Şimdi Ara

Moderna aşısı oldum soruları alayım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
3.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @The souls migration arkadaş 2. doz aşıyı oldu ve hatta 2.doz sonrası verilen aşı karnesini bile paylaştı. üstteki mesajlardan birinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

ikinci aşıyı şimdiye kadar olman gerekiyordu. oldun mu acaba? paylaşım yaparım dediğin halde yapmamışsın. bu arada karalamaları iyi yapamamışsın.   ad ve soy.. herşey net belli oluyor.

Sanırım konuyu takip etmemişsin ilk konu açmamda ilk dozu olmuştum zaten 2, dozu da haziran 10 randevum vardı ve yurtdışına gidip aşımı oldugumu belirttim

Karalama için ad soyadım önemli değil burada türk olarak gecmiyor esas kimliğim yurtdışından alınan gecerli esas sıkıntı kare kod paylaşmamam gerekiyor görseli kaldırdım

Benim paylaşım yapmam inanıp inanmayanlar icin ispatlamak zorundaydım birebir yaşadığım moderna aşısı olmamda etkileri hakkında bir fikir verip deneyimlerimi paylaşıp herkesi bilgilendirmeye çalıştım

Bu arada moderna aşısı sonrası antikor testi yapacağımı da belirtmiştim bir kaç gün içinde onu da paylaşacağım

• dephyr kullanıcısına yanıt

yoo konuyu baştan sona taradım, gözden kaçırdım demek ki. ayrıca etkilerinden de bahsettiğin bir yazını göremedim konuda. hepsini okudum aslında.  

konuya girmemin sebebi de ikinci aşıyı olup olmadığını göremediğim için oldu. bu kadar kısasüre içerisinde ikinci bir mrna aşısının amerikadan çıkması konusunda fikrin var mı en azından böyle bir soru sormuş olayım bu saatde.

• @The souls migration
    quote:

yoo konuyu baştan sona taradım, gözden kaçırdım demek ki. ayrıca etkilerinden de bahsettiğin bir yazını göremedim konuda

Gereksiz sorular soruyorsunuz. Arkadaş her 2 dozaj için de etkilerden bahsetti 2. dozajda bahsettiği kısım:

Aşı olduktan 4 saat sonra hafif ateş ve üşüme hissi, eklem ağrıları eşliğinde ağrılar başladı. aynen ilk dozdaki gibi etkisi sabaha kadar sürdü
    Neyse ki 1 lt saf portakal meyve suyu ile cabuk toparladım ertesi günde kol ağrısı hafif gecti şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

@The souls migration
    quote:

yoo konuyu baştan sona taradım, gözden kaçırdım demek ki. ayrıca etkilerinden de bahsettiğin bir yazını göremedim konuda

Gereksiz sorular soruyorsunuz. Arkadaş her 2 dozaj için de etkilerden bahsetti 2. dozajda bahsettiği kısım:

Aşı olduktan 4 saat sonra hafif ateş ve üşüme hissi, eklem ağrıları eşliğinde ağrılar başladı. aynen ilk dozdaki gibi etkisi sabaha kadar sürdü
    Neyse ki 1 lt saf portakal meyve suyu ile cabuk toparladım ertesi günde kol ağrısı hafif gecti şu an.

Merhabalar,

Geçenlerde ve dün antikor testi sonucunu paylaşma sözü vermiştim bugün boş zamanı fırsat bulup kan merkez Laboratuvarı güven tıp binasına girdim antikor testi istedim bana 21 gün ve 2. dozu olup olmadığını sordu bende hepsinin prosedürü tamamlandığını belirttim sağ kolumdan bir iğne yoluyla kan tüpü içine kan verdim sonuçların bana 1 saat içinde hazır olacağını söylendi

Moderna aşısı oldum soruları alayım

Akabinde bir saat sonra geldiğimde sonuçların hazır oldugunu gördüm uzman birine değerlendirme istedim beni doktora yönlendirilmesi yapıldı

Doktor sonucun çok çok iyi olduğunu antikor seviyenin Max durumda olduğunu belirtti sonuçtaki değerlere bakarak bu zamana kadar covid maruz kalmadığını söyledi

Umarım herkes için aydınlatıcı bilgilerle ışık tuttuğumu düşünüyorum

6 ay sonrasını da merakla bekliyorum zira sonucun aynı mı yoksa düşme eğilimi olup olmadığını şimdiden düşünüyorum yılbaşında tekrar antikor testini yine paylaşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 17 Temmuz 2021; 15:39:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

yoo konuyu baştan sona taradım, gözden kaçırdım demek ki. ayrıca etkilerinden de bahsettiğin bir yazını göremedim konuda. hepsini okudum aslında.  

konuya girmemin sebebi de ikinci aşıyı olup olmadığını göremediğim için oldu. bu kadar kısasüre içerisinde ikinci bir mrna aşısının amerikadan çıkması konusunda fikrin var mı en azından böyle bir soru sormuş olayım bu saatde.

