Şimdi Ara

MİTSUBİSHİ ATTRAGE 1.2 CVT SEDAN HAKKINDA HERŞEY; TESTLER, KULLANICI GÖRÜŞLERİ VB. (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.261
Cevap
38
Favori
130.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki

MİTSUBİSHİ ATTRAGE 1.2 CVT SEDAN HAKKINDA HERŞEY; TESTLER, KULLANICI GÖRÜŞLERİ VB.

(En Son Oy Tarihi: 16.11.2023)
Giriş
    İ20 binip azda olsa sürmüşlüğüm var , Attrage zaten kullanıcısıyım, bilgilendirmeye çalışayım İ20 de daha az yol sesi var. Sevdim yalıtım olarak ama arka kısım çok dar benim bindiğim jump paket otomatikti , elite+cam tavanı iyi duruyor , otomatik klasik 4 ileri sarsıntı yok tüketime dikkat etmedim.

Hangisi üstün dersen cevabı yok , Birinde bagaj hacmi koltuk mesafesi sedan olması itibariyle bariz iyi ama piyasada bilinen bir model değil. i20 piyasası hızlı bir araç tasarımı hoş ama kutu gibi büyük aileye gitmez, 2 kişi vs için uygun park olarak her deliğe girebilir...

Senin ihtiyacın neyse ona göre tercih yap bu 2 araç aynı kitleyi memnun etmez , mesela ben babama aldırırdım aile aracı olarak 5 kişi kullanıyoruz. Ben tek kendime alacak olsam Ds3 fln alırdım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim.

En azından muhabbetin başka ortamlarda devam ettiğine sevindim.

Kazasız belâsız sürüşler dilerim herkese.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

İ20 binip azda olsa sürmüşlüğüm var , Attrage zaten kullanıcısıyım, bilgilendirmeye çalışayım İ20 de daha az yol sesi var. Sevdim yalıtım olarak ama arka kısım çok dar benim bindiğim jump paket otomatikti , elite+cam tavanı iyi duruyor , otomatik klasik 4 ileri sarsıntı yok tüketime dikkat etmedim.

Hangisi üstün dersen cevabı yok , Birinde bagaj hacmi koltuk mesafesi sedan olması itibariyle bariz iyi ama piyasada bilinen bir model değil. i20 piyasası hızlı bir araç tasarımı hoş ama kutu gibi büyük aileye gitmez, 2 kişi vs için uygun park olarak her deliğe girebilir...

Senin ihtiyacın neyse ona göre tercih yap bu 2 araç aynı kitleyi memnun etmez , mesela ben babama aldırırdım aile aracı olarak 5 kişi kullanıyoruz. Ben tek kendime alacak olsam Ds3 fln alırdım...
    Bagajı hesaba katmadan iç hacim genişliği olarak hangisi daha üstündür?baş mesafesi,diz mesafesi,omuz genişliği vs...

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Arka diz mesafesinde attrage daha iyi sedan hb farkı zaten orası açık ama iç mekan ferahlığı olarak ne yalan söyliyeyim net şudur diyemiyorum, 63kg 1.74m biriyim, A sınıf bir araçta dahi çok rahatsızlık duymuyorum. Polo kullandık 1 sene sürücü olarak oda rahatsız etmedi.

Omuz mesafesi Attrage için bence az mesafe koymuşlar onu net diyeyim babam yan koltukta oturunca D-N geçirirken koluna temas ediyorum hiç hoşlanmam bundan poloda arada olurdu ama mesafe daha fazlaydı sanki , sanırsam İ20 de muhtemelen daha iyi omuzda...

Sunroof veya cam tavan olan araçlar genelde daha ferah hissettirir. İ20 de bu imkan var ama Attrage öyle bir opsiyon sunmuyor.

