Şimdi Ara

Monitöre Sinyal Gitmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

-elektrik kesintisi yaşandı, PC yeniden açıldı, 10-15 dk sorunsuz çalıştı.
    -14" IBM monitör 1024x768 çözünürlükte çalışıyordu, ekrandaki görüntü gitti. monitör led'i yanıp sönmeye başladı. Bilgisayarı yeniden başlattım.
    -ilk açılışta hiç bir uyarı beep'lemesi duymuyorum
    -işletim sistemi açılıyor (windowsun açılış sesini duyuyorum)
    -Monitöre Görüntü gitmiyor (hiç bir zaman, ramler sayılırken'de, windows açıldığında da)
    -Monitör led'i yanıp sönüyor (data kablosu takılı değilmiş gibi)
    -Monitör'ün tüm kablolarını çıkartıp düzgünce yeniden taktım.
    -Monitör tazeleme frekansında sorun olduğunu sanmıyorum çünkü sadece windows açıldığında değil
    ramlerin saydıldığı ilk ekran görüntüleri de ekrana ulaşmıyor, ekrana hiç bir zaman hiç bir görüntü gelmiyor.

tahminlerim:
    * Monitör data kablosunda veya ekran kartına giren ucunda problem olabilir
    * Ekran kartının monitör girişinde problem oluşmuş olabilir.

Bu gün kasayı başka bir monitör ile deneyebileceim ama şimidlik monitörümü başka bir kasa ile deneyemiyorum.

Önerilerinizi duymak isterim.

saygılarımla... Stonegolem

• Büyük ßi ihtimal Power Supply de sorun genellikle elektrik kesintilerinden etkilenen parçadır

ßaşka ßi Power Supply ile deneyebilme şansın varsa dene derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alwaysleader -- 19 Mart 2006; 13:12:24 >
  • Teşkkürler,
    Bu, monitörün de kasadaki Power Supply'a bağlı olduğu durumda etkili olur değil mi ?
    Şimdi monitör gücünü kasadan mı alıyor yoksa doğrudan prize mi takılı konrol ettireyim.

(Sorun yaşadığımız pc benim evimde değil bağlantıyı tam olarak göremiyorum, kasa 2-3 saat sonra evime gelecek ama bende sadece laptop olduğundan 2. bir PS bulamayacağım sanırım)

EKLEME:
    Monitör gücünü doğrudan prizden alıyormuş.
    2 saat içinde kasa evime ulaşacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stonegolem -- 19 Mart 2006; 13:31:43 >
  • -Kasa başka monitör ile denendi, hiç sorunsuz çalışıyor.
    -problem yaşadığımız monitör 14" değil 15"miş

aklına her hangi bir çözüm gelen var mı ?
  • Arkadaşım başka monitörü açmış olabilir, bu kasada sorun yok anlamına gelmez. Sen açılmayan monitörü de başka kasaya bağla bakalım %99 açılacak. Sana tavsiyrm psu yu değiştirip dene. Tabi imkanın varsa.
  • Monitör doğrudan prizden güç alıyor, kasadaki PSU'ya bağlı modellerden değil. Yine de Kasadaki PSU monitörün güç kullanımına etki eder mi?

Ekleme:
    -PSU'yu değiştiremeyeceğim, kasayı kontrol ettim ve biraz önce geri yolladım, arkadaşlarım onun PSU'sunu değiştiremez ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stonegolem -- 19 Mart 2006; 19:33:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.