Şimdi Ara

Milli Savunma Sistemleri Projelerimiz 'Milli Piyade Tüfeği, NEB, Cirit, Uydu Fırlatma, SAMUR' Bölüm:2 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
6.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yoo biz madenlere de karşı değiliz ama yaşam odası yapmak yerine fıtratında var denilerek geçiştirilmesine karşıyız

daha madenlerinde bile emniyet sağlayamayan ülkenin nükleer santrale sahip olması açıkça ürkütüyor

karşı olmak başka ,güvenmemek başka

ben karşı değilim ama güvenmiyorum (parti fark etmeksizin)
  • Böyle düşünceye helal olsun derim hocam bu ayrı konu, yapıyorsak en iyi şekilde en güvenli şekilde yapmalıyız eyvallah.
    Köprü havalimanı nükleer santral bunlara topyekün karşı çıkanlara benim lafım. Çünkü bunlara karşı çıkan zihniyetlerin, başka karşı çıktıkları ve ortak noktada buluştukları bir çok şey var. Ağırlıklı olarak hepsinin fikir temelinde mevcut hükümete karşı durmak var, yoksa köprü liman cart curt yapıyorlar mesele o değil bunu söylemeye çalıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta1907

Böyle düşünceye helal olsun derim hocam bu ayrı konu, yapıyorsak en iyi şekilde en güvenli şekilde yapmalıyız eyvallah.
    Köprü havalimanı nükleer santral bunlara topyekün karşı çıkanlara benim lafım. Çünkü bunlara karşı çıkan zihniyetlerin, başka karşı çıktıkları ve ortak noktada buluştukları bir çok şey var. Ağırlıklı olarak hepsinin fikir temelinde mevcut hükümete karşı durmak var, yoksa köprü liman cart curt yapıyorlar mesele o değil bunu söylemeye çalıştım.

Türkiyenin neyine nükleer santral daha doğru düzgün maden işletemiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Vendetta1907 V kullanıcısına yanıt
    ben Ecevit döneminde de nükleer santrale karşı olduğumu ve nedenlerini aynen şimdiki gibi söylüyordum

düşünebiliyor musunuz bir depremle şehirlerimiz tuz buz olduğu bir dönemde çıkmışlar nükleer santral yapmamız mecburi demişlerdi

sen daha usulüne uygun apartman yapamamışsın sonra gelip nükleer santral yapacağım deyince insan irkiliyor doğrusu :)

aslında yapılan işlerin çoğu parti fark etmeksizin benzer oluyor ,yani Türk insanında bir vurdum duymazlık var ve beni o korkutuyor ,tabi birde siyasilerin ve amirlerin baskılarını ekleyince iş çığrından çıkıyor

yani ileride bir başbakanın "üretimi artırın kardeşim" diye baskı yapmayacağına garanti versinler o zaman hiç sorun olmaz ,emniyet kurallarına harfiyen uyacaklarını bilsem en önde ben desteklerim ,çünkü elektrik ihtiyacı gün geçtikçe artıyor ve bunu HES ler ile karşılamaya çalıştığında bu defa doğa katliamları ortaya çıkıyor

yani bu elektriği istiyorsak mutlaka bir şeyler yapılması artık şart oldu

• Katılıyorum, fakat sonuç olarak böyle birşeye ihtiyaç var ki gerçekten bunu bizim 10 15 sene öncesinde yapmamız lazımdı. Zaten şimdi başlanacak 2025-30 arasında bir kaç bölümü kullanılmaya başlanacak.
  • NE KADAR CAHİL varmış be.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinadin

Biz bunları yaparken , kamalist zihniyet hep darbe yapmıştır hala da yapmaya çalışmaktadır...Dunyanın en ustun savunma araçlarını da yapsak onlar neden bunları 90 yıldır yapamadık diye dusunemezler sadece camur atabilirler ,onlar ancak heykel yapmayi bilirler, iste vatansever gozuken gercek vatan hainleri bunlardır , pirincin icindeki beyaz taşlardir sorsan muslumanlardır ama kahrolsun seriat diye slogan atan basortusune el uzatanlardir.Allah şerlerinden muhafaza etsiz devletimize milletimize guc kuvvet versin bizi tekrar huvviyeti asliyemize cevirsin amin.5816 sayılı dunyanin hic biryerinde gorulmemis olan kanunun yeni anayasa ile kaldirilip gerceklerin alenen bu millet tarafından gorulecegi gunlere az kaldı.Bir millet nasıl olurda malup ettigi milletin butun ozelliklerini alır? Bunu birgun bu millet anlayacak.Bir muslumanın anayasası kurandir kim bunun aksini istiyorsa kafirdir.

