Şimdi Ara

Miyop ilerlemesi ne zaman durur ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
4
Favori
57.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 3,5 numaradan basladım kaç sene oldu 2 kere ameliyat gecirdim. Astigmat + Miyop var.
    Sonuç: 0,75'e indi sabit kaldı ne ilerliyor ne geriliyor.
  • LENS TAK
    LENS TAK
    LENS TAK

HER YIL 1 NUMARA GİDİYORDU
    2 YILDIR İLERLEMİYO (2 YIL ÖNCE TAKTIM)
  • eski bir konuydu. konu dışında görünce biraz tuhafıma gitti konum
    tamda pazartesi göz muayenesi olduğum için yazayım dedim
    uzun bir aradan sonra göz numaramı değiştirmedi doktor
    ama çok hafif bir ilerleme var gibi bunlarla idare edebilirsin dedi ve 20 yaşını bekle dedi ameliyat için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sempaticks

LENS TAK
    LENS TAK
    LENS TAK

HER YIL 1 NUMARA GİDİYORDU
    2 YILDIR İLERLEMİYO (2 YIL ÖNCE TAKTIM)

şu anki yaşın kaç?

yani 2 yıl önce 18 falan mıydın?

lenslerim var zaten.
  • Bendede 1.50 ye 1.75 var,miyop gözlük takmıyordum bu güne kadar ama yarın kısmet olursa alacagım

Aslında hayatımı hiç etkilemiyor orta sıralarda oturup tahtayı görebiliyorum,araba sürüyorum ama hayatta en büyük hayalim olan subay olmamı etkiliyor.

Böyle giderse hayal olarakta kalacak şansıma tükürim insanda şans olacak gerisi yalan....

Ancak seneye kadar ilerlemeyecek 18 ime girdigim gün lazer ameliyatı olup gidecegim daha bide orda anlamayacaklar, halamın bıyıgı olsa hesabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN_93 -- 28 Şubat 2010; 23:16:04 >
  • Göz numarası ilerlemesi ergenlik tamamlanana kadar devam eder.Göz doktoruna sormuştum.
  • L-3.75
    R-3.50
    Lens takiyorum ilerlemeye tam gaz devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: [BTHN]

L-3.75
    R-3.50

Acaba hiç takmasa nasıl olur? Daha almadım gözlügü? Aldıgım zamanda tv başında pc başında arada derste felan takarım sorun olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN_93

quote:

Orijinalden alıntı: [BTHN]

L-3.75
    R-3.50

Acaba hiç takmasa nasıl olur? Daha almadım gözlügü? Aldıgım zamanda tv başında pc başında arada derste felan takarım sorun olur mu acaba?

Gözlük yada lens takmazsan daha çok ilerliyor diye biliyorum birde lensi ben pc başında kullanmıyorum aldığım yer pc başında kullanmamam gerektiğini söylemişti gündüzleri okuldayken takıyorum akşam okuldan gelince gözlüğe dönüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 28 Şubat 2010; 23:28:40 >

• 25 te duruyor geçen ben doktora gittim lazer tedavisi olmaya git sene gel dedi şimdi tedavi olursun bir senen var gene ilerler dedi
  • ben 16 yaşındayım 7-8 aydır 1.25 Aaman inşallah nazar değmez
  • gözlük kullanmak artık gerçekten sıkmaya başladı. Düşünün, ilk 4 yaşında gözlük taktım. Yaş 17 halâ takmaktayım. Sürekli ilerliyor, ne arabaların plakalarını rahat okuyabiliyorsun ne de okulda tahtayı rahat görebiliyorsun. Ameliyatla tamamen silinmiyormuş galiba.. Ameliyat olan elemanlar daha 0,50 de olsa kaldıklarının söylüyorlar..
  • Lazer ameliyatın ne zararı var.. Birisi ayrıntılı açıklasın ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan Cortez

Lazer ameliyatın ne zararı var.. Birisi ayrıntılı açıklasın ??

Lazer göz ameliyati olan biri Sanırsam ilerleyen yaşlarda katarak vb. hastalıklarin ameliyatla müdahale edilemıyor yani kalıcı bir değişiklik gözünde. ayrica bu göz numaralari gayet düşük . ^^ sizin yerinizde olsam takmam benım sağ 9,0 derece 5 yaşindan beri gözlük kullanıyorum. yaş 20 şu an 2 senedir ilerleme yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcarkox -- 5 Ağustos 2011; 3:07:32 >
  • Pc de lens takmak iyi değildir, normalde dakikada 60kez göz kırpıyorsak pc başında bu 30lar hatta 20lere kadar düşebiliyor farkında olmadan, o yüzden gözde kuruma başlıyor ve lens gözü aşındırıyor, kaşıntı ve kızarıklık meydana geliyor. Artık alıştım ben gözlüğe, hiç lens kullanmadım. Marka güzel bi gözlük aldım yakışıyorda ilerlemeden söz edicek olursak 21 yaşındayım 1.5 senedir ilerleme yok çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opeth -- 5 Ağustos 2011; 3:31:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fesbi

ben 16 yaşındayım 7-8 aydır 1.25 Aaman inşallah nazar değmez

hala aynı
  • bugun kızımı dr a götürdüm 1.25 miyopmuş gözlük verdi 6 ay sonrasına gün verdi inşallah ilerlemez
  • ben 32 yaşındayım ve hala göz numaram ilerliyor..dr bile şaşırdı...bende anlamış değilim...numara artınca gözlük cam fiyatlarıda artıyor.inceltme oranları yükseliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadasahmet

ben 32 yaşındayım ve hala göz numaram ilerliyor..dr bile şaşırdı...bende anlamış değilim...numara artınca gözlük cam fiyatlarıda artıyor.inceltme oranları yükseliyor..

göz yapısıyla alakalı.lazer olacaktım yapmadı.göz dursun öyle gel dedi.dedim ne zaman durur.ne zaman durursa.suan yas 19.bende korkuyorum ya cok uzarsa diye
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.