Şimdi Ara

MODEM TAVSİYESİ MART 2021 (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
16
Favori
104.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet TP- Link in her ürününde bu HW rev olayı var. Ben de bir ürünü alıp bu şekilde hayal kırıklığına uğramıştım. Sonra detaylı araştırınca bu özellik v2 den sonra geçerlidir yazıyordu. Aynı kasa ve aynı isimde 5 revizyon olan ürün bile var ( deco m4) Üstelik aynı firmware de yapmıyorlar. Beni bu markadan soğutan en büyük etken bu.
    Modelin yanına v1 v2 falan yazsalar ve satılırken de ayrı ürün gibi satılsa amenna.

Bu arada hakkını yemeyelim; TP Link Türkiye oluşumu gayet başarılı ve ürünlerinin arkadında. Servis ve garanti konusu Apple den farklı değil, seri no dan iyi bi takip sistemleri var, destek talepleriniz hızlıca cevaplanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 30 Eylül 2022; 7:20:48 >
  • alibaba A kullanıcısına yanıt

Hocam birde şu durum var. Ürünü alıyorsun kısa süre içerisinde 2-3 güncelleme geliyor. Sonrasında bir bakmışsın aynı modelin yeni versiyonuna güncelleme vermeye başlamış. Senin versiyon çakılı kalıyor.

Yani Apple ın ve Samsung un 4-5 yıllık verdiği yazılım desteğini, TPlink 1 en fazla 2 sene veriyor. Sonrasında büyük uyku başlıyor.MODEM TAVSİYESİ MART 2021 

Telefon firmalarının yaptığı "yazılım desteğini bitir, yeni telefon aldır" taktiğini, Tplink versiyon ile ve çok daha kısa sürede yapmaya çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 24 Eylül 2022; 10:25:21 >
  • Tp-link hariç vdsl2 için ucuz stabil kablolu-kablosuz modem lazım. Arkasına router takacağım.
  • Beyler modem lazım bir arkadaşa. Tplink vr300 kullanan var mı? Çekimi iyi olan bir model önerir misiniz? Yazılım önemli değil. Stabil ve menzili uzun olsun yeter.
  • Pi kullanıcısına yanıt

Fritzbox veya draytek.

• asuzi A kullanıcısına yanıt

Bir arastirayim. Teşekkürler tavsiye için hocam MODEM TAVSİYESİ MART 2021 

• Selam arkadaşlar bu üç modem arasındaki farkları bilen yardımcı olabilecek varmı rica etsem. İlk ikisi türk Telekom sitesinde ama bayiye gidiyorum hiç bir personel anlamıyor bu modemlerden satıp geçmek istiyor

https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/sayfalar/evde-internet/tp-link-vc15-11ax-fiber-guclu-premium-modem.aspx

https://bireysel.turktelekom.com.tr/cihazlar/sayfalar/evde-internet/tplink-vx220-g2u.aspx

https://www.n11.com/urun/tp-link-vc15-11ax-fiber-guclu-premium-modem-19244992?magaza=ocakiletisim

MODEM TAVSİYESİ MART 2021
    Ayrıca bu fotoğrafı bayiide vc15 11ax ın kutundan çektim

Sizce telekomdan almak mı mantıklı yoksa Telekom harici bir yerden mi almalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smlshnfdn -- 30 Eylül 2022; 11:45:52 >

• smlshnfdn S kullanıcısına yanıt

Piyasada bu fiyata wi-fi 6 destekli başka modemler yok. VC15 ile vx220-g2u arasında ne fark var bilmek mümkün değil çünkü içini açıp bakmak lazım. Bu cihazlar genelde mağazalarda satılan değil, isslere özel yazılımla üretilen servis sağlayıcı modeller. Resmini çektiğiniz model bence alınabilir. VC15 yazıp altında model vx220-g2u yazması garip ama :). WPA3 şifreleme, wi-fi 6 desteği ile üzmez. Ödeme koşulları da uygun görünüyor fakat son zamanlarda biraz zamlanmış gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gilth -- 30 Eylül 2022; 12:51:10 >
  • Gilth kullanıcısına yanıt

Öncelikle teşekkür ediyorum. Evet galiba telekoma özel üretilmiş modemler. Çünkü üç modem de bir birleriyle hemen hemen aynı belki de tamamen aynı ama üzerinde ufak tefek model ayrımları var. Evet resmini çektiğim modelin kapak fotoğrafında yazan model ismine göre 24 ay aylık 63 tl ödemesi var. Arkasındaki küçük etikette yazan modele göre 24 ay aylık 40 tl ödemesi var 😁 anlamadım. Bunu mağaza personeli dahi anlamadı anlatamadı. O yüzden galiba n11 de satılan modeli alıcam. Evet biraz da zamlanmış 1 Ekim'de de tekrar zam geleceğini söyledi mağaza personeli.