Toparlarsak ;

Ön-Arka Diz : Attrage

Omuz : İ20

Yükseklik : Emin değilim belirgin fark olmayabilir

Genel anlamda ferahlık : Sunroof olursa İ20

• Çocuklu aile iseniz o arkadaki diz mesafesi hayatinizi kurtarir. B segment genislikleri hemen hemen aynı bence hicbir b segmenti araca 5 yetişkin konforlu sekilde binemez zaten. Sunroof suni bir ferahlik unsuru kanimca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 28 Mayıs 2018; 9:46:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Çocuklu aile iseniz o arkadaki diz mesafesi hayatinizi kurtarir. B segment genislikleri hemen hemen aynı bence hicbir b segmenti araca 5 yetişkin konforlu sekilde binemez zaten. Sunroof suni bir ferahlik unsuru kanimca.
    Yorumlarınıza bakarak 2014 attrage düz vites aldım. Bir sorum olacak. Önceki aracım Fabia idi. Virajlarda direksiyonu çevirince kendiliğinden normal haline geliyordu. Attrage da ise çok az geliyor. Normal mi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hiboz

Yorumlarınıza bakarak 2014 attrage düz vites aldım. Bir sorum olacak. Önceki aracım Fabia idi. Virajlarda direksiyonu çevirince kendiliğinden normal haline geliyordu. Attrage da ise çok az geliyor. Normal mi bu.

Alıntıları Göster
    Benim aracimda dediginiz tur bir durum yok, toparliyor, sizinki hic mi toparlamiyor yani sikinti yaratacak kadar mi toplamiyor?

Ozelden telefonunuzu yazin whasatpp grubuna ekleyeyim arzu ederseniz.

Hayirli gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 20 Haziran 2018; 20:45:28 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garin -- 11 Aralık 2019; 12:30:31 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Aracımı yeni bir iş planı sebebiyle satıyorum, ilgilenenlere;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-acil-satilik-temiz-attrage-586499080/detay/
  • Keyifli forumlar. 1hafta önce 1.2 cvt 2015 araç aldım. 38000 binde ve 3. Servisi seneden dolmuş ve dışarda yapılmış. Aldatmaz servisden garantisi devam ediyor dediler ve 450tl servis bakımı olarak fiyat biçtiler. Normalde anadolu yakasında oturuyorum aracı bağcılardan aldığım için en yakın servis oydu. Araç hakkında sormak istediklerim olacak bilgili arkadaşlara.

• Hayırlı olsun hkn47. Güle güle kullanın. Soruları alalım? :)

• Bi ara bende niyetlendim, tam bir fp aracı idi.

• Bi araca sahibindende teklif yaptim. Araç 43k kmde kazadan dolayı far ve bi prça değişeni var 2500 kayıtlı. Beyefendiye 50 bin teklif ettim kendide 55 yazmış küfürmü istiyon diye giydirmiş. Lafı agzına soktum ama bizim millette aldığını kullanıp sıfırından fazlaya satma hastalığı hiç bitmiyor. Kendisi şeyhül islam bindiği araba bereketleniyor sanki :D zaten piyasası az araç sayısı az , her ilan koyan öbürününkine bakıp kendi fiyatını şişiriyo. Bu fiyatlara attrace felan almak için tecavüze aç bir kişiliğe ihtiyaç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalfatt -- 14 Ocak 2019; 20:36:37 >
  • kalfatt kullanıcısına yanıt
    Kardeşim iyi hoşta sen aldığın fiyatlardan daha azına araç alıp satılabilecek bir ülkede yaşamıyorsun. Yıllardır fiyatlar her zaman artıyor.

Bu ağustosta polo 1.2 trendline için 44.000 yazdım 43.500 e çektim, aşşağı inmedim. 42-43 arasına çok isteyen oldu aldırış dahi etmedim. Birisi 3 defa aradı 500 tl nin lafını ettim adam eve kadar geldi, araca baktı fiyatta anlaşmazsak ekspere bile gitmeye gerek yok dedim. Satmadım sonuç olarak. Şu an 2019 ocaktayız rayicindeki ilanlar 48bin tl (değişenli ilanları vs eliyorum)

2013 te Chevrolet Türkiyeden çekildi , piyasa ile geçen sene 42 ye ls plus sunroof otomatik cruze bulurken şimdi aynısının hasarsızına 52 civarı isteniyor.