Darbe ha.Hangi darbeden sonra senin o dediğin kamalist zihniyet iktidara gelmiş? 90 yıldır da o zihniyet iktidardaydı değil mi? 70-80-90'lı yıllarda senin meşhur partinin temeli olan sağ iktidarlar vardı.
    Hayatın çarpıtma üzerine kurulu.Hep hikaye.Bir de müslüman geçinirsiniz.Yalanın ucu bucağı yok.

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    daha önce dedim ya ,iyi olan her şey onların gerisi başkalarının :)

sanki Kuran da saraylar yapın çok sevaptır yazıyor da biz bilmiyoruz

ayrıca artık devlet denildin mi hemen hükümet anlaşılıyor ,yani artık devlet de iktidar ,iktidar da devlet oldu ama işine gelmeyince ,biz yapmıyoruz devlet yapıyor demesini de iyi biliyorlar

ayrıca ülkenin doğusunda yaşananları görmeyip birde başkasına söz söylemeleri tam ibretlik
  • Askeri alanda gelişmeden hiçbir alanda gelişemeyiz. Umarım tsk profesyonelleşme yolunda hızla ilerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

daha önce dedim ya ,iyi olan her şey onların gerisi başkalarının :)

sanki Kuran da saraylar yapın çok sevaptır yazıyor da biz bilmiyoruz

ayrıca artık devlet denildin mi hemen hükümet anlaşılıyor ,yani artık devlet de iktidar ,iktidar da devlet oldu ama işine gelmeyince ,biz yapmıyoruz devlet yapıyor demesini de iyi biliyorlar

ayrıca ülkenin doğusunda yaşananları görmeyip birde başkasına söz söylemeleri tam ibretlik

Ya hiçbirşeye laf etmezdim ama milleti salak yerine koyuyorlar ona kızıyorum.Türk siyasal tarihini bilen adam kaç yılında hangi parti iktidara geldi bilir.Bunlar sanki akp diğerlerinden tamamen farklı gibi gösteriyor.Oysa bildiğimiz merkez sağ parti.Zaten üyeleri anap,dyp,rp gibi partilerden gelme.Sanki daha önce hiç iktidar olmamışlar gibi konuşuyorlar.Oysa 1950'de iktidardalardı.
    Lafa geldi mi 80 yılda yapılmayanları yapmışlar.Oysa kendi ayağına sıkıyor farkında değil.Bir de çözüm süreci falan diyorlar 90'lı yıllarda pkk'ya bu kadar taviz verilseydi yine aynı şeyler yaşanırdı.Sen onların her istediğini kabul edeceksen bu kadar çatışmanın ne anlamı kaldı?

ben ona da bozulmuyorum ,benim asıl bozulduğum konu hem hiçbir şey bilmedikleri hemde bize öğretmeye çalışmaları :)

zannedersin ki dünya 2002 yılında kuruldu

özellikle son dönemde olan birkaç gelişmeyi öyle ballandırarak anlatıyorlar ki zannedersin önceleri TSK da hiçbir şey yoktu ,sadece ellerinde kılıç kalkan vardı gibi anlatmaları tam evlere şenlik :)

hani bir şey söylesen hemen seni hain ilan ediyorlar (güya biz bu gelişmelere karşıymışız) ,propaganda konusunda üslerine yoktur sanırım

gözümüzün içine baka baka % 100 yerli yalanını söyleyip bizim de desteklememizi bekliyorlar

he ya hepsi yerli hemide % 150 ,bu hükümet süper ,ülkeyi uçuruyor

falan desek zevkten dört köşe olacaklar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 4 Aralık 2014; 20:49:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

ben ona da bozulmuyorum ,benim asıl bozulduğum konu hem hiçbir şey bilmedikleri hemde bize öğretmeye çalışmaları :)

zannedersin ki dünya 2002 yılında kuruldu

özellikle son dönemde olan birkaç gelişmeyi öyle ballandırarak anlatıyorlar ki zannedersin önceleri TSK da hiçbir şey yoktu ,sadece ellerinde kılıç kalkan vardı gibi anlatmaları tam evlere şenlik :)

hani bir şey söylesen hemen seni hain ilan ediyorlar (güya biz bu gelişmelere karşıymışız) ,propaganda konusunda üslerine yoktur sanırım

gözümüzün içine baka baka % 100 yerli yalanını söyleyip bizim de desteklememizi bekliyorlar

he ya hepsi yerli hemide % 150 ,bu hükümet süper ,ülkeyi uçuruyor

falan desek zevkten dört köşe olacaklar :)

