Şimdi Ara

Monitörden anlayan arkadaşlar bakabilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Monster Aryond A32 V1.1 monitör aldım. Cs Go da siyah ve gölge olan yerlerde bozulma oluyor. Genel anlam da memnun kaldım. Amd nin değirmen testini yaptığımda bozulma göremedim. Sistemim de biraz eski acaba bozulma sistemin yetersizliği ile mi alakalı, anlayan arkadaşlar fikir verebilir misiniz? Monitör ayarlarından ve uygulamadan Freesync açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snlk.85 -- 20 Aralık 2020; 23:51:24 >

• Hocam iade et direkt bende aldım ghosting var ekranda düzelme şansı yok panel ile alakalı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Hocam bu sorun tüm 32 inc olan ürünlerde vardır değil mi?
  • cancantok C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Hocam bu sorun tüm 32 inc olan ürünlerde vardır değil mi?
  • Valla hocam ben görüştüğü de değişim yapmadılar sebep olarak göz ile alakalı dediler sonra araştırdığımda farkettim herkes aynı sorundan muzdarip iade istedim bende riske etmeye gerek yok, evimde Samsung c24fg73 monitör var 1ms 144hz 1080p vallahi bin kat daha iyi hiç fantezi girme hatta sana önerim git Asus vg27vq al illa 2k istiyorsan da bütçene bağlı durum Samsung c27hg70 veya ben bugün MSI mpg27cq2 siparişi verdim onu alabilirsin.

• Altı aydır vg27vq modelini kullanıyordum. Ekranını kırdığım için yeni monitör aldım. Onu 1900 e almıştım şimdi 3000 civarı olduğu için almak istemedim. Onda böyle sorun varmıydı hiç dikkat etmedim sadece ölü piksel testi yapmıştım. Monster da bu testleri yapınca tereddütte kaldım. Bunu iade etsem 32 inc önerebileceğiniz bir model var mı? Gigabayte ın G32QC modeli var bir de MSİ MAG322CQR modeli bunlarda durum nasıldır acaba? Bunu iade sürem de dolmadı daha.

• Hocam yoğunum biraz geç cevaplıyorum kusura bakmayın, Asus 3 bine alınmaz asla ben baktığımda indirimde 2240 liraydı, ben 2 gün önce amazondan ve Amazon satıcısından MSI mpg27cq2 aldım çok araştırarak bu ürünü tavsiye edebilirim bütçeniz yeterli ise

• Yazmayı unutmuşum 3290 liraya aldım şuan 4500 lira Amazon satıcısında

• snlk.85 S kullanıcısına yanıt

Msi modelini iki ürün arasında öneririim Va panellerde ghosting şans işi maalesef ama iki modelde de ghosting kronik bir sorun değil..

• Anladım hocam. Çok teşekkür ederim. Belirttiğiniz modelide takip edeceğim.

• Ürünü alalı 2 gün oldu tam olarak aynı problem bende de var aydınlık yerlerde monitör yağ gibi kayıyor fakat karanlık yerlerde ghosting göze çarpıyor özellikle cs go oynarken siyah dengelemeyi açınca kısmen cozuluyor fakat çok göz alıyor acaba kronik bir sorun mu yoksa bize mi böyle denk geldi ve son olarak ne yaptın öğrenebilir miyim eğer değişim aldıysan yeni monitorunde sıkıntı var mı sormak isterim

Edit: Bende olan aryond a27 240 Hz olan modeli ama problem aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkem1212 -- 3 Ocak 2021; 4:17:13 >
  • Ben de bu monitöre bakıyordum bugün biraz daha indirim yapılmış 2670 lira falandı sanırım.

Pubg deneyen var mı? Pubg oynuyorum sadece ama!

• gorkem1212 G kullanıcısına yanıt
    Ben iade ettim. Bu konuda epey şikayet var. 10 yıllık monitörümde bile siyah ve gölge yerlerde bu kadar bozulma olmuyor. Benim anladığım rampage, donkey gibi bir kaliteye sahip. Özellikler kağıt üzerinde iyi uygulamada farklı. Sanırım bu konuda ufo testi iyi bir referans. Bu testte başarılı olan modellerden seçmek lazım. Onlarında fiyatları yüksek oluyor.

