Şimdi Ara

Modem Kira Bedeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar selamlar an itibari ile bizden gereksiz yere tahsil edilen yüksek fiyat olduğu aşikar olan modem kira bedelini hakkındaki görüşümü cimere belirttim. Kendi modemimizi kullanamayıp verdikleri modeme bir de kira bedeli ödemekteyiz. Farkındalık oluşturması açısından sizde belirtirseniz belki bu duruma bir şey yapılabilir.

• Keşke yapılabilse, turlucelin verdiği o dandik huawei Routeri kullanmasak.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Laazzz kullanıcısına yanıt
    İşte herkes cimere yazı yazarsa farkındalık oluşturabiliriz bence

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Cimer de şuraya yönlendiriyor bu gibi konularda.

https://forum.donanimhaber.com/btk-tuketici-sikayet-sistemi-nasil-kullanilir-rehber--152027365

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bir şekilde bu işi çözmek lazım bence

• Hocam elbette, elimizden gelen bir şey varsa her zaman yardımcı oluyoruz.

• Kendi modemimi kullanıyorum ama bunların modeme de para veriyoruz. Kimi kime şikayet edecez btk tt aynı şey. Dayatmayı yapanlar da bunlar yine. Bunun sebebi de herkesin İnternet ayarı bilmemesinden heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akk gibi buna da ayar çekilmesi gerekiyor artık modemi satıyorsan parasını vermeye okeyim ama kira nedir be boşa giden para

• Fiber ile VDSL tarife bedellerini eşitleyen ISS lerin de aslında burada şikayet konusu olması gerekir. Fiberde modem kira ücretinin olduğu bilinen bir konu. Tarife ücretlerine bu bedel eklenip VDSL abonelerinden de kullanmadıkları modemin kira ücretini alan issler var malesef.

Modem kira bedeli yok diyen issler hakkında da bu konuda bir denetim yapılması şart.

• B-2 Spirit kullanıcısına yanıt

Türk Telekomdan sana gelecek olan yanıt:

300 TL tarife + 50 TL modem kirası ile 350 TL olan faturanız güncellenmiştir.

350 TL tarife + ücretsiz modem seçeneği ile yeni faturanızı kira bedeli olmadan ödeyebilirsiniz.

Faturanız 350 TL'dir.

• Zamanında ben de bu konuyla çok uğraştım altyapı vdsl den fibere geçince zaten ben de uyumlu iyi bir router vardı genel merkezle görüşmeler btk yla iletişim her yolu denedim ama kendi modemimi kullanacam desen de verdikleri modemi teslim almasan da senden o kira bedelini kesiyorlar

Ha fiyat olarak bence bir şey değil ama yapılan yanlış bunu düzeltecek tek şey birinin yıllar sürecek hukuk mücadelesi başlatıp yargıtaya kadar gitmesi olur ancak o şekilde bu zorunluluk kalkar

• miskindvd kullanıcısına yanıt

sadece tt değil hepsinde var bu kira sorunu

elimde 10 yıllık dandik kablo modem var değiştiremiyorum da piyasada yok türksatta bozulmadığı sürece değiştirmem diyor değiştirse bedavaya değil para alacak tabi

• Benim odama kadar gelen bağlı çalışır durumda kablo altyapı var, evdeki televizyonlar buna bağlı. Ama ben Kablonet almıyorum çünkü kendi modemimizi kullanamıyoruz. VDSL devam.

Modem Kira Bedeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 17 Eylül 2023; 12:55:49 >
    Geçen seneye kadar kiralamak şart değildi aslında değişti mi durum?

Motorola ve arris gibi farklı marka modem kullanmaktan bahsediyorsan evet o ayrı bir dert.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidoff26 -- 17 Eylül 2023; 17:20:41 >
  • davidoff26 kullanıcısına yanıt

Tam emin değilim ama DOCSİS modemi nereden bulacağım ki ? onunla uğraşmak istemiyorum. VDSL için Extra DSL aldım çatır çatır kullanıyorum.

Daha önce TT ile bütün ilişkini koparmak için VDSL'i iptal edeceğini ve Kablonet'e geçeceğini yazdığın için söyledim. İkinci elde Netmaster modem çok en kötü infinity 401 alırsın modemi bridge moda alıp Keenetic'i çatır çatır kullanırsın yine.

• davidoff26 kullanıcısına yanıt

TT ile direkt ilişkilerimi kestim, TT mobil ve TT yazlık hattımı kapattırdım. Ama Kablonet'e geçmekte çekimserim çünkü ping takıntım var. VDSL ile 5ms Valorant oynuyorum, KabloNet geçersem muhtemelen 8-10ms ile oynayacağım ve akşam saatlerinde ping sorunu yaşayacağım. Bu yüzden geçesim pek gelmiyor, bir de TürkNet'ten aldığım hizmetten gerçekten memnunum, 4 yıldır hiçbir sorun çıkarmadılar bana ne internet tarafı olsun ne fatura tarafı olsun.

Bizim evde KabloTV var, arada kesiliyor, bu kesintiler hoş değil. VDSL ile kesilme sorunu yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 17 Eylül 2023; 20:41:47 >
  • Yahu 5MS hissedilecek bir şey değil kafana takma o kadar ama kabloTV'de kesinti oluyorsa internet de kesiliyordur muhtemelen oda bölgesel sorundur ha yıllardır sorunlu bölgeler var değişen bir şey yok Kablonet'de yani madem öyle hiç bulaşma daha iyi.

• Hem zam gelmiş hemde zorunluluk kaldırılmış deniliyor

• Hocamın dediği doğru kaldırdım deyip güncel fiyat yukseltirler sesimiz kesilir saçma yani

Turksat hiç geçmedim bizim siteye altyapı geldi ama ping vs nasıldır fiyatlar berbat eyw da verdikleri modemden bir tane memnun olan görmedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DikissizSabri -- 4 Ekim 2023; 19:12:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.