Şimdi Ara

Modem ile Access Point Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Modem: TPLink TD-W8961ND
    Access Point (AP): TPLink TL-WR941ND

1. Modemden çıkan etherneti AP'nin WAN girişine taktım.
    Sonuç hem modem hem de AP çalışıyor ve internete çıkıyor.
    Sorun: Modem 192.168.1.x ip dağıtıyor. AP ise 192.168.2.x ip dağıtıyor. Bundan dolayı modeme bağlı bir cihaz AP ye bağlı bir cihazı görmüyor ve ona bağlanamıyor. Örneğin TV ile bilgisayardaki resim, film vs. ulaşamıyorum.

2. Modemden çıkan etherneti AP'nin LAN girişine taktım.
    Sonuç hem modem hem de AP çalışıyor ve internete çıkıyor. Hem modem hem de ap 192.168.1.x ip dağıtıyor. Ağdaki tüm cihazlar birbirlerini görüp bağlanabiliyor.
    Sorun: iOS tabanlı cihazlar AP ye bağlanamıyor. Elle ip verdim yine olmadı.

3. AP interneti modemden koblosuz olarak alıyor ve hem kablolu hem de kablosuz olarak veriyor.
    Sonuç hem modem hem de AP çalışıyor ve internete çıkıyor. Hem modem hem de ap 192.168.1.x ip dağıtıyor. Ağdaki tüm cihazlar birbirlerini görüp bağlanabiliyor. iOS cihazlar da sorunsuz çalışıyor.
    Sorun: AP ye bağlı cihazlarda internet ara ara gidiyor ve internet gittiği zaman ancak AP yi kapatıp açınca tekrar geliyor.
    AP de bulunan Survey'den sinyal seviyesine baktım. 13 db ile 17db arasında değişiyor. Modeme daha büyük bir anten taktım. AP ye gelen sinyal 24db ye çıktı ama yine zaman zaman 13db ye kadar düşüyor ve bu da AP de internetin kesilmesine neden oluyor.

Her üç bağlantı şeklinde de bir sorun yaşadım. Sorunları nasıl çözebilirim? Sorunsuz nasıl bir bağlantı yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzetm -- 4 Ağustos 2013; 12:59:09 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.