Peki bu ghosting sadece karanlık yerlerde oluyordu değil mi çünkü bende aryond a27 v1.1 var aydınlık yerlerde monitor yağ gibi kayıyor karanlık bölgelerde yada monıtorun siyah dengelemesını karanlıkta kullandıgımda inverse ghosting oluyor

Aynen aydınlık yerlerde sorun yoktu. Adamın yüzünde siyah maske var fareyi oynattığımda sanki maske uzuyor gibi oluyordu. Gölge olan yerlerde aynı şekilde oluyordu. Attığım videolardan çok belli olmuyor ancak çok rahatsız edici bir durumdu. Oyun beklentisi yüksek olan memnun kalmaz diye düşünüyorum. Ancak fiyatına göre gündelik kullanım için alınmayacak bir monitör değil.

Şöyle söyleyeyim ben ağır bir fps oyuncusuyum hala da araştırıyorum iade etsem yerine ne alabılırım 240hz klasmanında gerçekten fiyatlar çok uçuk ve karşına ne çıkıcak bilemiyorsun belki jd ve gamepower ile aynı ürün fakat hiç değilse muhatabın monster. Şu an ikilemdeyim eski monitorum olan viewsonic xg2401 144hz e geri mi dönsem diye düşünüyorum fakat her ne kadar ghosting can sıkıcı olsada monitorun tek kusuru bu diyebilirim ve yerine alınacak bir alternatif yok. Alternatifini buldum diyorsan paylaşabilirsin

Hocam ağır oyuncu iseniz sonradan pişman olabilirsiniz. Ben böyle bir ekranda uzun süre oyun oynayamazdım. Eski monitörünüzden buna geçtiğime değdi diyebiliyorsanız sorun yok. 8 yıllık monitörümü taktım cs go da monster dan daha fazla keyf alıyorum.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-xv273xbmiiprzx-27-240hz-1ms-hdmi-display-usb-freesync-full-hd-ips-led-monitor-um-hx3ee-x01-p-HBV00000XXD0U?magaza=Teknorya

https://www.hepsiburada.com/acer-predator-xb273gxbmiiprzx-27-240hz-1ms-hdmi-display-g-sync-full-hd-monitor-um-hx3ee-x07-p-HBV00000SVXJ5?magaza=BETA%20PLUS%20TEKNOLOJ%C4%B0

Anlayan arkadaşlar da yorumlarsa daha iyi olur. Bu modeller bilindik marka daha pahalı modellerden kaliteli.

Açıkçası 1000 tl daha fazla verecek durumum yok fakat dediğim gibi eski monitorumun ghosting sorunu yoktu tn paneldi tek sıkıntı ghosting bu sıkıntı için 1000tl lik fiyat farkını değer bulmuyorum

• Ben belki sizin kadar oyuncu değilimdir ancak TN paneli ghosting e tercih ederim. Daha keyfli olsun diye 2700 e monitör aldım eskisinden daha kötü oldu. 240Hz tamamen pazarlama taktiği bence. 144Hz kaliteli panele sahip bir model alın daha iyi olur. Memnunsanız da hiç gerek yok.

• Beyler öncelikle selamun aleyküm dün 2 kere oyun oynarken elektrik gitti ve pc de 2sindede açıktı ilkinde kasa açılmadı fişi çektim taktım hiçbir sorun yok ama rampage rm 644 s monitorüm de söyle bir sorun oluştu şimdi ben her açtığım da tuşa basıp açıyorum önceden 100 kere kapatıp açsam Gine sorun olmuyordu ama elektrik kesintisi ardından şimdi monitor bazen açılmıyor fişi çekip tskdığım da düzeliyor ama bidaha denediğimde Gine olmuyor önceden 100 kere kapatsam hiçbirşey olmazken şimdi illa fiş çekmem lazım neden acaba bir çözüm varmı fişin yerini değiştirdim ardından Gine kapatım açınca düzeldi ama şimdi 3 sonra pcyi kapatıyordum denedim ardından tekrar kapanıp açılmadı lütfen çözüm bulun?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.