Şimdi Ara

Modem H.k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar en iyi modem veren iss hangisi VDSL için var mı bilginiz

• Turknet ve TT şu an 5ghz son sistem modem veriyor.Vodafone net de veriyor ama o tercih meselesi.
  • Türknetin verdiği Zyxel modem güzeldir birde türk telekomun son zamanlarda verdiği 5Ghz li modemler güzel.

• Türk Telekom altyapısı sorguladigimda hipernet hizmetinden faydanabilir siniz yazıyor nedir bu hipernet VDSL mi fiyatlar çok uçuk
  • ParTaa kullanıcısına yanıt
    Hipernet FTTC hizmetidir.Evinizden cadde veya sokak başındaki beyaz saha dolabına kadar bakır kablo ,o santralden itibaren ise fiber altyapıdır.Yani o dolap ile eviniz arası 200 metre olduğunu düşünelim.200 metre yakınınıza kadar fiberoptik kablo geliyordur.İşte bu hizmet fiber hızında hipernet olur VDSL hizmetidir.Rakamsal anlamda fiber gibi 24 mbps 35 mbps 50 mbps gibi paketleri satın alabilirsiniz.Dolap size ne kadar yakınsa hızınız 100 mbps kadar çıkar.Zaten dolaptan uzaklaştıkça 500 veya 600 metre mesafe varsa hipernet bağlamıyorlar adsl 16 mbps bağlıyorlar.

Aşağıda vereceğim linkten port var mı yok mu( boş yer) fiber dolapla aranızda kaç metre var (iki direk arası 50 metre den hesap edersiniz) kaça kadar hız alırsınız bakabilirsiniz.

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula/?

Fiyat konusunda zorlanacağınızı düşünürseniz Netspeed, Turknet, Millenicom, Vodafone Net, FixNet, TBTnet,Gibirnet,Birinet gibi firmalara bakın yada çağrı merkezini arayarak fiyat politikası hakkında bilgi alın.Genelde taahütsüz verdikleri için 1 yıl fiyat garantisi var mı yılda bir mi zam yapılıyor detaylıca öğrenin satış sonrası canlı kanlı bir temsilciye ulaşabilirmiyiz diye mutlaka sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilgiDemeti

Hipernet FTTC hizmetidir.Evinizden cadde veya sokak başındaki beyaz saha dolabına kadar bakır kablo ,o santralden itibaren ise fiber altyapıdır.Yani o dolap ile eviniz arası 200 metre olduğunu düşünelim.200 metre yakınınıza kadar fiberoptik kablo geliyordur.İşte bu hizmet fiber hızında hipernet olur VDSL hizmetidir.Rakamsal anlamda fiber gibi 24 mbps 35 mbps 50 mbps gibi paketleri satın alabilirsiniz.Dolap size ne kadar yakınsa hızınız 100 mbps kadar çıkar.Zaten dolaptan uzaklaştıkça 500 veya 600 metre mesafe varsa hipernet bağlamıyorlar adsl 16 mbps bağlıyorlar.

Aşağıda vereceğim linkten port var mı yok mu( boş yer) fiber dolapla aranızda kaç metre var (iki direk arası 50 metre den hesap edersiniz) kaça kadar hız alırsınız bakabilirsiniz.

https://netspeed.com.tr/altyapi-sorgula/?

Merhaba hocam şöyle Bir sıkıntı var bu adrese yeni taşındım İlk altyapı sorguladigimda altyapi görünmüyordu burada gıbırnet kullanıyorum şuan telekoma gittim çalışma sebebiyle kapattıklarını sistemden açtığını söyledi kontrol ettigimde 74mbps kadar VDSL altyapı görünüyordu neyse baglattik neti şuan soruglama yaptigimda bu sitelerden netspeed gıbırnet vs 17 mbps kadar yazıyor bir tek Türk Telekom üzerinden sorguladigim da hipernet yazıyor anlam veremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: BilgiDemeti

Fiyat konusunda zorlanacağınızı düşünürseniz Netspeed, Turknet, Millenicom, Vodafone Net, FixNet, TBTnet,Gibirnet,Birinet gibi firmalara bakın yada çağrı merkezini arayarak fiyat politikası hakkında bilgi alın.Genelde taahütsüz verdikleri için 1 yıl fiyat garantisi var mı yılda bir mi zam yapılıyor detaylıca öğrenin satış sonrası canlı kanlı bir temsilciye ulaşabilirmiyiz diye mutlaka sorun.

Sağ solda ki binaları sorguluyorum onlarda da altyapı yok gözüküyor Telekom sistemden hepsini kapatmış belli

Mevcut da bir dairede VDSL hizmeti varsa ikinci abonelik için VDSL çıkmaz.Geçiş yapın farklı daire gösterin hizmet no ile operatör değişiyor.Aşağıda bulunan dağıtım kutusu ortak olduğu için daire önemli değil.Abonelik aktif hale geldikten sonra fatura adresini güncellersiniz.Geçiş yapmayacak yeni abonelik alacaksanızda o binada farklı daire gösterilebilir.Binanınızda hiç bir dairede VDSL çıkmıyor ise geçiş yaparak farklı binalar gösterebilirsiniz örnek no:13 ise sadece tek sayılı rakamlar yani no:15 no:17 no:19 vb gibi çift sayılı ise no:16 no:18 gibi hangi dairede VDSL hizmeti var ise.Dikkat bu sadece ıss churn bir firmadan bir firmaya geçiş için geçerlidir.Yeni tesis aboneliklerde bina no doğru olmalı daire no farklı olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.