Şimdi Ara

modem ap modu internet erişememe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar evimde 2. bir modem var ve koymak istediğim yere kadar kablo döşeyip koydum kısaca yaptıklarımı ve sorunumu anlatıyım
    1-dhcp yi kapattım
    2-ana modemim airties (ip adresi 192.168.2.1) 2. modemim billion onun ipsini 192.168.2.2 olarak ayarladım
    (airtiesin dhcp başlangıcı 192.168.2.5 den başlıyor dhcp nin içine dahil etmelimiyim)
    3- wifi yi ayarlayıp kabloyu taktım

sorunum ise kabloluda herhangi bir sorun yok hemen ana modemin adı çıkıyor fakat wifi de şöyle bir gariplik var dışardan eve geldiğimde mesela wifi yi modemin yanında açıyorum billion a bağlanıyor daha sonra elle airties bağlanıp yenden billiona bağlanmak istediğimde internet erişemiyor diyor statik ip atamama rağmen. statik ipsiz ip adresi alınıyor diyor ve daha ileriye gidemiyor. pc dede benzer durum söz konusu açıp ilk önce billiona bağladığımda internet var fakat daha sonra airties girip ardından billion a bağlandığımda internet yok görünüyor.ve şöyle bi durumda olabiliyor pc de yok derken telefondan daha önceden bağlandığım zamanlarda aynı anda interneti düzgün şekilde kullanabiliyorum. lütfen yardımlarınızı fikirlerinizi esirgemeyin 1 haftadır nerde sıkıntı olduğunu düşünmekten kafayı yicem . herkese iyi forumlar

• Güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35ogi35 -- 9 Mart 2019; 9:49:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

• kabloyu wan portuna takma, normal ethernet portuna tak.
  • Kablo zaten normal ethernet portuna takılı hocam

• Modem de dsl modülasyonunu no Mode a al
    Yoksa bridge seç
    Taktığın ikinci modem ipini 192.168.2.100 yapıp dene

Yukardakilerin hepsini ikinci taktığın cihaza uygula

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diamondx -- 9 Mart 2019; 23:10:2 >
  • modem ap modu internet erişememe

Hocam hiçbirini seçmeden kabul etmiyor sadece bitswapi seçtiğimdede aynı sorun oluştu 2. Modemin ip şuan 2.110 da ama sanki yensen ip vermeye çalışıyormuş gibi davranıyor az önce mesela ana modelden çıkıp 2.modeme geçtiğimde telefonda ip alınıyorda kaldı 2.modemi açıp kapadım o şekilde bağlanabildim 1483 bridge kodunda kullanıyorum ama anlamadım neden böyle yaptığını

• Yardımcı olabilecek yok mu? 😓

• Lan kısmının resmi varmı?

Buyrun hocam farklı Bi ayar denedim ana modemden dhcp bitişini 150 ye çektim billiondanda dhcp yi açıp 151 ile başlattım 0 sıkıntısız diyemem ama en azından WiFiden bağlanıyor cihazlar ama ana modemden geçtiğimde Bi 5 dk İnternet yok diyor veya açıp kapadığımda düzeliyor. Bide birşey daha sormak istiyorum ana modemden billion modemi göremiyorum bu normal mi 2.110 a atarım fakat göeünmüyor

Buyrun hocam farklı Bi ayar denedim ana modemden dhcp bitişini 150 ye çektim billiondanda dhcp yi açıp 151 ile başlattım 0 sıkıntısız diyemem ama en azından WiFiden bağlanıyor cihazlar ama ana modemden geçtiğimde Bi 5 dk İnternet yok diyor veya açıp kapadığımda düzeliyor. Bide birşey daha sormak istiyorum ana modemden billion modemi göremiyorum bu normal mi 2.110 a atarım fakat görünmüyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.