Türk lirası değer kaybetmeye devam edecek seneye 2020 de 7 yede sabitlenir poloda 120-130binden başlar, dizel megane almak için 200 leri saymaya başlarız. Otomobil fiyatlarıda hiçbir zaman inmeyecek cidden ihtiyacın varsa herhangi bir aracı en kısa sürede al 5 ay önce 50 bine bulduğun aracı şu an bulamıyorsun işte 1 yıl sonra bugün başka birisi ilana 65 yazmışlar 60 dan fazlasını vermek için çıldırmak lazım yazar.

Herşey ekonomi politikamızın sonucu arabaların bir suçu yok 2017 modeli 14000€ olan aracın 2018 modelide 14000€ idi piyasayı kullanıcılar değil yöneticiler kaosa sürükledi sonuç ortada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 14 Ocak 2019; 21:55:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kalfatt

Bi araca sahibindende teklif yaptim. Araç 43k kmde kazadan dolayı far ve bi prça değişeni var 2500 kayıtlı. Beyefendiye 50 bin teklif ettim kendide 55 yazmış küfürmü istiyon diye giydirmiş. Lafı agzına soktum ama bizim millette aldığını kullanıp sıfırından fazlaya satma hastalığı hiç bitmiyor. Kendisi şeyhül islam bindiği araba bereketleniyor sanki :D zaten piyasası az araç sayısı az , her ilan koyan öbürününkine bakıp kendi fiyatını şişiriyo. Bu fiyatlara attrace felan almak için tecavüze aç bir kişiliğe ihtiyaç var.
    Kusura bakmayinda enflasyon her marka modele isliyor bir attrage mi enflasyondan muaf.

Komik olmus yazdiginiz uzun cevap vermeye gerek bile gormuyorum o derece yani.

Hayirli gunler

• Arkadaşlar anlattıklarınıza göre gayet güzel.
    Peki böyle piyasada pek olmayan araba aldığımızda arıza durumlarında yaptırmak masraflı olur mu?
    Bu araçlarda kasko vs piyasa araçlarından daha yüksek fiyat ister mi?

Kısacası piyasada az olmasının bana dezavantajları nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emfore

Arkadaşlar anlattıklarınıza göre gayet güzel.
    Peki böyle piyasada pek olmayan araba aldığımızda arıza durumlarında yaptırmak masraflı olur mu?
    Bu araçlarda kasko vs piyasa araçlarından daha yüksek fiyat ister mi?

Kısacası piyasada az olmasının bana dezavantajları nelerdir?
    Kasko ve sigorta konusunda bir dezavantaj yasamadik henuz,

Aracin piyasada az olmasının tek dezavantaji parca konusunda yetkili servise bagli olmaniz.

Yan sanayi parcasi balata filtre buji kayis vb haric pek yok. Bir yan sanayi fari filan yok mesela.

Kaza bela durumunda zaten kasko karsilayacak sorun yok, ariza durumunda ki zaten mitsubishi almamizdaki sebeplerden biri az arizalanmasi.

Onda da servisten yaptiracaksiniz baska cozum yok. Bulundugunuz ilde servisi varsa sorun yasamazsiniz en az 2027 ye kadar parca bulundurmak zorunda temsa.

Hayirli gunler

• Teşekkürler istanbuldayım servis konusunda sıkıntı yaşamam. 2027 dediniz, peki ben o tarihe kadar kullandıktan sonra satmak zor olur o zaman?
  • 2027 yasal parca bulundurma siniri son arsc satimindan itibaren 10 sene.

Temsa hala 2005 coltlarin bile parcalarini temin ediyor siz paradan bahsedin.

10 sene sonrasini dusunecek bir ulkede yasamiyoruz kanimca malesef. 12 yasinda her arabayi satmak zor olur o bakimdan bakarsak.

Hayirli gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam sizi görmek güzel hala colt görünce aklıma siz geliyorsunuz

Sagolun tesekkur ederim

Alıntıları Göster
    H ocam hala araç sizde duruyor mu? Benim bir sorum olacak bu yukarıda sıraladığınız donanımlar için standart demişsiniz. Bu 2014 modeller için de geçerli mi? Mesela hız sabitleyici var mıdır 2014 lerin tüm paketlerinde?

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.