Şimdi Ara

Moderna aşısı oldum soruları alayım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
3.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • x3 Soru, buyur hocam 3 adet benden sana soru.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dephyr kullanıcısına yanıt

hangi ülkede oldunuz hocm onu yazmamışsınız

• @volcy123 mesajınızı okuyamadım hocam sorunuzu göremiyorum alıntı yapamıyorum sorunuz neydi?

Bir dakika. "dün kötüleştiğim için yatağa bağlandım" dediniz. Tam da aşı sonrası bunun sebebi aşı yan etkisi olabilir mi ?

Ve "umarım 2.dozdan sonra o sorunları yaşamam" dediniz. Bizim 66 yaş kadın yakınımız 2. dozajdan sonra tüm gün yatmış, enerjisi kalmadığından. Bunu sadece kız kardeşine söylemiş. O da bize söyledi o sayede öğrendik. Aşının olundugu gün, günboyu yatmak belli ki aşının yan etkisi.

Fakat bunun bir sebebi olmalı. marka ve tip gözetmeksizin, özellikle grip grubu aşılara, aşıdaki ölü virüsleri pasifize etmek aluminum hydroxide / aluminyum hidroksit (kısaca aluminyum) ekleniyor. Fakat by aluminyumun vücudun mitokondriyel bütünlüğünü bozduğuna dair birçok çalışma var, örneğin Cao J, Li X, Li C, Zhu M, Hamza H, Zhao S. 'nin 2012'te, Sharpe, Gist, & Baskin 'in 2013'teki çalışmaları bunu gösteriyor. Aluminyum, vücudun mitokondri sistemini bozuyor, bunu çalışmalar gösteriyor. Bu yanetki için birçok kişi "milyonda 1" diyor, bazısı "100 milyonda 1" diyor. İyi de benim yakınım oldu. Başka bir forumda okudum, birinin 60 yaşındaki yakını aşı sonrası direkt ölmüş. Sizce de bu yan etki görülme sıklığı milyonda 1 mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: iphonekullanicisi

hangi ülkede oldunuz hocm onu yazmamışsınız

bulgaristanda oldum her türlü aşı çin aşısı haric mevcut elinde pasaportu olan orada aşı yaptırabilir sıra randevu gerekmiyor aynı gün olabiliyorsunuz

orada yaş gruplarına bakmıyorlar futbolcu sağlıkçı emekli genc ayrımı yok isteyen herkese aşı yapılıyor o bakımdan vaka sayıları düşük orada maalesef trde aşılar mevcut değil yada anlaşma yapılıp yapılmadığı konusunda emin değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Bir dakika. "dün kötüleştiğim için yatağa bağlandım" dediniz. Tam da aşı sonrası bunun sebebi aşı yan etkisi olabilir mi ?

Ve "umarım 2.dozdan sonra o sorunları yaşamam" dediniz. Bizim 66 yaş kadın yakınımız 2. dozajdan sonra tüm gün yatmış, enerjisi kalmadığından. Bunu sadece kız kardeşine söylemiş. O da bize söyledi o sayede öğrendik. Aşının olundugu gün, günboyu yatmak belli ki aşının yan etkisi.

Fakat bunun bir sebebi olmalı. marka ve tip gözetmeksizin, özellikle grip grubu aşılara, aşıdaki ölü virüsleri pasifize etmek aluminum hydroxide / aluminyum hidroksit (kısaca aluminyum) ekleniyor. Fakat by aluminyumun vücudun mitokondriyel bütünlüğünü bozduğuna dair birçok çalışma var, örneğin Cao J, Li X, Li C, Zhu M, Hamza H, Zhao S. 'nin 2012'te, Sharpe, Gist, & Baskin 'in 2013'teki çalışmaları bunu gösteriyor. Aluminyum, vücudun mitokondri sistemini bozuyor, bunu çalışmalar gösteriyor. Bu yanetki için birçok kişi "milyonda 1" diyor, bazısı "100 milyonda 1" diyor. İyi de benim yakınım oldu. Başka bir forumda okudum, birinin 60 yaşındaki yakını aşı sonrası direkt ölmüş. Sizce de bu yan etki görülme sıklığı milyonda 1 mi?

