Şimdi Ara

Modem mi ? Router mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

TTNet'in vermiş olduğu Airties RT 212 modemi verimli kullanmakta çok zorluk çekiyoruz..

Evde 3 kişiyiz ve modeme bağlanan 3 PC + 2 Telefon + 1 TV olmak üzere 6 Cihaz var. Modem'e tek cihaz bağlıyken sıkıntı çıkartmıyor. Ancak 3 ve daha üstü cihaz bağlanınca modem sapıtmaya başlıyor. Kafasına göre Kablolu ağın ya da Kablosuz ağın hızını düşürüyor. Kablolu ağ ile kablosuz ağ aynı anda modeme biraz yüklenirse ikiside felç oluyor.. Bunun bir sonraki aşaması Wi-Fİ ağının düşmesi oluyor. Modeme Res atmadan wifi gelmiyor.

Bu durumdan dolayı yeni modem almaya karar vermiştim ancak biraz araştırma yapınca ADSL modemden ziyade Router'ların daha özellikli olduğunu gördüm. Almışken iyi birşey almak istiyorum. NAS özelliği olanlar daha bir ilgilmi çekmeye başladı.

Bu yüzden mevcut AirTies ile devam edip ona iyi özellikleri olan bir router bağlamak daha mı mantıklı olur ?

Bir kaç modem ve Router arasında kalmış durumdayım , sizlere soruyorum Modem mi ? Router mı ?

- 100-200 TL arasında başka Modem ya da router önerileriniz varsa bekliyorum..

Almayı düşündüğüm Routerlar:

- 2 Router arasında 2 fark var.. 2. modelde 2 Tane USB girişi var ve 1 Gigabit destekliyor.. 1 Gbit olmasının router'daki trafiğe 100 mbit'e göre faydası olur mu bilemiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa esirgemesin..

Tp-Link TL-WDR3500 N600 Wireless Dual Band Router

Modem mi ? Router mı ? Modem mi ? Router mı ?

http://www.tplink.com/en/products/details/?model=TL-WDR3500

Tp-Link TL-WDR3600 N600 Wireless Dual Band Gigabit Router

http://www.tplink.com/en/products/details/?model=TL-WDR3600

Almayı Düşündüğüm modem ;

Netgear DGN2200 Wireless-N 300 Mbps ADSL2+ 4 Port Modem Router

http://www.hepsiburada.com/liste/netgear-dgn2200-wireless-n-300-mbps-adsl2-4-port-modem-router/productDetails.aspx?productId=bd100499&categoryId=3009801

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 11 Aralık 2012; 6:59:45 >

• router ne ise yarar? Biliyomusun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen Routerın ne olduğunu çözemedik. Modemle Router ve AP çok farklı şeyler. Hiçbir ev kullanıcısının Routera ihtiyacı yoktur.
  • tamam çok yardımcı olundu sağolun konu kapanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technoctor

Halen Routerın ne olduğunu çözemedik. Modemle Router ve AP çok farklı şeyler. Hiçbir ev kullanıcısının Routera ihtiyacı yoktur.

adamimsin ya..sana kesinlikle katiliyorum..insanlarin skintisi ap , yada router ozelligi olan modemleri karistirmasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorunun modem le yada ap ile ilgili olduğunu sanmıyorum benzer marka model kablosuz modemle 20 kişinin çalıştığı ortamlar mevcut,
    ayrıca router ile ilgili arkadaşlar zaten söylemiş ev kullanıcısının router ile bir işi olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.