Şimdi Ara

Miyazaki filmlerini daha iyi anlamak için ne yapmak lazım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bazen izlerken pek bir şey anlamadığınız ama sağda solda o filmdeki metaforlardan bahsedilğini veya ayrıntılı incelemeler yazıldığını gördüğünüz filmler olmuştur sanırım. Bu durumu daha az yaşamak için Miyazaki filmi izlemeden önce yapmamız gereken şeyler veya ondan önce izlememiz gereken filmler var mı ?

• Miyazaki gençliğinde neleri okuduysa onları oku
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bir araştırayım uzun bir süreç olacak gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Eiyuu

Teşekkürler bir araştırayım uzun bir süreç olacak gibi
    Miyazaki çok folklorik öğe kullanır

Artı feminizm vurgusu var.Japonya batıyı 50 yıl geriden takip ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 24 Eylül 2019; 21:0:4 >
    Japon edebiyatına bir dalmak lazım, baya haruki murakami kitabı okudum ama o da japon edebyatına göre farklı kafada bir yazarmış duyduğum kadarıyla
  • quote:

Japon edebiyatına bir dalmak lazım, baya haruki murakami kitabı okudum ama o da japon edebyatına göre farklı kafada bir yazarmış duyduğum kadarıyla
    Dikkat et cuhmuriyet sonrası edebiyat edebiyat olmayabilir
    Tam anlamadım japonya'da cumhuriyet yokki 2.dünya savaşından öncesini falan mı kastettiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 24 Eylül 2019; 21:10:2 >
  • quote:

Tam anlamadım japonya'da cumhuriyet yokki 2.dünya savaşından öncesini falan mı kastettiniz ?
    Japonyayı spesifik olarak bilmiyorum.Ama edebi değer dendiğinde oranlar eskiden çıkan eserlerden yana.Malum pr şirketleri yoktu
    Anladım hocam sağolun
  • Şahsen ben izledikten sonra ekşi sözlükten o filmin başlığına bakıyorum. Hiç aklıma gelmeyen şeyleri tespit eden, açıklayan yorumlar buluyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herhangi bir seyi izledikten sonra TVTropes sayfasina bakiyorum direkt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzledikten sonra ekşiye de tvtropes'a da bakabilirim, aslında izlemeden önce filmin tadını kaçıracak nitelikte bir spoiler içermeyen inceleme falan varsa güzel iş görür ama bu mesele genel kültürle daha çok ilgili tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 27 Eylül 2019; 11:37:7 >
  • Bu konu hakkında bloglara bakabilirsin hocam. Hatta ben de bi yazı hazırlıyorum yarına yayınlarım

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    İngilizce de araştırdım genel olarak filmleri daha iyi anlamayla ilgili yazılar var ama Miyazakiye özel bir şey bulamadım, yazınız çıkınca bakarım
  • Pm atarım hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.