Şimdi Ara

Mondial 100 Loyal Başlangıç Scooterı İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Motoru yeni aldım.Kullandıkça motorun artı ve eksi yönlerini buraya yazacağım.

Motoru sıfır olarak arka çanta , kalın kaliteli kilit ve dandik kaskıyla birlikte karta taksitle 4000 Tl ye aldım.Ben aldıktan sonrada zam gelmiş sanırım.
    Motora daha plaka çıkaramadığım için çok deneme fırsatım olmadı.

Ama ilk izlenimlerim.
    Motor rolantide çalışırken aynaları sallanıyor.
    Motor otoparka geldikten sonra ki ilk ateşlemede çalışmadı , ayak marşıda yemedi baya uğraştım tam moralim bozuldu sıfır motorda böyle olurmu ki derken hemen sonra motorcu bir tanıdık geldi.
    Motoru 3-4 adım yürüttü sonra tuşuna bastı ve sanki demin çalışmayan motor o değilmiş gibi tek seferde çalıştı.
    Sorunun ne olduğunu anlamadım ama herhalde böyle çalışmayınca 1-2 adım yürütmek gerekiyormuş.

Başlangıç motoru olarak tercih ettim.Kullanım yeri İstanbul,günlük 15-16 km uzaklıktaki işime gidip gelmek için aldım motorla başka hiç bir yere gitmeyi planlamıyorum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.

• Hayırlı olsun. Mondial ve kanuniler biraz daha nazik motosikletler. Temiz kullanarak uzun süre kullanılabilir.
  • Teşekkürler,evet farkındayım zaten 100 cc lik motor cok birşey beklemiyorum.

Şuan kafama takılan tek soru var o da rodaj düzgün yapilmazsa ne olur.
  • Bugün ilk kez 16 km yol yaptım.Motor tam bir özgürlük herkese tavsiye ederim.Bu yol için 50 cc lik mi alsam diye çok tereddüt etmiştim.İyi ki 50 cc almamışım bu bile yetersiz geliyor.

eğer 50 cc ile benim gibi 15-16 km yol yapicam diyorsanız.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Rüzgarda savrulup hiç bir arabayı sollayamama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.İyi sürüşler.
  • Günaydın ilk depomu doldurdum 26 Tl 'ye 105 km rodajdan ötürü biraz fazla herhalde...

Büyük kolaylık rahatlık keşke daha önceden alıp kullansaymışım.

not:İstanbul gibi bir yerde trafiği okumayı bilmeyip trafiğe ilk kez çıkacaklar tavsiyem çok dikkatli olun.Otomobiller çok tehlikeli
  • Hayırlı olsun tebrik ederim. İstanbulda büyük rahatlık ve tehlikeli.
    Dediğiniz gibi 50cc ile sollamalar vs zor olurdu. Uzun yıllar kazasız kullanırsınız İnşallah
  • Çok teşekkür ederim.inşallah,şimdilik 200 km deyim bir problem yok gibi duruyor.

Aynı yolu hem metro hem otomobil ile aynı zaman ve aynı parayla gidiyordum.

Şimdi yarım saat zamandan tasarruf ediyorum , yakıtıda zamanla görecez
  • motor daha 250 km de ve gaz teli koptu,servise götürcem
  • motor 550 km ye yaklaştı.lastiklerinden çok şikayetçiyim çok kayıyor.onun haricinde ilk bakımını yaptım.ilk bakımdan sonra sanki motor daha bir hızlandı.zorlanmadan 70 i görüyor.düz yolda 90 ı görüyor.rüzgarda çok savruluyor.
    şimdilik bu kadar aklınıza takılan bir şey olursa cevaplamaya hazırım.
  • Ben 10000 km kullanıyorum. Yanlış hatırlamiyorsam 2015 almıştım o zamanlar rushat plaka dahil 2400 civarı bi maliyeti olmuştu.

Artı yönleri:

Az yakıyor
    Mtv si yok
    Her yeri plastik ve mazeme ucuz internetten ucuza bulunuyor.

Eksi yönleri :

-Düz yolda en fazla 70 yapıyor 50 kadar tek kişi rahat çıkıyor. Ilk aldığımda 80 felandi arkadas 90 demis ama ben 90 yokus aşağı bi gördüm.

-2 kişi binince 60 yokus gördü mü 2 kişi 30 40 km hızla anca gidebiliyo. Yokuşlarda kalkışta çok zorlaniyo . Yani motor çok güçsüz. Evet 100 lük ama ben bu kadar güçsüz olduğunu tahmin etmiyordum.

- Aldığımda beri 2 defa sigortasını ve muayenesini yaptırdım. 150 muayene 300 sigorta bu motosiklet için çok 2 yıldır bu şekilde kullaniyorum. Nereye kadar gidicek bilmiyom.

- yaklasik son 2000 km de kalkışlarda titreme sarsıntı yapiyor şanzıman nereye kadar gitcek merak ediyorum.

- arti yonlerinde her yeri plastik demiştim. Bunun bide dezavantajı var . Koltuğu tutan menteşeler plastiğe bağlı ve menteseye bağlı plastik sizlere ömür.

- motoru ilk aldığımda depoyu fulledim(yaklasik 15 tl ddoluyor) yakit göstergesi baya bi full de durdu. Bir süre kullanimdan sonra hizla yakit göstergesi düşüyor.

- arkadaşın dediği gibi tekte çalışmıyor genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerry smith -- 17 Nisan 2018; 16:41:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar
    siz söyledikten sonra dün tekrardan denedim 70e kadar cok rahat yapiyor biraz dip gaz yapınca 80 düz yolda 90ı görüyorum
    depoda ise herkeste öyle galiba fulleyince baya bir fullde duruyor sonra birden düşmeye başlıyor sonra hızla gösterge düşüyor.

az yakıyor demişsiniz ne kadar yakıyor sizinki acaba?
  • bugünkü ölçümüme göre 100 km 3lt yani 0,183 kr
  • tekrar ölçtüm 0,18 kr
  • Selam.. bende yeni aldım Loyal 100 scooterdan.. Agustos 2019 da.. lastik hava basıncı nekadar bu motorlarda..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grafman09

Selam.. bende yeni aldım Loyal 100 scooterdan.. Agustos 2019 da.. lastik hava basıncı nekadar bu motorlarda..?
    hayırlı olsun sattım motoru hatırlamıyorum ama fabrika değerlerinden 1 bar düşük hava vurun ki yol tutuşu iyi olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.