Şimdi Ara

Modern Futbol Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Artık yeni oyun düzenlerinde klasik 10 numara kullanılmıyor. Genelde orta saha kurgusu şöyle modern futbolda;
    -1 Tane ayağı merkez orta sahaya yakın derecede iyi olan defansif orta saha.
    -2 Tane merkez orta saha.

Oyun kurma işi de bu sistemlerde gol yüküyle birlikte forvet hattına düşüyor.
    Orta sahanın gole katkısı eski sistemlere nazaran daha az düzeyde çünkü takımların gol ve asist yüklerinin çok büyük bir bölümü ileri 3'lüye yükleniyor.

Modern futbolda bireysel oyuna pek yer olduğu söylenemez çünkü futbolcular enerjilerini daha uzun süre kullanmak istiyorlar. Bireysel oyun ise daha fazla enerji harcamanıza neden olabiliyor.

Aynı zamanda hücuma da, savunmaya da takım halinde çıkılmak zorunda. Bu yüzden tek yönlü futbolculara pek yer verildiği söylenemez bu sistemde.

Her ne kadar çalım atmak yerine pas oyunuyla rakibin kilidini açmak daha kolay olsada ben bireysel oyunu daha çok seviyorum. Çünkü gözüme daha hoş geliyor, tiki-taka ile atılan golü izlemek yerine oyuncunun 5 kişiyi çalımlayıp attığı golü izlemeyi daha çok seviyorum.

Bu konuda neler düşünüyorsunuz?
    Bireysel ama gösterişli oyunmu yoksa gösterişten uzak ama takım oyunumu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Modern futbol=Pep Guardiola.
  • Jupp Heynckesli Bayernin barcelonayı her iki maçta 4x4 yaptığı oyun modern futbola en yakın olanı idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana gore futbol ayi gibi saga sola kosup kavga dovus oynamaktadır. ..

• Zehirlediğini
  • Türkiye'nin en popüler futbol yorumcusunun köy kıraathanesi yorumcusu Serdar Ali olduğunu düşününce modern futboldan binlerce kilometre uzakta olduğumuzu düşünüyorum.

takım boyu, kosu mesafesi, matematik, sprint sayisi, pozisyon oyunu vs vs. bunlarin hepsi hak getire. "koy abi 2 tane on numarayi ayni anda korkak degilsen, onlar zaten bi takar doksana kazanirsin." ulkedeki zihniyet hala bu

• Futbol şu gelip geçici dünya hayatında normal bir hafta sonu eğlencesinden daha fazlası olmamalı diye düşünüyorum. Aşırı klasik olacak ama dünyada bir lokma ekmeğe bile muhtaç milyonlarca insan varken bir futbolcuya 200 milyon Euro verilmemeli ve fútbol devasa bir ticaret ve marketing sistemine dönüşmemeli diye düşünüyorum.

Ayrıca

Şu rakip takım taraftarlarına ayrım yapacak kadar holigan olmuş kişilerin aklını başına alıp, bunun normal bir spordan farkının olmadığını ve bu sporu hayatının merkezine almaması gerektiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mebasta -- 4 Aralık 2017; 4:35:18 >
  • Modern futbol, insanların sevdiği futbolu bitirecek mekanikleşmiş, sıkıcılar sıkıcısı bir spor dalıdır.
    İnsanlar artık zevkli maça hasret kaldı, çok değil on yıl öncesindeki futboldan bile kat kat geride bir seyir zevki var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.