Şimdi Ara

Monitor olarak HDTV kullanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, elimde Asus'un x550jx model bir laptopu var ve evde kullanırken monitöre bağlayıp kullanmak istiyorum fakat hdmi ile tv'ye bağlayınca görüntü net olmuyor. Videolarda herhangi bir sıkıntı olmadan 1080p görüntü alırken; metin belgelerinde, internet sitelerinde vs. yazılar ve görüntüler çok kötü bir netlikte. Kenar yumuşatma yokmuş gibi tırtıklı ve kareli gözüküyor ve yazı okunmuyor. İnternetten birazcık araştırdım, olası tüm çözümleri denedim fakat olmadı (çözünürlük değiştirme, denetim masası ayarları, başka hdmi kablo kullanma vs.). Hatta vga ile bağlayınca yazıların kalitesi çok daha net hale geliyor.

En sonunda benimle aynı sorunu yaşayan 1-2 yazıya denk geldim. Onlar tv özelliklerinden source kısmındaki hdmi yazısını (input optionsdan) pc ye çevirince sorunları düzelmiş fakat benim kullandığım tv de böyle bir özellik yok. Kullandığım televizyon 22' bir philips (modelini bilmiyorum). Yaklaşık 7-8 senelik bir tv olduğu için hdmi input'ı pc ye çevirme gibi bir özelliği yok. Ne yapılabilir diye sormak istedim. Başka çözümünü bilen var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CH0PPER -- 18 Şubat 2019; 23:4:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.