Şimdi Ara

monitör siyah çerçeve sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ekran kartım hd6850
    monitör acer H235HBMID
    ekran çözünürlüğü 1920*1080 önerilir görünüyor...ekran kartı driverı güncel yükledim ancak ekrandaki görüntü hala yanlardan 4 alttan ve üstten 2 cm siyah çerçeve içerisinde...aygıt yöneticisinde monitör genel pnp monitör olarak görünüyor , 1920*1080 de bu siyah çerçeveden nasıl kurtulabilirim acaba??

• Monitörü bilmediğim için tam birşey söyleyemeyeceğim ama ayarlarından bir bak bakalım Pc/Av modu tarzında birşey varmı. Eğer varsa Pc moduna getir. Kendi kullandığım monitörde de Av modundayken siyah bant oluyor kenarlarda.
  • sağol dostum;)
    ayarlara baktım da öyle birşey yok...ya ne iş anlamadım her türlü kurcaladım hala çözdemedim...bu arada hdmi ile bağlantılı pc ye...pofff:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARP HUNTER -- 25 Aralık 2010; 6:56:07 >
  • Valla bu saatte de aklıma birşey gelmiyorki, yardımcı olayım. Forumun monitör bölümünde konusu falan var mı birde oralara baksan ? Ayrıca pnp olarak gözükmemesi lazım monitörün ismi çıkar normalde o kısımda. O da driver ile ilgilidir. Ekran kartı + monitör driverını tekrardan sağlam bir şekilde kurmayı dene derim.

Bu arada yazarken aklıma geldi, monitörün en boy ayarlarını yapmayı unutmuş olabilir misin ? :)
  • monitör driverı yüklemedim ki:D
    cd sini taktım orada da display management diye bir program var o da renk falan ayarına bakıyor...çöznürülük önerilende diyor...
    en boy ayarı da yapmadm...crt monitörde altta dönen bir buton vardı onla yapılıyordu da bunda yok ki sadece açma kapama tuşu var:D
    başka türlü yapılıyorsa yazarsan sevinirim...tekrar sağol;)
  • Menü tuşu yok mu monitörün üzerinde dostum ? Oradan ekranın boyutlandırılmasıyla ilgili ayarlara girebilmen gerekli.
  • dokunmatik bir menü var onda da renk ayarı parlaklık ses osd süresi falan ayarlanıyor:)
    kullanma klavuzunda da pek birşey yazmıyor driver yükleyin falan da yazmıyor:)
    sıyıracam bu monitör yüzünden:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARP HUNTER -- 25 Aralık 2010; 7:36:28 >
  • Hocam sen menüye girip iyi bir kurcala, mutlaka olması lazım. Boyut ayarlaması olmayan monitör yoktur. Benimkinin de tuşları dokunmatik ama benimkinde de her monitör gibi o ayarlardan var. Standart olarak bulunur zaten. Hani diyorum bir umut, çözünürlük ayarlayınca normalde görüntü otomatik oturması lazım ama otomatik olmamışsa manuel olarak ayarlama şansın olabilir.
  • çok sağol dostum hallettim ekran kartı ayarlarından aşırı tarama eksik tarama diye bir bölüm varmış zar zor buldum:D
    onu 0 yapınca düzeldi...sağol kafa yorduğun için;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARP HUNTER -- 25 Aralık 2010; 8:03:26 >
  • Rica ederim dostum, yardımım dokunduysa en azından problemi çözmene ön ayak olabilmişsem ne mutlu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.