aynen aşının ağır yan etkiyi ilk 24 saatte oluşmadı ve bana oradaki doktor 24-48 saatte yan etkileri konusunda bilgilendirdi baştan ama bu kadar beklemiyordum ben bünyeye göre demeyeyim en iyisi sadece bağışıklığı zayıf kişilerde görülebileceğinden bahsedeyim yoksa demir gibi kuvvetliyim cüsseliyim ama dediğin gibi yakınınızda bu etkiyi gösteriyorsa benimle beraber gelen arkadaşa da aynı aşı vuruldu hiçbir etki yaşamadı tuhafıma gitti açıkçası

ertesi sabah kendime gelebilmem sadece 1 lt saf portakal sıkma meyve suyu ve 2 adet 8 saat arayla aspirinle tamamen atlattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 16 Mayıs 2021; 11:58:12 >

Kilo almamak için veya başka sebepten daha az yemek yiyor musunuz? Ve daha önemlisi, et ve süt ürünleri az, bitkisel tahıl ürünleri daha yüksek oranda bir diyetiniz var mı? Cevaba göre yorumlayacagım.

• quote:

Kilo almamak için veya başka sebepten daha az yemek yiyor musunuz? Ve daha önemlisi, et ve süt ürünleri az, bitkisel tahıl ürünleri daha yüksek oranda bir diyetiniz var mı? Cevaba göre yorumlayacagım.

normal bir sekilde yemek yiyorum sadece et cok süt az tahıl daha çok tüketiyorum

• Hem moderna hem Biontech için 2. dozdan sonra baya yıkıyor diyorlardı zaten.Geçmiş olsun, inşallah bize de sıra gelir.

Yüksek tahıl oranlı diyet uzun vadede vücudu endüstriyel ürünlerdeki zararlı etkenlere karşı daha dayanıksız yapar ve aşı endüstriyel bir ürün.

Hayvansal yağ oranı yüksek yüksek diyet ise uzun vadede vücudu endüstriyel zehirlere karşı dayanıklı yapar. Fakat hayvansal kökenli olsa bile mümkün olduğunca az pişirilmiş ve az işlemden geçmiş olmalı. Örneğin eti ızgara yapmak etin yanması sonucu heterocyclic amines (HCA), advanced glycation end products (AGE), polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH) zararlı maddeler oluşturur ve faydadan cok zarar verir. Aynı sekilde süt mümkün odugunda pastörizasyon ve homojenize işlemlerinden geçmemiş, dogal köy sütü vfe tercihen inek + manda sütü karıştırılarak içilmelidir cunku manda sütü insan sisndirim sistemiyle daha uyumludur. Pastörize ve homojenize işlemleri sütün nerdeyse tüm faydasını götürür. Sütteki en degerli protein olan Casein , pastörizasyon esnasında zarar görür. Diş veya dişeti rahatsızlığı olan kişiler, pastörize edilmemiş taze inek+manda sütü içtiklerinde orta vadede diş ve dişeti ağrılarının yol olduğunu söylemektedir. Süt vücudu içerden güclendirir.

İşbu yukardaki bilgiler, kendi araştırma ve denemelerim ile bulduğum bilgilerdir; aşı olmak isteyen birinin aşı olmadan önce bu bilgiler ışığında diyetini ayarlaması kendi yararına olacagını düşünmekteyim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Başka sorularım var.

VAERS veritabanını daha önce duydunuz mu? Amerika (ve galiba + Kanada da) aşı olduktan sonra yan etki bildirenlerin kayıtlarının toplandığı veritabanı.
    https://wonder.cdc.gov/vaers.html
    https://wonder.cdc.gov/controller/datarequest
    adreslerinden birinden ulaşılabilir. linkleri tıklayınca direkt arama sayfası gelmiyor, bir ara sayfada "I Agree" tıkladıktan sonra geliyor, o yüzden bu linkler "yaklaşık" tır.

Bu veritabanında aşı yan etkilerini rapor kayıtlarındaki yıllara göre arattırabiliyorsunuz. 2020 ve 2021 (Nisan sonu) tüm kayıtları araştırınca

Moderna aşısı oldum soruları alayım

şeklinde bi sonuç dönüyor yan etki listesi cok uzun old için hepsini Screenshot'a sığdırmak mümkün değil o yüzden "Death" / ölüm yan etkisi görünecek şekilde görüntü aldım. Görüldüğü gibi son 1,5 yılda aşı yan etkisi olarak 3460 ölüm, resmi kayıtlara geçmiş ki bu tüm yan etkilerin %82.76'sını oluşturuyor. Bu rakam ve oran konusunda ne düşünüyorsunuz?

