile fakat teksir kağıdı kullanırsanız daha kusursuz çıktılar alabilirrsiniz.
    .ben aliminyum folyo.yağlı kağıt vs hepsini denemiştim en kaliteli pcb için.(ama hiçbiri işe yaramamıştı pcb de.oradan biliyorum.)
  • Tşekürler cevap yazanlara .Saman kağıdından kastım teksir kağıdı dediğimiz kağıt.Yokmu bu konuda tecrübesi olan.Yazıcısında bu kağıtla çıktı alan arkadaşlar.
  • Lazer yazıcısında teksir kağıdı kullanan yok mu? arkadaşlar.
  • Lazer yazıcısında teksir kağıdı kullanan yok mu? arkadaşlar.Bu kağıt lazer yazıcıya ileriye dönük bir zarar verir mi?Yazıcının parcalarını bozarmı.Çıktı aldım gayet güzel yazıyor ama ilerde parcalara zararı olurmu acaba* Yoksa boşuna neden birinci hamur kulanalım Demi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mky71 -- 25 Eylül 2009; 17:35:27 >
  • inkjet yazıcılarda samanlı kağıt problem çıkarmaz, fakat lazer yazıcılarda mümkün olduğunca 80 gr fotokopi kağıdı kullanmanız yazıcınızın sağlığı için daha iyi. samanlı kağıt kullandığınızda lazer yazıcı kağıdı ısıttığından dolayı samanlı kağıt daha çabuk kıvrılıyor ve kağıt sıkıştırma ihtimali oldukça yüksek. kağıt sıkıştırdığı zaman büyük ihtimalle yazıcınız mekanik olarak zarar görecek. mekanik olarak zarar gördüğünde yeni almanız daha karlı, yani çöpe gidecek. sonuç olarak samanlı kağıt kullanmayın fotokopi kağıdı kullanın yazıcınızda.
  • hatta bazi dandik fotokopi kagitlari bile dayanamiyor monolazere.
  • 11 yıl sonra hortlatıyorum konuyu ama ben de merak ettim. Ucuzluktan değil normal A4 daha ucuz sadece denemek için. Kullanan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hort. şimdi bu tanklı yazıcılar var bende de arkadaşın saman kağıdı diye anlattığı gazete kağıdı, teksir kağıdı diyebileceğimiz kağıtlar var, lazerde zaten ısınma sıkışma gibi problemler olur yakar bile, hiç olmaz ancak tanklılarda durum nedir? deneyen var mı? tanklıda deneyen yoksa mürekkep püskürtmeli de olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.