Şimdi Ara

Mitsubishi Heavy SRK50ZJ-S - Dış ünite fan motoru arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
1.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4 sene önce bu forumdaki bilgilerden yararlanarak Mitsubishi Heavy SRK50ZJ-S klima almıştım salonumuz için. Şimdiye kadar gayet memnundum fakat klima artık soğuk hava vermeyi kesmeye başladı. İlk 15 sn veriyor açılınca. Sonra kesiyor. İklimsa'dan servis çağırdım. Dış ünitedeki fan moturunun bozuk olduğunu söylediler. Klimanın arıza koduna göre iç ünitedeki sarı ışık 7 kere yanıp sönüyor.

Motorun Japonya'dan sipariş verilmesi gerektiğini de eklediler. 1.100 TL masraf çıkarttılar ve motorun da gelmesi Ekim ayını bulacak gibi gözüküyor. İklimsa servisine de hiç güvenim yok. Sorunu bulana kadar 3 tane servis yolladılar. 3'ü de tamamen farklı şeyler söyledi.

Motoru Japonya'dan getirtmeden buradan bir şekilde çözme şansım olur mu sizce? Aksi takdirde yeni bir klima almayı bile düşünüyorum 2 ay beklemektense. Önerileriniz ne olur?

Çok teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marauder1905 -- 1 Ağustos 2015; 0:27:05 >

• Motorun tamiri olacağını sanmıyorum, markadan bağımsız klimacılarımızın üstün yetenekleriyle düşükte olsa belki tamiri yapılabilir denemek lazım.
  • AŞAĞIDA YAZDIĞINIZ SORUNUN AYNISI BENDE DE OLDU NASIL ÇÖZDÜNÜZ ACİL YARDIM LÜTFEN?

Herkese selam,

4 sene önce bu forumdaki bilgilerden yararlanarak Mitsubishi Heavy SRK50ZJ-S klima almıştım salonumuz için. Şimdiye kadar gayet memnundum fakat klima artık soğuk hava vermeyi kesmeye başladı. İlk 15 sn veriyor açılınca. Sonra kesiyor. İklimsa'dan servis çağırdım. Dış ünitedeki fan moturunun bozuk olduğunu söylediler. Klimanın arıza koduna göre iç ünitedeki sarı ışık 7 kere yanıp sönüyor.

Motorun Japonya'dan sipariş verilmesi gerektiğini de eklediler. 1.100 TL masraf çıkarttılar ve motorun da gelmesi Ekim ayını bulacak gibi gözüküyor. İklimsa servisine de hiç güvenim yok. Sorunu bulana kadar 3 tane servis yolladılar. 3'ü de tamamen farklı şeyler söyledi.

Motoru Japonya'dan getirtmeden buradan bir şekilde çözme şansım olur mu sizce? Aksi takdirde yeni bir klima almayı bile düşünüyorum 2 ay beklemektense. Önerileriniz ne olur?

Çok teşekkürler,
  • Merhaba,

Bire bir ben de aynı sorunları yaşadım ve en sonunda yeni klima almak durumunda kaldım ne yazık ki. İklimsa hiç işten anlamıyor. Servislerin hepsi bihaber klimalardan.

Kolay gelsin,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.