Şimdi Ara

Modem Isınması ve bir dizi sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lokasyonum Zonguldak, çevrede herhangi bir sorun yok ben de ise sorun çok :)

2 adet elimde modem var. birisi INF tek portlu modem diğeri ise PEGASUS 4 portlu modem.

3 adet laptop bağlanıyor bu internet hattına. Elimde bir de 3com un Switch i var 8li.

Ne yaptım ne ettiysem doğru düzgün bi internete giremedik.

Elimde şöyle bir soruç var sadece, bu modemler aşırı ısınıyorlar belli bir süre sonra ADSL ışığı yanıp sönmeye başlıyor, ayrıca modeme reset atıyorum biraz bekliyorum tekrar kendine geliyor ama tabiki geçici süreliğine...

switch ile dağıtıyım dedim modemin birine taktım olmadı, 4 lü modeme taktım 3 bağlantı kablosunu o da olmadı attı. tekli modemle şimdi tek bilgisayarla sorunsuz giriyorum.

sanırım modemler bu 3 bilgisayarın nete girmesini kaldıramıyor :S böyle bi sonuç çıkardım buradan...

sizin de düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum... saygılarımla

• Pegasus 4'lü adsl modeminden bende de var. Eski inca marka modem 2.5 yıllık kullanımdan sonra bozulunca bunu almıştım. özelliklerine göre ucuz bir şeydi baya. Dediğiniz gibi ısınıyor. Isınma kısmına gelirsek benim gördüğüm tüm modemler ısınıyor. ama o sıcaklıkta çalışmaya göre tasarlanıp üretildiklerini düşünüyorum. o yüzden sıcaklık bir sorun olmamalı.

Bence kullandığınız kabloları(eğer kablo kullanıyorsanız) ve ağ arabirimi için yazılımları kontrol edin.

Pegasus'u türkiye'ye getiren de Gold bilgisayar. sorunuzun modemden kaynaklandığından eminseniz onlarla görüşün derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.