Şimdi Ara

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.411
Cevap
71
Favori
66.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 25 Haziran 2016; 18:43:13 >
  • Bayağı uzun zaman oldu konuyu açalı. Koleksiyonun son halini toplu bir çekim yaptım Hepsi bir arada kadraja sığmadığı için gruplar halinde

Ferrari ailesi

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

250 Testarossa - 330 P4 - 365 GTB Daytona - Dino GTS - 512 BBi - Testarossa - 288 GTO - 348 TB - F355 Berlinetta - 550 Maranello - 612 Scaglietti
    F40 Competizione - F50 - Enzo - Enzo (iskelet) - FXX - F430 Spider - F430 - 458 Italia - 599 GTO - F12 Berlinetta

Lamborghini'lerim

Miura - Countach - Diablo SV - Murcielago SV - Aventador

Mercedes - McLaren

CLK DTM - CLK GTR - F1 - F1 GTR Longtail

Porsche

918 Spyder - 911 GT3 - 911 GT1 - 911 GT2 Clubsport - 911 (930) Turbo
    917K - 959

Amerikanlarım

53 Corvette - 68 Corvette Stingray - 92 Corvette ZR1 - Shelby Cobra 427 - Dodge Challenger
    Corvette C5R - Dodge Viper SRT10 ACR - Shelby Mustang 350H - 64 Mustang Convertible - Camaro Z28

Minikler

67 VW Beetle 1300 - Fiat 500F - Morris Mini Cooper Mk.1 - Trabant 601s

Ralli grubu

Peugeot 307 WRC - Subaru Impreza WRC - Mitsubishi Lancer Evo WRC - Lancia Integrale HF - Lancia Stratos - Fiat 131 Mirafiori WRC - Audi Quattro Group B

Bunlar da geriye kalanlar

Jaguar E Type - Mercedes 300 SLR - Mercedes 450 SLC - Honda NSX

Bitenler bunlar, sırada yapılmayı bekleyenler : Ferrari F40 - Ferrari 360 Modena - Ferrari 365 GTB Speciale - LaFerrari - Ferrari 250 GTO - Porsche Carrera GT - Porsche Carrera RS 3.0 - 58 Corvette Roadster - 68 Dodge Charger - Ford Model T - VW T1, daha işimiz çok
  • rst78 kullanıcısına yanıt
    gerçekten çok güzel bir koleksiyon. ellerinize sağlık. zaten çok güzel bir şekilde yapıyorsunuz; işin hakkını vererek.
  • Bakalım bizimde sizin gibi koleksiyonumuz olcak mı? Ferrarilere bayıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • F12 berlinetta modelini aldım ama kapılarını bir türlü takamadım kapılari kapanmıyor yardımcı olabilirmisiniz.

• plastik maketlerde hareketli parçalar dert. oturur oturmaz. takmayı denerken boyayı söker vs vs. o yüzden hareketli parçaya çözüm şans ve ya sabır
  • quote:

Orijinalden alıntı: fburtgil

F12 berlinetta modelini aldım ama kapılarını bir türlü takamadım kapılari kapanmıyor yardımcı olabilirmisiniz.

Fujimi'nin F12 kitinde kapılar sabit. Sabit derken şöyle; açılıp kapanma fonksiyonu yok, ya sabit açık ya da sabit kapalı halde montaj yapılıyor. Ben sağ kapıyı kapalı solu açık şekilde yapmıştım başta, sonradan ikisi de kapalı olacak şekilde değiştirdim.

• Merhaba arkadaşlar. Bir ara bu konuyu takip etmiştim fakat araya sınavlar falan girdi takip edemedim şimdi iyice merak sardım. Yalnız fazlaca takıldığım nokta var.
    1 İnternette birsürü site buldum bu sitelerden hangisi veya hangileri güvenilirdir ? yada ankarada alabileceğim bir yer varmı ?
    2 Daha hiç model araba yapmadığım için başlangıç paketleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onlarla başlayım dedim. Başlangıç paketlerini nerde bulabilirim internete baktım fakat bulamadım.
    3 Ayrıca bu modelleri üreten firmalardan hangisini önerirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam tianma en kalitelisiydi ve diğerlerine göre daha fazla parça sayısı vardı.
    4 Bide benim boya işlerinden pek anlamam astarı var verniği falan bunları hangi sırayla sürecez

Ayrıca 1/24 FORD F-350 SUPER DUTY beğendim MENG marka üretiyor başlangıç için uygun değil ama MENG marka nasıldır kaliteli bir markamıdır ?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi free4zone1 -- 29 Haziran 2016; 23:49:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: free4zone1

Merhaba arkadaşlar. Bir ara bu konuyu takip etmiştim fakat araya sınavlar falan girdi takip edemedim şimdi iyice merak sardım. Yalnız fazlaca takıldığım nokta var.
    1 İnternette birsürü site buldum bu sitelerden hangisi veya hangileri güvenilirdir ? yada ankarada alabileceğim bir yer varmı ?
    2 Daha hiç model araba yapmadığım için başlangıç paketleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onlarla başlayım dedim. Başlangıç paketlerini nerde bulabilirim internete baktım fakat bulamadım.
    3 Ayrıca bu modelleri üreten firmalardan hangisini önerirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam tianma en kalitelisiydi ve diğerlerine göre daha fazla parça sayısı vardı.
    4 Bide benim boya işlerinden pek anlamam astarı var verniği falan bunları hangi sırayla sürecez

Ayrıca 1/24 FORD F-350 SUPER DUTY beğendim MENG marka üretiyor başlangıç için uygun değil ama MENG marka nasıldır kaliteli bir markamıdır ?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba;

1) Benim alışveriş yaptığım 3 site mevcut :

Link
    Link
    Yurtdışı site Link

Bunlar dışında büyük D&R mağazalarında, AVM'lerdeki bazı büyük oyuncak mağazalarında (örneğin Armağan Oyuncak) Revell kitler satılıyor, oralara bakabilirsiniz.

