Şimdi Ara

Modem Tavsiyesi ( Tp-link - Zyxel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • D-SMART' ın verdiği modemi kullanıyorum ancak yan odadan bile zor çekiyor, kesilmeler yaşıyorum. İki model arasında kararsızım.
    Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum

TP-LINK TD W8968

Zyxel P-1302

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htintas -- 30 Kasım 2014; 15:33:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: htintas

D-SMART' ın verdiği modemi kullanıyorum ancak yan odadan bile zor çekiyor, kesilmeler yaşıyorum. İki model arasında kararsızım.
    Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum

TP-LINK TD W8968

Zyxel P-1302

Modem yerine repeater yapan bir cihaz alin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O nedir hocam biraz açıklar mısınız? Ne işe yarayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

O nedir hocam biraz açıklar mısınız? Ne işe yarayacak

mevcut zayıf olan yayını daha da kuvvetlendirip aynı anda hem kablosuz hem kablolu yayın yapacak cihaz diyeyim özetle
  • htintas kullanıcısına yanıt
    yan odadan bile zor çeken bi cihaza repeater alıp eşleştirsende birşeye yaramaz.
    repeater sinyali güçlendirmez. ne geliyosa onu tekrarlar.
    fazla bişey gelmediği içinde tekrarlayacağıda seni tatmin etmez.
    10 liralık modem veriyolar çekmemeside gayet normal.
    zyxel 1302 işini görür.
    bütçeyi biraz daha arttırabilirsen vdsl fiber destekli bi cihazda alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i'm insane

yan odadan bile zor çeken bi cihaza repeater alıp eşleştirsende birşeye yaramaz.
    repeater sinyali güçlendirmez. ne geliyosa onu tekrarlar.
    fazla bişey gelmediği içinde tekrarlayacağıda seni tatmin etmez.
    10 liralık modem veriyolar çekmemeside gayet normal.
    zyxel 1302 işini görür.
    bütçeyi biraz daha arttırabilirsen vdsl fiber destekli bi cihazda alabilirsin.

Piyasada satilan repeater cihazlarin amaci ne o zaman?
    İyi sallamissin

• sallayan sensin. Hicbir cihaz dedigim gibi yayini guclendirmez. Ne ise yaradigini acikladm. Repeat yapar sadece. Iki cubuk ceken yere koydugunda ikiyi beş yapmasi guclendirdigi anlamina gelmeZ. Hiz olarak ayni hizi alarsin.
    yan odada cekiyo ama bi sonraki odada cekmiyo demis olsaydi repeater onerebilirsin. Ama kendi odasindan baska hic biyerde cekmiyo diyo. Sana yakistiramadm hic. Bu konularda bilgin olmasi gerekir. Okadar gecmisin var forumda

• quote:

sallayan sensin. Hicbir cihaz dedigim gibi yayini guclendirmez. Ne ise yaradigini acikladm. Repeat yapar sadece. Iki cubuk ceken yere koydugunda ikiyi beş yapmasi guclendirdigi anlamina gelmeZ. Hiz olarak ayni hizi alarsin.
    yan odada cekiyo ama bi sonraki odada cekmiyo demis olsaydi repeater onerebilirsin. Ama kendi odasindan baska hic biyerde cekmiyo diyo. Sana yakistiramadm hic. Bu konularda bilgin olmasi gerekir. Okadar gecmisin var forumda

İyide arkadaş hizdan sikayetci degilki mevcut modemin yayinindan sikayetci
    Hiz olarak tabiki bir artis olmayacak aksine kayip yasayacak
    Ama mevcut yayin yan odadan az cekerken repeaterle bir arkadaki odaya tasiyacak
    Hem bu cihazlar icin repeater yapar demissin hemde iki disi bes yapmanin bir faydasi yok demissin
    Burda amac bu degilmi zaten?
    Sen bu cihazlarin yayini genislettiginden ziyade hizi artirdigini saniyorsun anlasilan
    Hic bir cihaz cihaz yayini guclendirmez demissin bende tam tersini soyluyorum
    Yayin olarak guclendirir hiz olarak degisen birsey olmaz
    Bosver forum gecmisimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 3 Aralık 2014; 11:39:28 >

• Ne sanip sanmadigim yorumumda belli.
    arkadas zor cekiyor kopma yasiyorm diyor. Burdan ne anliyosn bilmiyorm.
    Ben senin dedigini anlayabiliyorm fakat yayini guclendiriyor dersen bilmeyen yanlis anlar. Alan genisletmek dersen daha anlaşılır olur.
    Modem alipta adam gibi bütün evde cekmesi varken neden Gidipte repeater alip düşük hizlarla izdirap ceksin. Yanlis yonlendirme yapma.

• quote:

Ne sanip sanmadigim yorumumda belli.
    arkadas zor cekiyor kopma yasiyorm diyor. Burdan ne anliyosn bilmiyorm.
    Ben senin dedigini anlayabiliyorm fakat yayini guclendiriyor dersen bilmeyen yanlis anlar. Alan genisletmek dersen daha anlaşılır olur.
    Modem alipta adam gibi bütün evde cekmesi varken neden Gidipte repeater alip düşük hizlarla izdirap ceksin. Yanlis yonlendirme yapma.

