Şimdi Ara

MNG Kargo - Türk Telekom rezaleti yurt dışında iken topkapıdan aldığım kargo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom ile taahhüdüm biteceği için yeni kampanyalardan birisine katıldım. Bana modem göndereceklerini söylediler.
    Buraya kadar her şey normal sonra 28 Eylül Tarihinde yurt dışına çıkıyorum 2 ekim tarihinde dönüyorum. Telefonum yurt dışında açık
    kimse tarafından aranmıyorum. Bir kaç gün sonra ev telefonunu kapattırıp yalın internete geçmek istediğimi ve hala modem gelmediğini söylemek için Türk telekom müşteri hizmetlerini arıyorum bana modemi teslim aldığımı söylüyorlar. modemi teslim almadığımı ne yapmak gerektiğini soruyorum bana TO 60240 işlem numarası ile modemi tarafıma gönderdiklerini ve kendilerinin sorunu olmadığını söyleyip telefonu kapattılar. bunun üzerine mng kargoyu aradım. durumu anlattım topkapı şubesinden elden alındığını öğrendim. durumu kendilerine izah ettim ve en kısa sürede geri dönüş yapacaklarını ilettiler. bundan sonra 2 kere aradılar ve durumu çözeceklerini ilettiler yaklaşık 1 aydır modem bekliyorum.

Türk Telekom rezaleti ise bugün kendilerini arıyorum 3 gün sonra taahhüdüm bitiyor. daha hızlı internet paketi için 60 tl/ay anlaşmışken bugün modem tarafıma ulaşmadığı için bu kampanyanın iptal edildiğini ve 74Tl üzerinden yeni kampanya öneriyorlar.
    ekte alındı belgem ve giriş çıkış belgeleri var.

Not: sorun burada modem değil. modemi bile teslim edemeyen firma maddi değeri yüksek kargoları nasıl teslim etmesini bekleyeceğiz.
    kaldı ki son günlerde onlarca bu tarz rezalet haberleri görüyoruz.
    MNG Kargo - Türk Telekom rezaleti yurt dışında iken topkapıdan aldığım kargoMNG Kargo - Türk Telekom rezaleti yurt dışında iken topkapıdan aldığım kargoMNG Kargo - Türk Telekom rezaleti yurt dışında iken topkapıdan aldığım kargo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gambit666 -- 25 Ekim 2018; 8:5:17 >

• destek lütfen
  • Kargoyla modem gönderen firmayıda ilk defa görüyorum.Sen internet başvurusu yapınca bunların modemi yanında getirmesi gerekmiyor mu?
  • Hayır. Eskiden telekom anlaşmalı bayiler aracılığı ile yaptıkları için gelen ekip yanında modem getiriyordu.
    Artık telekom bu işi kendisi yapıyor. kendi ekipleriyle hallediyor. Modem kurulumu için de birisini yönlendirmiyorlar.

Modem mng kargo ile adresinize yollanıyor. Aynı kargoda evrak geliyor. imzalayıp kargoya geri veriyorsunuz. onlar da evrağı telekoma iletiyor. Evrakta sorun yoksa hattınızı aktifleştiriyorlar. Modem kurulumu da cihazı bağladığınızda otomatik oluyor. Veya müşteri hizmetlerini arayıp onlardan destek alarak yaptırıyorsunuz.

Yalnız kargo nun o modemi teslim etmemesi gerekiyor. Zira ortada imzalanan resmi bir evrak da var. O evrakta senin dışında birinin imzası olması evrakta sahteciliktir. Telekomda bu evrak mevcuttur. O evrağın orjinalini isteyip imza kontrolü yaptırın. Daha sonra kargoya evrakta sahtecilikten işlem yapabilirsiniz.
  • türknet varken türk telekom ile ne işin var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Kargoyla modem gönderen firmayıda ilk defa görüyorum.Sen internet başvurusu yapınca bunların modemi yanında getirmesi gerekmiyor mu?
    adsl vardı 16 gb. ( 150 akn )
    fiber 24 gb ( 150 akn )ye geçmek istediğimi söyledim modemi kargo ile göndericez sonra bizi arayım hattınız hemen aktif oalcak dendi.
    o zaman anlaşmam da 64 tl idi.
    dun aradığımda 16 gb 150 akn yi 74 tl ye vereceklerini söylediler.
    modem parasını büyük ihtimalle benden tahsil edecekler.

MNG kargo hala topkapı şubesinden kargomun ne olduğunu bulamadı.
  • çok fazla şikayet vardı.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    telekomu aradığımda
    modemi teslim almış görünüyorsunuz; kimlik fotokopinizin altına modemi elden teslim aldım yazarak tarafımıza gönderin demişlerdi.
    olayı orada anladım. modem filan almadım diyince görevli ..... sipraiş numarası almış gözüküyorsunuz mng kargo ile iletişime geçin dedi. benim sorunum vs değil desem de bizi ilgilendirmez dediler.
  • gambit666 kullanıcısına yanıt
    Şunu sorun o zaman,

Size gelen evraklar tam mı? kontrolü sağlandı mı? Kimlik fotokopim var mı?

Eğer evraklar tam değilse zaten işleme başlamıyorlar. Eğer tam ise siz olmadan bu bilgilere ve evraklara nasıl ulaşmışlar?

Telekom bir yandan haklı. GElen evraklar tam ise onları ilgilendiren pek bir şey kalmıyor. Çünkü kimlik fotokopinizin olduğu bir evrak onlara ulaştığı sürece yasal olarak bir sorunları yok.

Burada sıkıntı mng kargo kimlik fotokopisine nasıl ulaştı? ulaşmadıysa modem kimde?

Bu arada o evraklarda eksik veya hata varsa modemi geri istemiyor sanırım telekom. sadece işlemi başlatmıyor. Çünkü sen alsan da almasan da modemin parası senin faturana yansıyor.
  • Piêr Dé Sans kullanıcısına yanıt
    teknik sebepler ile iptal gözüküyormuş modemin parası bana yansımayacak.
    modem nerede belli değil yani :) turk telekom'da umursamıyor.
  • İşini düzgün yapan bir kargo şirketi var ki acaba ?
    Ayrıca tt alternatifi az olduğu için istediği gibi borusunu öttürüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rezalet
  • quote:

Orijinalden alıntı: rryzen

İşini düzgün yapan bir kargo şirketi var ki acaba ?
    Ayrıca tt alternatifi az olduğu için istediği gibi borusunu öttürüyor.
    dün akşam türk telekomu aradım yeni bir anlaşma yapalım dedım bana çıkardıkları ücret 74 tl
    bugün internet üzerinden bizi arayın teklif sunalım kısmına telefonumu yazdım dün 74 olan bugun 60 tl oldu
    şaka gibiler resmen
  • ilk mesajda alındı tarihi yokmuş buyrun
    MNG Kargo - Türk Telekom rezaleti yurt dışında iken topkapıdan aldığım kargo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gambit666 -- 24 Ekim 2018; 11:46:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gambit666

çok fazla şikayet vardı.
    bir şirket herkesi memnun edemez. türk telekom da hiç şikayet yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle turk.net kendi altyapısını kullanmıyor gene telekomdan hat alıyor.
    yaklaşık 10 senedir telekom kullanıyorum ve bizim evde ne hat kopması ne de ciddi bi sorun yaşamadım.
    bu nedenle tercih sebebim telekom oldu.
  • Kargo firmalarının hepsi kanser, 1 tane düzgün kargo firması yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.