Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Monitöre Sinyal Gitmiyor

5
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Monitöre Sinyal Gitmiyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      207 Mesaj
      19 Mart 2006 13:07:45 Konu Sahibi
      Selamlar,

-elektrik kesintisi yaşandı, PC yeniden açıldı, 10-15 dk sorunsuz çalıştı.
      -14" IBM monitör 1024x768 çözünürlükte çalışıyordu, ekrandaki görüntü gitti. monitör led'i yanıp sönmeye başladı. Bilgisayarı yeniden başlattım.
      -ilk açılışta hiç bir uyarı beep'lemesi duymuyorum
      -işletim sistemi açılıyor (windowsun açılış sesini duyuyorum)
      -Monitöre Görüntü gitmiyor (hiç bir zaman, ramler sayılırken'de, windows açıldığında da)
      -Monitör led'i yanıp sönüyor (data kablosu takılı değilmiş gibi)
      -Monitör'ün tüm kablolarını çıkartıp düzgünce yeniden taktım.
      -Monitör tazeleme frekansında sorun olduğunu sanmıyorum çünkü sadece windows açıldığında değil
      ramlerin saydıldığı ilk ekran görüntüleri de ekrana ulaşmıyor, ekrana hiç bir zaman hiç bir görüntü gelmiyor.

tahminlerim:
      * Monitör data kablosunda veya ekran kartına giren ucunda problem olabilir
      * Ekran kartının monitör girişinde problem oluşmuş olabilir.

Bu gün kasayı başka bir monitör ile deneyebileceim ama şimidlik monitörümü başka bir kasa ile deneyemiyorum.

Önerilerinizi duymak isterim.

saygılarımla... Stonegolem

|
      |

• Yüzbaşı
      491 Mesaj
      19 Mart 2006 13:11:51
      Büyük ßi ihtimal Power Supply de sorun genellikle elektrik kesintilerinden etkilenen parçadır

ßaşka ßi Power Supply ile deneyebilme şansın varsa dene derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alwaysleader -- 19 Mart 2006; 13:12:24 >
      |
      |
      19 Mart 2006 13:19:33 Konu Sahibi
      Teşkkürler,
      Bu, monitörün de kasadaki Power Supply'a bağlı olduğu durumda etkili olur değil mi ?
      Şimdi monitör gücünü kasadan mı alıyor yoksa doğrudan prize mi takılı konrol ettireyim.

(Sorun yaşadığımız pc benim evimde değil bağlantıyı tam olarak göremiyorum, kasa 2-3 saat sonra evime gelecek ama bende sadece laptop olduğundan 2. bir PS bulamayacağım sanırım)

EKLEME:
      Monitör gücünü doğrudan prizden alıyormuş.
      2 saat içinde kasa evime ulaşacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stonegolem -- 19 Mart 2006; 13:31:43 >
      |
      |
    • Teğmen
      207 Mesaj
      19 Mart 2006 17:47:18 Konu Sahibi
      -Kasa başka monitör ile denendi, hiç sorunsuz çalışıyor.
      -problem yaşadığımız monitör 14" değil 15"miş

aklına her hangi bir çözüm gelen var mı ?
      |
      |
    • Yüzbaşı
      803 Mesaj
      19 Mart 2006 18:27:53
      Arkadaşım başka monitörü açmış olabilir, bu kasada sorun yok anlamına gelmez. Sen açılmayan monitörü de başka kasaya bağla bakalım %99 açılacak. Sana tavsiyrm psu yu değiştirip dene. Tabi imkanın varsa.
      |
      |
      MSI K8N Neo2 Platinum-ASUS TA-250 Atx 300Watt-AMD Athlon 64 3000+ Venice 939-512 MB 400Mhz PC3200-Powercolor 256 MB Ati Radeon 9550(128 Bit)-Samsung 80GB 7200rpm SATA-Toshiba CD-Rom-Sony CD-RW-17"Philips LCD.....
    • Teğmen
      207 Mesaj
      19 Mart 2006 19:30:26 Konu Sahibi
      Monitör doğrudan prizden güç alıyor, kasadaki PSU'ya bağlı modellerden değil. Yine de Kasadaki PSU monitörün güç kullanımına etki eder mi?

Ekleme:
      -PSU'yu değiştiremeyeceğim, kasayı kontrol ettim ve biraz önce geri yolladım, arkadaşlarım onun PSU'sunu değiştiremez ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stonegolem -- 19 Mart 2006; 19:33:15 >
      |
      |
Reklamlar
sohbet
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,078
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.