Şimdi Ara

Modem arızasından dolayı hız 5 kat düşer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zte zxdsl 531b model bir modemim var. Ethernet portundan masaüstü bilgisayara bağlı.

TTnet 16mb internet hattım var. 5 gün öncesine kadar duruma göre 14-16mb/797kb civarı bağlantı sağlıyordum .

Şu anda hızım 3000-6000 arası download fakat upload 70 -90 kb arası.

TTneti aradım ben evde yokken bakmışlar . Bizde sorun yok sorun sizde dediler. bina içinden kabloyu yeniledim. Sonuç aynı oldu.

Komşudan modemi alıp onu denedim. Modem arayüzünde 18468 -1113 alınabilir değer gördüm. eski yeni 2 kablo hattındada benzer değerleri gördüm. Ancak modemin ttnet şifresini değiştirip nete girmedim çünkü yeniden eski şifreyi koyamayacaktım.

snr 24,6 18,8 ---zayıflama 15 - 6,1 db.

Şu an kendi modemimde hızım 3111 /70 ve noise margin 9,6 line attenuation 12 alınabilir hız 3112

Anlamadığım konu şu modemim arızalı ise tamamen bağlanmaması gerekmez mi?

Birde modem arayüzüne girişim filan sorunlu yavaş. Komşudan aldığım modemde takır takır giriyor.

Benim modemde otomatik ip atamasında da bir sorun var elle giriyorum.

Hard soft reset attım. Nette bu modele ait firmwire bulamadım ki 5 gün önceye kadar sorun yaşamıyorum.

Özetle

1) TTnet hata sende diyor
    2) Binadan eve kablo 15-20 mt ve direk telekom hattından bağlı Kaldıki eski yeni 2 kablodanda komşuda aynı yüksek değerler 18800+ . benim modemde ise aynı düşük değerler 3000-4000 çıkıyor.
    3) modem arayüzü sorunlu çalışıyor. setupları filan bazen işlemiyor . yeniden başa dönüyorum.
    Bu tarz bir modem arızası olabilir mi ? Komşunun modemi yanlış değer göstermiş olabilirmi ?
    4) Modem yazılımı ile ilgili bir ayar sorun olabilirmi?
    5) Modem adaptörü bu tarz bir sorun yaratırmı

Yeniden kabloyu bışa çektik üstüne boşu boşuna bir modem almak istemem.

Başlıktaki sorum şudur. Modem arızasından dolayı hız anormal düşermi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrotrash -- 4 Aralık 2015; 20:16:39 >

• modem arızalarında hız düşmesi olabiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.