Aynı veritabanında, geçtiğimiz Nisan sonunda aşı üreticilerinin ergen cocuklar üzerinde yaptığı aşılama çalışması esnasında kalp krizi veya benzeri sebepten ölen 15 ve 16 yaş cocuklar haberi üzerine de arattırdım:

Bu aramayı, acaba haberler doğru mu, 15-16 yaş 2 kişi gerçekten öldü mü doğrulamak için yaptım ve doğru cıktı. Bu bilgiler ışığında cocuklar üzerinde aşı denemeleri yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

• sensaura kullanıcısına yanıt

Yakalanın en az 10 katı dogal bağısıklığı olan insan var diye tahmin ediliyor antikor testlerinde ki bazı insanlarda t hücresi kaynaklı antikor bile olusmuyor ve hastalanmıyorlar... Peki bu doğal bağışıklık olan insanlar neden hesaplara dahil edilmiyor anlamak mümkün değil. Sadece aşı var sanki zaten aşı dediğin şey doğal bağışıklık oluşturma

• quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

Arkadaşlar başka takıldığınız konu varsa cevaplayabilirim dün kötüleştiğim için yatağa bağlandım maalesef ama yaşadığım rahatsızlıkları hiçbiri şu An yok aşının geçiçi yan etkileri bünyeye göre farklılık gösterebilir alınan aşının vücut bağışıklık için savaşmaya ve aşının işe yaradığını gösteriyor umarım 2.dozdan sonra o sorunları yaşamam

Hahaha hayır tam tersi bişeylerin ters gittiğini gösteriyor bence ne savaşması geçmiş olsun yinede.

55 yaş altı 60milyon denekte covid aşısı olursan ölme şansın 60milyonda 60. Eğer 60milyon kişi covid olursa ölme şansın 60milyonda 52.

55 yaş altı için neyi koruyor ben anlamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 16 Mayıs 2021; 17:0:55 >

• quote:

Yüksek tahıl oranlı diyet uzun vadede vücudu endüstriyel ürünlerdeki zararlı etkenlere karşı daha dayanıksız yapar ve aşı endüstriyel bir ürün.

Hayvansal yağ oranı yüksek yüksek diyet ise uzun vadede vücudu endüstriyel zehirlere karşı dayanıklı yapar. Fakat hayvansal kökenli olsa bile mümkün olduğunca az pişirilmiş ve az işlemden geçmiş olmalı. Örneğin eti ızgara yapmak etin yanması sonucu heterocyclic amines (HCA), advanced glycation end products (AGE), polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH) zararlı maddeler oluşturur ve faydadan cok zarar verir. Aynı sekilde süt mümkün odugunda pastörizasyon ve homojenize işlemlerinden geçmemiş, dogal köy sütü vfe tercihen inek + manda sütü karıştırılarak içilmelidir cunku manda sütü insan sisndirim sistemiyle daha uyumludur. Pastörize ve homojenize işlemleri sütün nerdeyse tüm faydasını götürür. Sütteki en degerli protein olan Casein , pastörizasyon esnasında zarar görür. Diş veya dişeti rahatsızlığı olan kişiler, pastörize edilmemiş taze inek+manda sütü içtiklerinde orta vadede diş ve dişeti ağrılarının yol olduğunu söylemektedir. Süt vücudu içerden güclendirir.

İşbu yukardaki bilgiler, kendi araştırma ve denemelerim ile bulduğum bilgilerdir; aşı olmak isteyen birinin aşı olmadan önce bu bilgiler ışığında diyetini ayarlaması kendi yararına olacagını düşünmekteyim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Başka sorularım var.

VAERS veritabanını daha önce duydunuz mu? Amerika (ve galiba + Kanada da) aşı olduktan sonra yan etki bildirenlerin kayıtlarının toplandığı veritabanı.
    https://wonder.cdc.gov/vaers.html
    https://wonder.cdc.gov/controller/datarequest
    adreslerinden birinden ulaşılabilir. linkleri tıklayınca direkt arama sayfası gelmiyor, bir ara sayfada "I Agree" tıkladıktan sonra geliyor, o yüzden bu linkler "yaklaşık" tır.

Bu veritabanında aşı yan etkilerini rapor kayıtlarındaki yıllara göre arattırabiliyorsunuz. 2020 ve 2021 (Nisan sonu) tüm kayıtları araştırınca

şeklinde bi sonuç dönüyor yan etki listesi cok uzun old için hepsini Screenshot'a sığdırmak mümkün değil o yüzden "Death" / ölüm yan etkisi görünecek şekilde görüntü aldım. Görüldüğü gibi son 1,5 yılda aşı yan etkisi olarak 3460 ölüm, resmi kayıtlara geçmiş ki bu tüm yan etkilerin %82.76'sını oluşturuyor. Bu rakam ve oran konusunda ne düşünüyorsunuz?

