Şimdi Ara

Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.534
Cevap
25
Favori
108.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla bende bugün geçiş için gerekli bilgileri verdim. Gelişmeleri ve bağlanırsa ( ki bu sıralar iss ler sapıttı) testleri paylaşırım artık burdan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerkarakaya

Bende ayın 11'inde abonelik başlattım. Ama bir önce ki iss'nin verdiği hızı alamıyorum. 50 mbit sorunsuz kullanıyordum önceki iss de. Ama millenicom'a geçince 30 mbit alabiliyorum. Hat zayıflamam artmış. Önceden hat zayıflamam 16 db civarı idi. şimdi 30 db. Sizce neyden kaynaklıdır.

Diğer ISS (Göknet):

Millenicom:

Ben ankastre kutusundan gelen kabloyu cat 5e kabloyla değiştim hızım 2 katına çıktı. Altyapımı sorguladığımda 61 mbit çıkıyor. Daha fazla hız alabilir miyim port değişikliğinde?
    Ayrıca önce direk ankastre kutusundan modeme kablo bağladım 63 mbit değer gördüm hız testi yaptım 59 mbit çıktı. 15 metre cat 6 kablo çektim kutudan modeme alttaki değer çıktı. Cat 5e da 4 mbit civarı düşüş olması normal mi?

Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps)

15 metre Cat 5e çekildikten sonra:

Ankasreden direk modem:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerkarakaya -- 15 Temmuz 2018; 22:26:32 >

• Vdsl max alabileceğimiz hız 50 mb gözüküyor. Modemi de bunlardan alacağız galiba. Verilen modemler nelerdir. Parasına değer mi?

• beyler ağustosun 12si gibi superonline sözleşmem bitiyor millenicomu arayıp desem taşıma işlemi yapacam sorun cıkar mı? ekstra ücret öder miyim superonline için?
  • superonline fiber alt yapısındaysan geçiş yapamassın, superonline iptal edip yeni Millenicom başvurman lazım. Çünkü devreler ve modem farklı. Superonline'ın kullandığı Türk Telekom adsl/vdsl alt yapısındaysan geçiş yapabilirsin.
  • Millenicom Sınırsız Kampanyalar (16 - 35 - 100 mbps)

Hangi modemleri verdiklerini öğrenmek için mesaj attım. Sonuç amatörce. Hizmet pazarlamayi bilmiyorlar.

• 15 metre mesafede o kadar kayıp olması normal hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 16 Temmuz 2018; 16:01:29 >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Hocam WhatsApp destek hattındaki bayan ısrarla "Fiber de Tılgın modemi gönderilir ADSL ve VDSL tarifelerde Zyxel - Tplink Modemleri gönderilmektedir." diyor. Siz emin misiniz zyxel de verildiğine? 2 kere sordum ısrarla. Fiber için sadece tilgin gönderilir diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Heykeli

Hocam WhatsApp destek hattındaki bayan ısrarla "Fiber de Tılgın modemi gönderilir ADSL ve VDSL tarifelerde Zyxel - Tplink Modemleri gönderilmektedir." diyor. Siz emin misiniz zyxel de verildiğine? 2 kere sordum ısrarla. Fiber için sadece tilgin gönderilir diyor.

Hocam benimde fiber ama kendi modemimi kullanıyorum herhalde kendi altyapıları olursa tılgını veriyorlardır. Bana kurulurken modem istermisin dediler yok dedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turk Telekom 35mbps tahüt için son 2 haftam kalmıştı. Yeni bağlantı olarak millenicom bağlantısı için başvurdum. Bu gün 3 gibi Türk Telekom teknisyeni hattımı bağladı. Akşam 7 civarı millenicom çalışanı arkadaş hattı aktif etmek için geleceğini söyledi bende aşağdan kablodu modeme gelen hatta bağladım. Şifreyi girdik bağlantı sağlandı. Hızım ve pingim gayet güzel şu an için eğer böyle güzel devam ederse bununla devam edeceğim inşallah problem yaşamam.
    Binaya superonline gerçek fiber geldi fakat fiyatlar biraz tuzlu ve güzel tarifeler yok en kötü ihtimal yılbaşına kadar kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Heykeli

Hocam modemi türk telekom veriyor. Bölgenize bakan Türk telekom servisi evinize gelip kurulum yapıyor. Türk telekom servisinin elinde hangi modem varsa o modem verilir. %70-80 tılgın modem veriliyor. Zyxel çok çok az denk geliyor.

• Oscar Heykeli kullanıcısına yanıt
    Fiber de iki modem gördüm

Tilgin marka ve zyxel.

Müşteri temsilcileri pek güncel bilgiye sahip değiller.

https://tr.letgo.com/tr/i/zyxel-vmg8324-b10a_630f03af-af82-43f1-9ce3-e5ff8cb8dcd5

Hatta let go da falan satıyorlar. Tilgin kimse istemiyor. Ben de netspeed e başvurdum. Gelen teknik ekibe rica edeceğim tilgin getirirlerse. Gerekirse bahşişle falan kandırmaya çalışacağım.