Bu iki fotoğraf da n11 deki modemin kutu fotoğrafları. Hâlâ 16 mbps internet kullanıyorum ama modemin değişme vakti geldi artık. Hem ileriye yatırım :) hem de yakın zamanda hiper gelecek gibi gözüküyor bizim oraya

Vx220-g2u veya zyxel dx3200 bulabilirseniz; 24x40 liralık fiyat bu ikisi için uygun fakat vc15'in 24x63 lira edecek bir cihaz olduğunu şahsen düşünmüyorum.Tek fark olarak tp-link olanlarda usb arayüzü mevcut. Eğer çalışan bir vdsl2 destekli modeminiz varsa, 500-1000 liraya çok daha kaliteli bir çok router alınabilir. Modemin wi-fi özelliğini kapatıp; bu routerdan wi-fi ağınızı dağıtıp çok daha iyi bir kapsamaya sahip olabilirsiniz. Tabi biraz teknik bilgi ve araştırma yapmak lazım bunun için.

En önemlisi; içinize hangisi sinecekse onu almak. Düşünün, taşının, karar sizin :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gilth -- 30 Eylül 2022; 14:6:36 >
  • Gilth kullanıcısına yanıt

Vx220 g2u yu bayii 40 tl den değil de vc15 in fiyatı olan 63 liradan satıyor. Dx3200 ün de çok fazla kopma sıkıntısını okudum. Belki de bende hiç olmayacaktı on yargılı olmak istemiyorum. Ama benim için daha ulaşılabilir olduğu için n11 deki vc15 11 ax ı satın aldım. Beş on gün denerim sıkıntı çıkarırsa iade hakkımı kullanırım. Mevcut modemim baya da eskidi sapsarı oldu ısınmaktan tp link 9970 v3 galiba 😁 teşekkür ederim değerli bilgi ve yardımlarınız için sağlıcakla kalın

Fotoğraftaki modemi aldım. kurulum yaptım ama tv ye kablolu bağlandığı halde YouTube sürekli donuyor nerdeyse hiç izlenmiyor. Yardımcı olabilecek varmı kurulumda hata mı yaptım acaba. İnternetim 16 mbps ama 10 mbps anca alıyorum. Önceki modemde bu hızda bile sıkıntı olmuyordu ama yeni modemle nerdeyse internete girilmiyor. Aynı şekilde 2.5 ve 5 ghz kablosuz bağlantıda da aynı sıkıntı var çok yavaş. 1 mbps bile değil gibi. Kablosuz ayarlarını yaptım ama kablosuzdan önce kablolu bağlantı sorununu çözmem gerekiyor

• Merhabalar,

Bulunduğum yere yeni hatlar çekildi. Hat değerlerim iyi. 95mbit e kadar hattım destekliyor ben 75 mbit kullanıyorum. Ancak TTnet'in verdiği tplink ac1200 ve tplink vc220 modemlerinde hata sayısı 2.5 milyonlara kadar bir anda yükselmeye başlıyordu ve hızım 2 mbite kadar düşüyordu. Ttnet ekibi port değişikliği yaptı, kabloları değiştirdi ancak bir türlü sorunumu çözemediler. Bende modemlerden şüphelenip arkadaşımdan zyxel vmg3925 modem aldım ve sorunum çözüldü. Hata sayısında artma falan yok ve hızım düşmedi. Arkadaşımdan ödünç aldığım modem de olup, Ttnet'in verdiği modemlerde olmayan şey nedir? Nette vmg3925 modem satışta yok. Bu modemin muadili nedir ya da 2. el sarı siteden almak mantıklı olur mu?

• Arkadaşlar Merhaba son zamanlar int sık sık kopmayalar oluyor 6-7 yıllı zyxel 3312 modemi kullanmaktayım İnternet sağlayıcı Türk Telekom 35 mbit paketim var ip Tv kullanıyorum bu modem sorunsuz kullanıyordum ama int kopmaları yüzünden yeni modem almayı düşünüyorum max 700 tl bütçe modem arıyorum tavsiye alabilir miyim
    Yada vdsl kullandığım için 250 tl bandında tp link w99070v3 ikinci eli var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaeae43 -- 18 Ekim 2022; 19:48:35 >
  • emre6753 E kullanıcısına yanıt
    Vmg3625-t50b bakabilirsiniz. Turknetten alıp uygun fiyata (500-600) çok satan var.
  • mustafaeae43 kullanıcısına yanıt
    Zyxel VMG3625-T50B tak çalıştır oldukça kaliteli bir modem buna bakabilirsiniz.
    Uygun denk gelirse Keenetic Extra DSL de alınabilir.

Fritzbox dünyasına da bir göz atabilirsiniz
  • Özellik : Keenetic Carrier DSL = Keenetic Extra DSL

Fiyat : Carrier DSL < Extra DSL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 22 Ekim 2022; 9:48:52 >
  • KYTECHNGAMING kullanıcısına yanıt
    Çok enteresan bir model, herşeyi aynı yazıları farklı. Hiç anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibaba

Çok enteresan bir model, herşeyi aynı yazıları farklı. Hiç anlamadım

Carrier DSL Avrupa'daki adı.

Lojistik maliyetlerinin olumlu yansıması diyelim.

RU: Keenetic Duo

TR: Keenetic Extra DSL

EU: Keenetic Carrier DSL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 23 Ekim 2022; 12:55:34 >
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.