Şimdi Ara

Monitor (hz) sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merbaha arkadaslar,cok sacma bir monitor sorunum var direk yazıyim.

Ekran kartim 9800 pro ati. ati catalyt'ta bir turlu monitorumu gosteremiyorum.Devamli olarak standart yani default olarak algılıyor bu yuzdende monitorum 60 hz ustunu vermiyor.Philips 107 e de basladı bu sorun monitoru gidip baska bir bilgisayar taktıgımda sorunun monitorde olmadıgını anladim.Taktıgım bilg. direk tanıdı ve 85 hz destekledi.Suan ben samsung 997 mb kullanıyorum ve malasef bunu ati catalys ta tanımadıgım icin 60 hz da mahkum kaldım bu sorunu nasıl cozebilirim?

Masa ustunde ozellikler ayarlar gelişmiş monitor kısmında monitorumu tanıyor 100 hz yap dedigim halde yine monitorum 60 hz da sabit kaliyor.Daha onceki monitorumlede benzeri bir sorun yasamıstım,temasızlık vardi ati catalys ta default goruyordu ve 60 hz destekliyordu,temasızlık giderince direk philips goruyordu ve 60 hz ustunu destekletiyordu.Yani demek istedigim burdaki sorun bu ati catalyst monitorumu nasıl gosterebilirim.Driver vs denedim olmadı :(

Teşekkurler!

• yardim edebilcek kimse yokmu ?
  • Anakart'ın VIA çipsetli Asus marka bir board'mu?
  • bence aygıt yöneticisinmden monitorude kaldır ati yide kaldır yani görüntüyle alakalı ne var ne ytoksa kaldır sonra pc ni kapa aç sonanım ekle sihirbazını aç ekran klartını kendi bulsun ve yolu göstererek kurmayı dene
  • abit nforce2.
    dedigini denedim eski surucu yeni surucu hepsini denedim olmuyor.sorunun donanımsal oldugunu dusunmeyte basladım.yarın baska bir ekran kartı takıp deniycem.eğer onda sorun cıkmaz anlıycamki sorun kartta.dunyanın en sacma sorunları beni bulur.
  • Bu monitörün gösteremeyeceği modları sakla işaretini kaldırıp denedin mi?
  • monitörle beraber gelen cd deki sürücüleri kurmayı denedin mi?
  • tekrar selamlar arkadaslar.denilen bir cok seyi denedim ama yapamadim.sonucunda sorunun ekran kartında oldugunu dusundum(ati 9800 pro).kartımı alıp babamın bilgisine taktım ve onunda monitorunu tanımadı.onun kartını kendi bilgime taktıgımda hersey duzgun.monitoru tanıyor,ve hz olarak destekliyor.
    durduk yere olan boyle sacma bir sorunu nasıl cozucem bilemiyorum.bayram sonrasında iyi bir teknik servisi goturup kartımı gostericem.yardımlarınız icin tesekkurler!
  • Ya arkadaslar benim tv 60 hz de calisiyor normalde ama oyun acinca oyunlarda vsync yi acinca 30 a sabitliyor ama tv 60 hzde calisiyor metal gear solid 5 te 60 a sabitliyor ama witcher3 de 30 a sabitliyor hatta metro redux serilerindede ayni yapiyor acaba neden oluyor ya bilen varsa lutfen yardimci olsun vsync yi acmazsam kirilma oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada kartim gtx 1070

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.