Şimdi Ara

mini dv kaset aktarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde panasonic nv-gs180 var. Bununla çektiğim kasetleri pc.ye nasıl aktarabilirim. Kullandığım notebook Toshiba L855-14M. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yardımcı olsanız
  • laptopun "firewire" girişi var ise bir tane bu kablodan alarak alarak çözebilirsin sorunu...

kamerayı "firewire" kablo ile laptop/pc bağlaıyorsun, sony vegas programını kur (diğer video editör programları da olur, ben vegas kullandığım için öneriyorum) sonra vegas da "file" butonu altında capture videoyu tıklarsın ve görüntüyü real time olarak makinene aktarır...kasetteki görüntü süresi kaç dakikaysa o kadar sürer aktarım...laptopunda firewire girişi yoksa, olan bir pc'den deneyebilirsin ya da bir ucu firewire diğer ucu hdmı kablo bulman lazım ki öyle bi kablo var mı yok mu emin değilim...
  • elturco78 E kullanıcısına yanıt
    fireware çıkışı yok başka yöntemi yokmu bu işin
  • quote:

Orijinalden alıntı: claretred1967

fireware çıkışı yok başka yöntemi yokmu bu işin

bu kameraların firewire kablo çıkışı vardır, senin laptopta olmayabilir, o zaman bilgisayarında ya da laptopunda olan bir arkadaşdan rica etceksin ya da en kolayı fotoğrafçıların bir çoğu kaset aktarımı yapıyor, vericeksin 5-10 lira onlar dvd'ye aktarıp verecekler...
    5-10 liraya biraz zor aktarırlar, çok pahalı fiyat veriyorlar, fotoğrafçılar kafayı yemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

5-10 liraya biraz zor aktarırlar, çok pahalı fiyat veriyorlar, fotoğrafçılar kafayı yemiş

bi kaç sene evvel Perpada başak produksiyonda 5 liraya aktarım yaptırıyordum, arada zaman geçti şimdi 10 lira falandır diye tahmin ettim ama öyle çok da atla deve bir işlem değil, kameranın zaten firewire çıkışı var, fotoğrafçıya yüksek para verene kadar git bi tane firewire kart al, tak pc'ne kendi işini kendin çöz...
    Bencede, hem kendin uğraşınca daha zevkli oluyor, zaten çokta uğraştırıcı bi şey değil sizinde dediğiniz gibi.

• claretred1967 C kullanıcısına yanıt
    benhttp://www.tchibo.com.tr/video-dijitallestirici-p400041796.html?source=SUGGEST_SEARCH linkteki üründen almıştım. Elimde en az 35-40 adet kaset var. Kendim aktarırım diye düşünüyordum ki kameramı neredeyse 6 aydır bulamadım. Bir şekilde kayboldu. şimdi ise netten dv kasetten direkt aktarım yapabileceğim birşey arıyorum ancak hala bir sonuca ulaşamadım :( senin isine yarayabilir belki. Tabi elinde fazla kasetin var ise
  • arkadaşlar hepinize teşekkür eder,m. sorunları atlattıkça farklı sorunlar çıkıyor.
    notebook'a kamerayı tanıttım. movie maker ile pc.ye aktarmaya başlayana kadar sorun yok ama kayıt edemiyor. kasetin tümünü sarınca bi sorun çıkıyor ve yanıt veryi kesti diyecek program kapanıyor. bende vazgeçtim . sonra internette sony vegas pro11 buldum. indirdim kurdum. görüntüleri bilgisayara aktarsım fakat sesler gelmiyor. sessiz sinema gibi oldu buradan bu yazlımı kullanabilen arkadaşlara sesleniyorum. ses+görüntüleri nasıl aktarabilirim?? şindiden teşekkürler
  • bende kamera yok sadece kaset var cihazı yokmu bunun oynatıcı

• dusuncesiz19 D kullanıcısına yanıt

artık teknoloji değişti o kasetleri cd ye flasa atıp öyle izleyebilirsiniz

ben eminönüde altın handa kamera tamircisine yaptırmıştım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.