• superonline fiber altyapısıyla kullanılabiliyor mu?

• Merhaba arkadaşlar. İzmir/Karşıya'da bir sitede oturuyorum. Alt yapı sorguladığımda 100mbit'e kadar Fiber hizmeti alabileceğimi görüyorum. Özgürüm kampanyasında aylık 69.90 TL ve 2x35 TL kurulum ücreti ödeniyor. Kampanyayı kullandığım sürece de modem gönderiyorlar sanırım ücretsiz. Bunun haricinde herhangi bir ücret var mı ?

Mevcutta Superonline 25mbit / 125 GB AKN internet kullanıyorum aylık 69.90. Taahhüt sürem 14 Eylülde bitiyor. Fakat millenicom kampanyası bu ay sonunda bitiyor sanırım. Millenicom müşteri hizmetleri, çözüm süreçleri nasıl ?

100mbit'e kadar dedikleri pakette , ortalama hız ne görüyorsunuz ? 80-90 civarı görülüyormu sürekli ? Yada hat akşam saatlerinde düşüş yaşıyor mu ? Binada TTNET Fiber hizmetide mevcut. Kurulum kolay olur diye düşünüyorum.

100mbit'e kadar fiber hizmeti kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse çok sevinirim. Kampanya süreci bitmeden başvuru yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: madgkhn

Merhaba arkadaşlar. İzmir/Karşıya'da bir sitede oturuyorum. Alt yapı sorguladığımda 100mbit'e kadar Fiber hizmeti alabileceğimi görüyorum. Özgürüm kampanyasında aylık 69.90 TL ve 2x35 TL kurulum ücreti ödeniyor. Kampanyayı kullandığım sürece de modem gönderiyorlar sanırım ücretsiz. Bunun haricinde herhangi bir ücret var mı ?

Mevcutta Superonline 25mbit / 125 GB AKN internet kullanıyorum aylık 69.90. Taahhüt sürem 14 Eylülde bitiyor. Fakat millenicom kampanyası bu ay sonunda bitiyor sanırım. Millenicom müşteri hizmetleri, çözüm süreçleri nasıl ?

100mbit'e kadar dedikleri pakette , ortalama hız ne görüyorsunuz ? 80-90 civarı görülüyormu sürekli ? Yada hat akşam saatlerinde düşüş yaşıyor mu ? Binada TTNET Fiber hizmetide mevcut. Kurulum kolay olur diye düşünüyorum.

100mbit'e kadar fiber hizmeti kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse çok sevinirim. Kampanya süreci bitmeden başvuru yapacağım.

Ben perşembe akşam başvuru yaptım cuma öğlen gelip bağladılar. Haftasonu akşam sabah öğlen gece farketmiyor sabit 90-92 arası kablosuz alıyorum ben turknetten geçtim çok memnun kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mael Mordha

superonline fiber altyapısıyla kullanılabiliyor mu?

Hayır. Sadece türk telekom altyapısı ile kullanılabiliyor.

• guguk kullanıcısına yanıt
    Kablosuz bağlantıda ne kadar hız alıyorsunuz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximilitan

Kablosuz bağlantıda ne kadar hız alıyorsunuz hocam?

Yukarıda yazdım yaa kablosuz 90 92 arası değişiyor

• Merhabalar Turk.net kullanıyorum 50mbpslik paketten 47.5'un üstünde değerler alıyorum Turk.net bakır altyapınız olmadığından daha yükseğini alamazsınız diyor ancak millenicom 80mbps alabilirsiniz diyor gerçekten verebilirler mi bu değeri? Bu işlerden hiç anlamam porttur fiber kutusudur falan. Mesela modem değerlerinde 112mb'a kadar alınabilir diyor sınırımın o olması gerekmez mi normalde? Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Godrilla

Merhabalar Turk.net kullanıyorum 50mbpslik paketten 47.5'un üstünde değerler alıyorum Turk.net bakır altyapınız olmadığından daha yükseğini alamazsınız diyor ancak millenicom 80mbps alabilirsiniz diyor gerçekten verebilirler mi bu değeri? Bu işlerden hiç anlamam porttur fiber kutusudur falan. Mesela modem değerlerinde 112mb'a kadar alınabilir diyor sınırımın o olması gerekmez mi normalde? Yardımcı olursanız sevinirim.

Millenicom'dan 100 mbit alabilirsiniz. Modemde 112 mbit sınırınız var, hattınız 100 mbit'i kaldırır gibi duruyor. 4 mbit upload'ınız olduğuna göre eski türknet üyesisiniz. Türknet artık yeni üyelere 35 mbit verdiğinden dolayı, eski üyelerin hızını pek yükseltmek istemiyor. Millenicom ise hız sorgusunda 80 mbit çıktığından 80 mbit verebiliyoruz diyecektir. Hattım 112 mbit destekliyor, 100 mbit tanımlayın, daha önce 100 mbit kullandım sorun çıkmadı vs gibi şeyler söyleyerek ısrar edin, 100 mbit tanımlayacaklardır. (Konudaki diğer üyelere de aynı şekilde tanımladılar.)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.