Bizim ordumuz amerikan yardımlarıyla eski silahlarla donatılmış bir ordu.Yerli üretim 155'lik toplar bu hükümetten önce yapılmıştı onları hatırlarım.
    O laf edilen g-3 tüfekler kullanılıyor hala.Sanki yerlisi üretilince bir anda milyon tane üretilecek ve her askere verilecek diye sananlar var.Sanki bedava üretiliyor.Kamyon diye hala 1965 model manlar var.Denetleme zamanı tepelere koyarlardı denetleme bitince geri gelir tekrar kullanılırdı.
    Öyle bir konuşuyorlar ki sanki bu hükümet gelince ordu komple değişti.Benim neslimi de f-16 üretiyoruz diye keklemişlerdi.Oysa amerika salak mı uçağı tepeden tırnağa sana yaptırsın tüm teknik sırlarını paylaşsın.Gerçekten üretiyorsak neden bu uçaklarla ilgili yedek parça alımı dışarıdan yapılıyor merak ediyorum.Ecevitte amerikadan abrahams tankları için bilgi istemişti hadi len dediler.

ayrıca benim bildiğim kadarıyla G-3 silahının insan haklarına aykırı oldu yönünde Türkiye ye uyarı olduğunu hatırlıyorum ve bu kapsamda bir miktar G-3 keleş ile değiştirilmişti

aslında günümüzde piyade silahı üretmek çok zor bir iş değil ,Karadeniz Bölgesinde ne silahlar üretiyorlar (tezgahlarla)

biz gelişmeler kötü demiyoruz ama gerçekler niye gizlenip buradan bir partinin propagandası yapılıyor diye soruyoruz ama ya anlamıyorlar yada anlamazdan geliyorlar

adamlar artık ay keşiflerini bile bıraktı ve artık Mars'a gidiyorlar ama bizimkiler ileride o da olur diye avunup ,avutmaya çalışıyorlar

özetle yapılması çok güzel ve aslında daha çok yetersiz ,çok daha ileri gitmeye çalışmalıyız

ve hepsinden önemlisi bu işler tüm ülkenindir (vergi veren) o nedenle sadece bir partinin miş gibi gösterilmesi hiç hoş değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamza Tzortzis

quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

her şey iyi güzelde, benım insanımın verdiği oy askerimi öldürüyorsa, aselsal roketsan bişeler yapmış bana mı fayda

kafanızı yaşamak istemezdim. olayı nerden nereye alakasız biryere bağlamışsınız. böyle konuşarak bile yazık ediyorsunuz bu ülkenin insanlarına.

Hükümete çakacakya o yüzden. Bu projeler çok güzel askeri teknoloji herşeyden önce mütiş bir ticari gelirdir uluslar arası ortamlarda itibardır 2.5 trilyon dolarlık rusya ve putin'nin avrupa parlementosunda ağzına geleni söylemsinin ardında askeri gücü yatıyor. inşallah kendi savaş uçağımızı yapacağız büyük bir ihtimallede 2015'de 2.500 km balistik füzeti test edeceğiz. Erdoğan'nın dediği bir söz vardı 3 hafta önce ' askeri gücü ve teknolojiyi elinde bulunduran ülklerin sahip oldukları güç bizi bu teknolojileri geliştirmeye zorlamıyor mahkum ediyor ' sözü verilen önemi göseriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uksisu -- 4 Aralık 2014; 22:57:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Hannibal Lecter

Askeri alanda gelişmeden hiçbir alanda gelişemeyiz. Umarım tsk profesyonelleşme yolunda hızla ilerler.

Usta çok doğru yaşadığımız coğrafya bizi buna mahkum ediyor özellikle balistik füzeler konusunda ama gerçekden çok büyük gelişmeler var pakistan 6000 km balistik füzelere sahip avrupadaki bazı yayın organlarının dediği gibi türkiye pakistandan bu konuda yardım alıyor demişlerdi
  • birkaç mesajlı yeni bir üye ve üstelik imzasında amacı nedir belli oluyor

şimdi artık birkaç gün propaganda afişleri ve hakaretlere hazır olun
  • Yeni piyade silahımızın çalışmalarında sadece MKE firması eğil KALE firmasıda var...

KALE firmasının silahları

Buda model olarak kalmış piyade silahı çalışması

Epey güzel özgün ve güzel duruyormuş bu silah

Yine MKE VE KALE firmasının geliştirdiği 5.56 mmlik Hafif makinalı

MKE'nin ilk yaptığı silah Almanların HK416 birebir kopyasıydı,(Battlefield 3 de USA tarafındaki standart gelen MEDİC silahı),galiba daha sonra Kale firması işin içine girde ve biraz daha özgün birşeyler çıktı ortaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 5 Aralık 2014; 0:11:54 >

• ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    görüntüleri çok güzel birde saha da nasıl acaba ?

biliyorsunuz G-3 ve MG-3 ler çok tutukluk yapmalarıyla ünlüydü :)
  • MKE G3lere kamuflaj boyası ekleyip fuarde sergiliyor

Herşeyi anladıktan pembe kamuflaj nedir olum....
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    hani gördüm de böylesine yuh yani

pembe olanları bayan subaylara verirler artık
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.