Şimdi Ara

Milli İHA Anka, milli motora kavuştu: Uçuş için geri sayım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İnşallah seri üretime geçer. Türkiye 2016 Temmuz'dan beri küçük çapta bir ambargo ile karşı karşıya, özellikle silah sanayi tarafında...
  • Tümosan traktör motoru üretiyor, fakat ne yaparlarsa yapsınlar şanzıman dişlileri yabancı ülkelerde bu işi yapan motor üreticilerinin ürettiği şanzıman dişlileri gibi sağlam olmuyor, acaba TEI'nin bu motorunun şanzıman dişlileri yerli mi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 26 Şubat 2018; 16:20:40 >
  • 13 ay önce yapılmışmış:)

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Bu bildiğin kendini teselli etme hadisesi.

Malesef Türkiye motor üretemez sıfırdan. Burada bugün ki şartlara ve koşullara uygun bir motor üretemez onun için gerekli olan bilgi ve birikime sahip değil.

En mantıklısı şuan yapılan ama onuda bu milli, 100% milli, sapına kadar, köküne kadar hede höde diye diye insanları tiksindiydiler. Benim sözüm ona.

Yoksa edebince çıkıp gerçeği yada hiç milli vs demeden islerine baksalar kimse birşey demeyecek ama o zaman da oy devşirme olmayacak.

Sen oy devşirmek adına hokkabazlık, düzenbazlık yaparsan, bunun farkında olanda ümüğünü sıkar. Ozaman da ağlamayacaksın.

ben milli olması için gereken kriteri yazdım. senin kriterinde sıfırdan yapınca milli oluyormuş. milli ateş, milli tekerlek, milli alfabe ile işe başla, umarım bir gün başarırsın.

Allah aşkına şu çocukla neyi tartışıyorsun. Bin bir tane emoji koyarak haklı olduğunu sanıp neşeleniyor.
    Konuyu okuyorum sürekli size denk geldim zamanına yazık.

• TSI motoru severiz ha işte böyle üretsinler abicim motor önemli bir şey.

Bunlat güzel gelişme sonuna kadar destekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ülke insanı geçmişte araba da üretti, uçak da. İstedikten sonra her şeyi yapabilecek yetişmiş insan gücümüz var. Yeter ki halkın, milletin parasını kendi parası gibi koruyan vicdanlı yöneticiler bulalım. "Yanlarına Passat mı çekseydim?" zihniyetinden ve onlara alkış tutanlardan bu ülkeye, bu millete fayda gelmez. Ne zaman ki bu zihniyet gider işte o zaman Türkiye lider ülke olma adımını atmış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Alman mersedes motorunun modifiye edilmiş hali bu motor.

TEİ'nin kendinden sıfır ürettiği bir şey yok.

Türk milli denilen şey aslında başkalarının zamanında yaptıklarının ya bire bir kopyası yada modifiye edilmiş hali diyor Türk savunma sanayi üzerinde araştırma yapan ve bu konuda saygın isim olan Arda bey.

Yani şimdi ne yapacaksın?

bu doğrudur, zaten ülkemizde motor blok döküm tesisleri veya teknolojisi mevcut değildir.
    sıfırdan motor bloğu kalıplarını yapmak ve alimunyum alaşımlarını yapmak biraz yüksek teknoloji gerektirir.

• Arkadaşım türkiyede 23 milyon vasıta dolayısıyla 23 milyon motor var.al o motoru yap 1 milyon iha siha kirpi vs vesaire vesaire .depomuzda savaşa hazır beklesinde milli olmasın .neyin peşindesiniz yok civatası almanyadan yok alüminyumu yüksek teknoloji ister bizde yok ,bahane ye bak sen ya.dalga mı geçiyorsunuz en kuvvetli abd ordusunda bile 15 bin hava aracı var.elimizdekiyle yap yüzbin uçak varsın motor yabancı olsun.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.