2) Başlangıç paketleri çok çok basit, genelde küçük çocuklar için tasarlanmış şeyler oluyor. Onların yerine Revell'in seviye 3 modellerinden başlayabilirsiniz, kutunun üzerinde "skill 3" şeklinde yazar. Sayı arttıkça zorluk seviyesi de artıyor, en yükseği 5.

3) Benim tecrübelerime göre en kalitelisinden en kötüsüne doğru :

Aoshima
    Tamiya
    Fujimi / Hasegawa
    Revell
    Italieri
    Micro Ace

Parça sayısı markadan veya kaliteden bağımsız bir olay, modele ve detayına göre değişiyor.

4) Önce astar, sonra boya. En son olarak da aracın dışına vernik.

MENG marka ise hiç yapmadım bu güne kadar o nedenle nasıldır bilmiyorum. Yazdığınız modeli şimdi araştırdım biraz kaliteli bir şeye benziyor ama acayip pahalı, 254 TL görünüyor fiyatı. Başlangıçta bu kadar maliyetli başlamak iyi olmayabilir, ucuz kitlerle başlamanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 30 Haziran 2016; 1:25:08 >
  • uzun zaman sonra tekrardan başladım.
    iç kısım bitti sayılır.
  • takip tam benlik
  • cilası da bitti.
    bir kaç da ekleme

• güzel gidiyordu tek bir sıkıntım oldu. arka farları yanıs takmısım (içine parlak farları takmak yerine direk dıs camını icten taktım. aracı birleştirdim. neyse artık sökemeyeceğim boyle idare etcem.

• quote:

Orijinalden alıntı: desertstorm34

modeller süper hocam. ben genelde diecast topluyorum, arada kendi arabamın rengine boyuyorum metal modelleri. bu kitlere niyetlendim bir ara; 1:144 revell concorde'u ilk tecrübemde güzel topladım ama decal kısmı çok canımı sıkınca başka model almadım

Merhaba,

Bende Renault Laguna rxt maketi yapmak istiyorum. nereden temin edebilirim.
  • araç bugün bitti. tavsiye edeceğim bir kit.

• Bayram tatilinin sonucu kısa bir aranın ardından Tamiya'nın Ferrari F40 modeli ile ben de başladım.

Gövde boyası TS-8 Italian Red :

Motor ve arka süspansiyon ile devam ediliyor :

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

Emme manifoldu, egzos ve turbolar da ekleniyor :

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

Ardından Intercooler'larımızı da takıyoruz ve motor kısmı bitiyor :

Ön takımı da hazırladıktan sonra motor, arka-ön süspansiyonu yerlerine koyuyoruz :

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek

Tekerler de tamam :

Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek Model Otomobil Koleksiyonu ve yapımı, 1/24 ölçek
  • Gövde üzerindeki armalar ve vernik de tamam :

Kabini de hazırlayıp montajını yapıyoruz, arka kısımdaki iki adet radyatörü de taktık :

Son bir iki ekleme sonrasında aracın altyapısı bitiyor :

Gövdeye geri dönelim, ön cam çerçevesini boyadık :

Arka kısımda şöyle düz plastik bir parça koymuşlar, normalde oranın şeffaf malzemeden olması lazım. Bu nedenle parçayı kullanmayıp sağdaki mesh'ten uygun boyutta kestim ve motor kapağına yapıştırdım. Güzel de oldu :

Gövde üzerindeki son siyah detayları boyadık (far yuvaları, arka kanat altındaki dikey çizgiler) :

Camlar maskelenip çerçeveleri boyandıktan sonra yerlerine takılıyor, stop lambalarını da yapıştırıyoruz :

Gövde ile alt kısımı birleştiriyoruz, geriye sadece farlar kaldı :

Ve bitti.
  • Ferrari F40

Camların ve arka stop lambalarının montajını istediğim temizlikte yapamadım ama yine de güzel sonuçlandı.
  • bizimdenizci kullanıcısına yanıt
    merhaba ben elimdekileri ebay den ihalelere girip aldım. markası vitesse, ön kapı, kaput açılıyor ve koltukları orjinal renkte.
    yurtiçinde anca koleksiyondan çıkaran birinden alınabilir malesef. bu arada bendekiler metal diecast, plastik kit değil.
  • Sıradaki model, uzunca süredir çekmecede beklemesine rağmen bir türlü cesaret edip de başlayamamıştım, artık zamanı geldi.

288 GTO - F40 - F50 - Enzo ile beraber set tamamlanmış olacak :

169 parçadan oluşan modelin kutu içeriği bayağı zengin :

Bir sürü karbonfiber kaplamamız var :

Photo Etch parçalarımız var :

İlave olarak camlar için maskeleme bantları, decal'ler, mesh ve metal trasfer logolarımız da mevcut :

Motor ve egzoslar ile başladım, boyasız haldeler henüz :

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.