Şimdi Ara

Mini-ITX sistem için z97 mi H81 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Mini-ITX bir sistem toplamak istiyorum. Gözüme de Thermaltake Core v1 kasayı kestirdim. Anakart olarak z97 chipset mi yoksa h81 mi tercih edilmeli? İşlemci olarak 4690 veya 4690K ekran kartı olarak da GTX970 düşünüyorum.

Bir de Intel'in yeni mimarisi 6600K var tabii ki, ancak onun için mini-ITX anakart bulamıyorum, Amazon'da var ama Türkiye'ye gönderim yok. Var mı acaba 1151p mini-ITX anakart bulabileceğim bir yer?

• oc yapılacaksa z97 tabii ki de, bu arada core v1'in beyazı çıkacak ilgilenirseniz bekleyebilirsiniz. biraz pahalıya gelir ama evga'nın kendi sitesi üzerinden z170 stinger alabilirsiniz hem de garantisi ülkemizde geçerli olur

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=111-SS-E172-KR&family=Motherboard%20Family&series=&sw=5&uc=EUR
  • h97 mini itx modelleri oc yapılmayacaksa alınabilir ki zaten mini kasada overclock bana mantıklı gelmiyor.

h170 -business chipsetleri ve diğer işlemciler gelince 1551 soketin ufak anakartlarıda piyasada bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 3 Eylül 2015; 12:33:11 >
  • z97 oc açısından iyi olur yapmayacaksan h81 al geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Valiente

oc yapılacaksa z97 tabii ki de, bu arada core v1'in beyazı çıkacak ilgilenirseniz bekleyebilirsiniz. biraz pahalıya gelir ama evga'nın kendi sitesi üzerinden z170 stinger alabilirsiniz hem de garantisi ülkemizde geçerli olur

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=111-SS-E172-KR&family=Motherboard%20Family&series=&sw=5&uc=EUR

Beyaz düşünmüyorum hocam.
    Evga'dan alınca da kargoydu, gümrüktü filan 1000 tlye gelecek. O da benim için fazla olur.
    Oc de yaparım gibi geliyor. Z97'ye yöneleyim o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben mini itx kasada i7 4790K ile H81 chipsetli anakartı birlikte kullanıyorum. Voltaj verme ihtimali yok zaten ve 4.5Ghz'e sadece çarpan kilidi ile overclock mümkün ve de bu benim için çok yeterli. 48 saat stabilite testine soktum en ufak bir sıkıntı çıkmadı. Eğer durumunuz elvermiyorsa Z97 diye kendinizi zorlamayın. H81 size yeterli gelecektir işlemcinin stok hızı sizin için yeterliyse tabi. Yüksek overclok değerlerine ulaşmak istiyorsanız mini-itx'ten vazgeçmenizi öneririm. Z97 ve normal itx kasa toplayıp soğutucu çözümlerini arttırmış olursunuz hem.
  • Overclock yapılmayacaksa h81 yeterlidir.
  • İyi bir soğutma sistemi kullanılıyorsa mini-itx kasada OC niye olmasın? 4.8 GHz olmaz 4.6 GHz olur, sıcaklık 50 derece olmaz 55 derece olur. Mini-itx kasada OC olmuyorsa mini-itx z97 anakartlar niye var o zaman?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.