Aynı veritabanında, geçtiğimiz Nisan sonunda aşı üreticilerinin ergen cocuklar üzerinde yaptığı aşılama çalışması esnasında kalp krizi veya benzeri sebepten ölen 15 ve 16 yaş cocuklar haberi üzerine de arattırdım:

Bu aramayı, acaba haberler doğru mu, 15-16 yaş 2 kişi gerçekten öldü mü doğrulamak için yaptım ve doğru cıktı. Bu bilgiler ışığında cocuklar üzerinde aşı denemeleri yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yüksek tahıl oranlı diyet önerinize katılıyorum özellikle kendi kişisel notlarıma ekledim bu konuda deneyimlisiniz takıldığım konuda size danışabilirm

Bu arada verdiğiniz aşı veri tabanı için inceleme yapıyorum dikkatimi çekti açıkçası bana göre aşı için 20 yaş altı olmasını asla savunmuyorum daha erken olduğunu düşünüyorum en azından kesinlik kazanmadan böyle risklere girilmemesi taraftarıyım

Ben burada konuyu açtım herkesin bilmesi gerekeni bilgilendirmek benim için onurdur sayenizde de de ışık tutulması için çaba harcayarak riski faydalı zararı elimine etmek açısından faydalı olacağını düşünüyorum

2.dozdan sonra da yaşadıklarımı burada paylaşacağım kimsenin kuşkusu olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Hem moderna hem Biontech için 2. dozdan sonra baya yıkıyor diyorlardı zaten.Geçmiş olsun, inşallah bize de sıra gelir.

İnşallah size de kısmetler diliyorum 2.doz aşı için daha kötü olacağını da iğne olduğum doktorum da açıkladı bakalım ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Hahaha hayır tam tersi bişeylerin ters gittiğini gösteriyor bence ne savaşması geçmiş olsun yinede.

55 yaş altı 60milyon denekte covid aşısı olursan ölme şansın 60milyonda 60. Eğer 60milyon kişi covid olursa ölme şansın 60milyonda 52.

55 yaş altı için neyi koruyor ben anlamadım...

Alıntıları Göster

Aşının yan etkisi konusunda antikor üretmek için bağışıklık açısından vücudun hücrelere tepkisi doğaldır bağışıklığımız alınan aşının virüslere tanıtılması ve tanıması için belli hücreler oluşturuyor yani antikor üretimi yaparak tanıması sağlanıyor yoksa aşı olmazsak vücuda giren virüsü tanıyamayacağı için bağışıklık devreye girmiyor haliyle hasta olup kötüleşmeye kadar gidiyor Çin aşısı da inaktif oldugu icin ölü hücreleri yüklenip bağışıklıkta devreye girmesi sağlanıyor

Ama mrna aşısı farklı vücudun virüsleri tanıması için öğretme esasına dayanarak antikor üretmeye çalışıyor

• 2.doz aşı sonrası antikor kan testi de yapıp burada paylaşacağım bakalım ne kadar koruma sağladığını merak ediyorum

Katılıyorum ama bu MRNA aşılarında ortaya çıkan kan pıhtılaşması problemi overdose olmaktan kaynaklanıyor.

• Ben de geçenlerde biontech 2.dozumu oldum fena ateş yaptı gece çok kötü olmuştum 1 gün falan indi çıktı ateş sonra geçti şükür. İlk doz hiçbir şey hissetmemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Katılıyorum ama bu MRNA aşılarında ortaya çıkan kan pıhtılaşması problemi overdose olmaktan kaynaklanıyor.

Aynen bunu bildiğim için kan sulandırıcı mini aspirinle tedbiri aldım ne olur ne olmaz diye ardından c vitaminli 1.lt saf portakal sıkma meyve suyu bitirdim sabahına bir şeyim kalmadı halen de aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 16 Mayıs 2021; 18:14:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Ben de geçenlerde biontech 2.dozumu oldum fena ateş yaptı gece çok kötü olmuştum 1 gün falan indi çıktı ateş sonra geçti şükür. İlk doz hiçbir şey hissetmemiştim.

Geçmiş olsun demek ki herkeste farklı etki yaratıyor biontech ile moderna aynı mrna aşı kullanılıyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.