Konuyu detaylı yazdım dikkatle incelersen neler yaşadığımı bizzat yazdım

2.mrna aşısı farklı varyant için BİONTECH öne sürdü MODERNA için ise söz konusu değil FDA tarafından 3.doza gerek bile olmadığını açıkladılar

• Antikor seviyesi hakkında bilgi almak için Typical result following natural infection ~ 0.8 – 250 U/mL based on analysis of 72 samples. olarak değerlendirilmiş

Moderna aşısı oldum soruları alayımtesting for all
    Understanding your Roche Anti-SARS-CoV-2 (S) test result - Testing For All
    https://www.testingforall.org/understanding-your-roche-anti-sars-cov-2-s-test-result/
  • Kaptan, Acaba bu sen misin diye aklimda dusunce gecti :)

Konu kalibini sana benzettigim icin :)

Bugunde bir haber bartin yada zonguldak asi olmayi reddettim hasta oldum asi olmayi reddettigim icin cok pismanim hayatimdaki en buyuk yanlisti! sen kararini bile devam ettiremiyorsun en buyuk yanlis bu! vazgeceksin niye girdin. onlemini al!

ONLEM SADECE ILAC MI IGNE MI DOKTORLAR MI?

• Dikkatli ol! asi vuruldum korumasi var diye bakarsan, o antikorlarin ne kadar sureyle korudugu yada etkin bir mutasyon oldugu yerde bulasmadaki tehlike ne kadardir bilinmedigi tebirli olmakta fayda var.

Birde yasli bir tanidigim vardi istanbulda korono asisi olmus ve antikor olmusmamis yani virusu kolundan yemis cunku ignedeki virusler tamamiyla olu degil

@dephyr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 4 Eylül 2021; 19:3:57 >
  • Acaba antikorlar viruslerle savasirken asker gibi can kaybediyor mu? :)

• Kendinizi modern biri hissediyor musunuz yoksa pcr mı yaptıralım 😀
  • quote:

Orijinalden alıntı: berce

Dikkatli ol! asi vuruldum korumasi var diye bakarsan, o antikorlarin ne kadar sureyle korudugu yada etkin bir mutasyon oldugu yerde bulasmadaki tehlike ne kadardir bilinmedigi tebirli olmakta fayda var.

Birde yasli bir tanidigim vardi istanbulda korono asisi olmus ve antikor olmusmamis yani virusu kolundan yemis cunku ignedeki virusler tamamiyla olu degil

@dephyr

teşekkür ederim o konuda halen tedbirliyim kalabalık ortamlarda hala maske kullanımı devam ediyorum 3, doz konusu hala muamma mrna etkisi ne kadar süreceği konusunda halen araştırmalarım devam ediyor yaptırdığım antikor testi 6 ay sonunda tekrar güncelleyeceğim değişim konusunda hala merak içindeyim merak etmeyin her türlü inceleme konusunda bu topic altında bilgilendireceğim

moderna aşısı 2, dozdan 6 ay sonrada yüzde 93 korumaya devam ediyor esas sıkıntı delta varyantı ne gibi bir durum oluşur bilemiyorum

Moderna aşısı oldum soruları alayımamerika'nin sesi | voice of america - turkish
    ‘‘Moderna İkinci Dozdan 6 Ay Sonra da Yüzde 93 Koruyor’’
    https://www.amerikaninsesi.com/a/moderna-asisi-ikinci-dozdan-alti-ay-sonra-yuzde-93-koruyor/5991953.html

moderna aşısı biontechten 2 kat daha fazla antikor üretiyor bu konuda araştırmalar dh haberde de yayınlandı

https://www.donanimhaber.com/moderna-biontech-ten-iki-kat-daha-fazla-antikor-uretiyor--138362

Moderna hem pahalı ve bileşen maddeleri fazla içeren bir aşı. Biontech ise optimal ve uygun bileşen miktarına sahip. Kaldı ki; Moderna'nın ilk doz aşısı, Biontech'e nazaran daha fazla sarsıcı geçiyor. Nitekim yine de kişiye bağlı bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 4 Eylül 2021; 21:40:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tonodias

Kendinizi modern biri hissediyor musunuz yoksa pcr mı yaptıralım 😀

valla bana sorarsan eskisinden daha sağlıklıyım belki de psikolojiktir pcrye karşıyım zira o ortamda test yaptırırken virüslü ortamdasınız tehlike daha büyük

• dephyr kullanıcısına yanıt
    Cevap iyiydi eyvallah. Bende 2 aşı yaptıran biri olarak sordum zaten. Katılıyorum kesinlikle.
  • berce B kullanıcısına yanıt
    Benim konu "C/C++ uzmanıyım, soruları alabilirim" di. Konuya büyük ilgi görmüştü yeni yazılımcılar, C/C++ ile ilgilenenler birçok kişiden mesajlar yağıyordu, konu kısa sürede 10 sayfayı geçti derken 1-2 kişi konuyu gözden düşürmek için çamura yatmaya başladı onların sayesinde konu silindi. Forum o alanda öyle bir konu daha görmedi Konunun silinmesiyle ben değil, Türkiye yenik düştü.