Yahu arkadaş niye soylediginle celisiyorsun
    Zor cekiyor kopma yasiyorum diyince ben mesafeye bagli olarak anlarim
    Sen ne anliyorsun
    Ben yayini guclendirir derken tutup modeme wifi boostermi takalim dedim
    Yayin guclendirmek diyince ne anladin onu soyle
    Herkes standart 60 m2 evde oturuyor sanki tek modemle bu isi kokten cozsun
    Tek modemle kac kisi bu isi cozmus
    Forumda onlarca buna benzer konu var

• Arkadasm celisen bsy yok ortada. Cekim dustukce hizda duser. Az olan sinyalin cekim alanini genisletsen ne fayda. Yine kaplumbaga hızında devam etcek. Sana smdi burda egitim vercek halim yok. Konuyu uzatmiyorm daha fazla. Amacim konuyu acan kisiye yardimci olmak. Tavsiyem yeni bi modem almasidir. Beni dinlerse çözüme ulasacaktir. Tercih onun tabi. Gidip repeater alip sana uyarsa sonuclari gorecektir. Zaten çöp modem kullaniyo repater alip iki gun sonra modem bozulursa bidaha gidip modemmi alcak. Bosuna zaman para emek israfi.

• quote:

Arkadasm celisen bsy yok ortada. Cekim dustukce hizda duser. Az olan sinyalin cekim alanini genisletsen ne fayda. Yine kaplumbaga hızında devam etcek. Sana smdi burda egitim vercek halim yok. Konuyu uzatmiyorm daha fazla. Amacim konuyu acan kisiye yardimci olmak. Tavsiyem yeni bi modem almasidir. Beni dinlerse çözüme ulasacaktir. Tercih onun tabi. Gidip repeater alip sana uyarsa sonuclari gorecektir. Zaten çöp modem kullaniyo repater alip iki gun sonra modem bozulursa bidaha gidip modemmi alcak. Bosuna zaman para emek israfi.

Simdide calisan birsey yok diyorsun ortada
    Konuyu acan boyle birsey soylememis sen nasil anladin modemin calismadigini
    Ben kendim evde yayini tekrar ediyorum 8 de 6.5 hiz goruyorum 3 oda arkadan
    Nerde kaldi senin tek modem mantigin?
    Millet keriz galiba bu cihazlara para veriyor
    Herkes seni dinlesin ndirek cozume ulaşsin

• komiksin. Algilama sorunun olduğunu dusunerek sana birsey anlatma zahmetinde bulunmicam. Daha fazla birbirimizi kirmaya gerek yok.
    sen engin bilgilerinle arkadasi aydinlat.
    Arkadasa tavsiyem iade garantisi veren retaillerden al mediamarkt gibi. Yada internetteki sitelerde de iade imkani sunan biyerden al. Sonra mağdur olma.

• Evet. Sen cok iyi anlamissin. Sen anlat arkadasa. Ben bilmiyorum.

• quote:

komiksin. Algilama sorunun olduğunu dusunerek sana birsey anlatma zahmetinde bulunmicam. Daha fazla birbirimizi kirmaya gerek yok.
    sen engin bilgilerinle arkadasi aydinlat.
    Arkadasa tavsiyem iade garantisi veren retaillerden al mediamarkt gibi. Yada internetteki sitelerde de iade imkani sunan biyerden al. Sonra mağdur olma.

Mobilde calisan ve celisen ile alakali yanilma olmus
    Ama soylediklerimin arkasindayim

• He sensin

• Arkadaşlar tartışmayın, sorunu çözdüm. D- Smartın verdiği sikindirik modemi kaldırdım ve yerine TP-Link Modem ve repater'ın beraber satıldığı kampanyalı bir ürün aldım. Modem tek başına performansı direkt olarak artırdı, çünkü adam olan modemin wirelessı 80 m2 evde tek çizgi çekmez,hatta sıfırlamaz. modem 4 çizgiye çıkardı direk, Repeater'ı da diğer odaya taktığımda full + full oldu tabi. Evin hiçbir yerinde sinyal kaybı yok şuan.

1- Sorun yaşayan arkadaşlara ürünü tavsiye ederim ----> TP-LİNK + Repeater

2- Böyle muazzam performanslı bir modem gönderen D-Smart 'ı takdir ve tebrik ederim

• " Modem tek başına performansı direkt olarak artırdı, çünkü adam olan modemin wirelessı 80 m2 evde tek çizgi çekmez,hatta sıfırlamaz. modem 4 çizgiye çıkardı"

o zaman 1 dakikalık saygı duruşu..
  • quote:

" Modem tek başına performansı direkt olarak artırdı, çünkü adam olan modemin wirelessı 80 m2 evde tek çizgi çekmez,hatta sıfırlamaz. modem 4 çizgiye çıkardı"

o zaman 1 dakikalık saygı duruşu..

.
     Modem Tavsiyesi ( Tp-link - Zyxel)

• gt olmanın surat ifadesi bu olsa gerek :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.