Şimdi Ara

Mitsubishi Heavy 21500 vs Sharp 18000 BTU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu hafta alacağım keşif yapıldı, ısıtma için kullanacağım iki model arasında kaldım ,fiyatlar birebir aynı. İki klima da klasik tip, izolasyon zayıf oldugu için inverter düşünmedim, 32 m2 yatak odanın kapı açık şekilde ufaklıgında odasını ısıtırım diyorum toplam 40 m2 civarı bir alan.
    İklimsa servisi Sharp ı daha çok tavsiye etti. Isıtma performansı açısında Sharp AYAP18GR 18 lik ancak Mitsubishi Heavy SRK63HE 21500 btu ile karşılaştırılır dedi Mitsu nun 18000 i hafif kalır dedi.
    Ner dersiniz, Sharp plasmaclsuter özelliği ile öne çıkıyor yalnız COP değerini göremedim sitede.
    Mitsu nun COP 3,44

• quote:

Orjinalden alıntı: veyselh

Arkadaşlar,
    Bu hafta alacağım keşif yapıldı, ısıtma için kullanacağım iki model arasında kaldım ,fiyatlar birebir aynı. İki klima da klasik tip, izolasyon zayıf oldugu için inverter düşünmedim, 32 m2 yatak odanın kapı açık şekilde ufaklıgında odasını ısıtırım diyorum toplam 40 m2 civarı bir alan.
    İklimsa servisi Sharp ı daha çok tavsiye etti. Isıtma performansı açısında Sharp AYAP18GR 18 lik ancak Mitsubishi Heavy SRK63HE 21500 btu ile karşılaştırılır dedi Mitsu nun 18000 i hafif kalır dedi.
    Ner dersiniz, Sharp plasmaclsuter özelliği ile öne çıkıyor yalnız COP değerini göremedim sitede.
    Mitsu nun COP 3,44

Klima ile diğer odaları soğutmak, ısıtmaktan daha kolay.. Soğuk hava aşağıya iner, sıcak hava yukarı çıkar. Bende yazın salonumdaki 24000'lik toshiba klimanın hava yönünü yere doğru çeviriyorum. Odaların kapıları açık olduğu zaman hem salondakiler direkt üstlerine gelmediği için üşümüyorlar, hem de soğuk hava (özellikle nem alma), bütün odalara yerden yayılıyor. Ama kışın aynı olayı ısıtma amacıyla denediğimde havanın yönünü ister yere, ister yukarıya çevireyim, salon(25 m2) sıcak, hol(10 m2) ise ılık oluyor. Tabi odalar buz gibi.. Sıcak hava yükseldiği için odalara yayılsa da, odanın tavanına toplanıyor, aşağısı soğuk kalıyor. Onun için ısınma amacıyla alacaksanız; Büyük boy bir klima yerine, bir orta, bir küçük boy tavsiye ederim.

• Bugün Mitsubishi 21500 btu luk SRK63HE'yi aldım 1500 ytl peşin (artı diğer klimanın bakımı ücretsiz).
    Sharp 18000 lik ile bunun arasında gittim geldim ama sonunda mitsu nun 2000 btu luk artısı ve veriminden dolayı mitsu yu tercih ettim. gerci sharp ın plasmacluster özelliği çok iyiymiş ama elektrik tüketimi çok verimli gelmedi bana.

bu arada mitsu nu 24000 lik inverter makinası da süpermiş, onuda 2150 ye peşin bıraktılar arada 650 ytl farkı versem mi dedim ama sonra bu işin sonu yok dedim, 1500 ytl de kaldım. sonucta ağılıkla kışın kullanacağım ve çok iyi izolasyonum olmadıgı icin klasik mitsu benim isimi görür hemde bir arıza durumunda klasik makine daha kolay tamir edilir.
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.