Konuya gelecek olursak. asi olmayi reddettim hasta oldum haberleri medyada cok sık cıkıyor. Medya insanları aşıya özendirmek için kırk takla atıp duruyor. Nedeni nedir? Olası bir açıklama: Aşı promosyoncusu olan Gates Foundation, medya kuruluşlarına açıkça milyonlarca dolar bağışta bulunuyor. Örneğin, herkesin adını bildiği, ünlü İngiliz medya kuruluşu Guardian'a milyonlarca sterlin bağış yaptığını, kendi websitesinde açıkça belirtiyor. Bu durumdan ne sonuç çıkar? Sanırım anlatmama gerek yok. İngiltere'de böyleyse her ülke de benzer mekanizma var olmalı cunku her ülke de medya ve sistem benzer şekilde ilerliyor. Bizim medya da aşı promosyoncularından para alıyor olmalı ve ona göre haberler üretiyor. İlaç üreticileri her yıl kaldırıkları trilyon doların hepsini harcamıyor, bi kısmını böyle medyatik promosyonlara ayırıyor.

son tümce oldukça anlamlı. ONLEM SADECE ILAC MI IGNE MI DOKTORLAR MI? Sağlık sektöründe bulunmuş Robert Catalano adında Amerikalı, sağlık firmaları, insanlar üzerinde "sağlık bir hap, bir aşı ile sağlanabilir" şeklinde bir algı oluşturduğunu belirtiyor (tam anlatamadım, Catalano cok daha iyi anlatıyor) Bu algı oluşturma etkinliklerinin son örneği "Özlem Türeci ve Uğur Şahin bu defa da kanser ve MS aşısı için tarih verdi" başlığı ile medyada gezdirilen bilgi. kanser olmuş sayrılar (sayrı Arapçadaki hasta sözcüğünün Türkçesidir) aşı ile kanserden kurtulacak. İyi de alkali yöntemi ile kanser sayraları doğal şekilde çoktan iyilebiliyordu, bunun için ilaç firmalarının aşı yapmasına gerek yoktu ki :)

• Tekili: İllet hastanin arapca hali cogulu alal اعلال

Alıntı

metni:
    Benim konu "C/C++ uzmanıyım, soruları alabilirim" di. Konuya büyük ilgi görmüştü yeni yazılımcılar, C/C++ ile ilgilenenler birçok kişiden mesajlar yağıyordu, konu kısa sürede 10 sayfayı geçti derken 1-2 kişi konuyu gözden düşürmek için çamura yatmaya başladı onların sayesinde konu silindi. Forum o alanda öyle bir konu daha görmedi Konunun silinmesiyle ben değil, Türkiye yenik düştü.

bu konuda bir fikrim var soylerim on tox mintox iken

su var bu insanlar dogal yoldan antikor kazanmiyor ki eger o dnasal antikor yani dogal antikor daha fazla direnc sagliyor yani yakalandiginda cok daha az dert yasiyorsan neden ben asi vurulup kendimi sikinti yasatayim.

Medyadan birisi biontech vurulmus cok fazla sikintilar yasamis ikinci 2. dozu olamamis Ne demek asi olmayanlarda fazla sen simdi amerikayi bir gor. Orayi ele gecirecek virus maalesef insanlarda daha fazla olum gorulecektir.

ayrica hasta diye bir kelime yok bozuk farsca bir kelime hasta orada turkcede kullanilan anlamindan farkli olabilir hastam diye var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 5 Eylül 2021; 23:55:33 >

• Ben de J&J oldum. Soruları almayayım.

• Avustralya eyalet başkanı Andrews bugünkü açıklamasında

"Biliyorsunuz, önümüzdeki yılın ilk yarısında göstereceğiniz şey aşı pasaportu olmayacak, 3. dozajı olduğunuzu gösteren destek aşısı pasaportu olacak"

dedi. Türkiye yada AB üyesi ülkelerde böyle birşey olur mu sence? Oldu diyelim, 3. doz aşıyı olur musun yoksa 2 doz aşı ile antikorum tam, başka dozaja gerek yok diyerek olmaz mısın :)

Belge: (1MB video)

https://disk.yandex.com/i/9_olS5Hxl_U8Vw

(İng But y’know, arguably, it won’t be a vaccine passport you’ll be showing in the first half of next year, it’ll be your booster passport, to show that you’ve been to have your third jab)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.