Şimdi Ara

Mikrodalga ısıtma sistemi yapacagim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51
Cevap
0
Favori
21.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Daha önce de söylendi, elektrik ile su ısıtmanın en verimli yolu rezistans kullanmaktır.
  • ben bişeler söyleyim bari arkadın söylediği indiksiyon ocağı yap ordaki bobinin içinede bir radyatory gibi birse yap yada borulardan bir yumak yap içine koy indikiyon ocağı ısınınca boru laru kızartıp eritmek isteyek ama borunun içine suyu gönderince doğal oalrak kızaramayacak bile ama su içinde kaynayacak devir dayımada gerek yok çünkü kaynayan su sürekli yukarı çıkacakrı altanda soguk su gelecektir böylece devirdayım kendilinden olacak ve petekte ısınacaktır

ama indisiyon ocak kaç wat elektrik çeker bilmiyorum araştıman lazım derim
  • bu konu da konuyu açan arkadaştanda bütün emeği geçen insanlarında hepsinin gözlerinden öper zevkli bi elektronik hayatı dilerim

bu site sayesinde çok şey öğrendim çok şey gördüm

benim bi maruzatım var mikrodalga fırın çalışırken içinden yemeği aldım elim baya ısın mış tı okuduklarıma görede göre de baya bi radyasyona maruz kaldığımıda öğrenmiş oldum :) ne gibi bi doktora gidip kontrol yaptırmalıyım (kusra bakmayın konu dısı oldu ama korkmayada başladım)
  • Eski bir konu ama mikrodalga ısıtma ile ilgili yapılmış örnek varmı diye araştırırken denk geldim.

Öncelikle konu hakkında bilginiz yoksa veya az ise bu tip işe asla kalkışmamanız gerektiğini söylemeliyim. konu hakkında eğitim almadıysanız kesinlikle uğraşmayın çünkü yapacağınız hata sizin veya başkasının hayatına bile mal olabilir.

Bir arkadaş, nasıl bu kadar emin olabiliyorsa artık!! elektirik ile ısınmanın en verimli yolunun rezistans olduğunu idda etmiş. Tamamen yanlış, Şu anda elektrik ile ısınmada bilinen en verimli yol heat-pump sistemlerdir, yani klimalar.

Mikrodalga ısınma sistemi yapıldığında klasik rezistaslara göre daha tasarruflu olacağı kesin olmakla beraber dizayn önemlidir, güvenliğinizi sağlamış bile olsanız hatalı bir dizayn suyu ısıtmak yerine boş yere enerji tüketmekten öteye geçemeyebilir.

Diğer yandan kişilerin evlerini ucuza ısıtmak için, ısıtma sistemlerini araştırmaktan daha çok evlerinin yalıtımlarını geliştirdiklerinde çok daha fazla kar sağlıyacaklarını unutmamalıdır.
  • zzzzzzz
  • quote:

Orjinalden alıntı: elweda

zzzzzzz

güzel kardeşim.tamam boş boş mesaj sayını arttırmaya çalışıyorsun ve muhtemelen bu mesajıda okumayacaksın.ne yaptığın zerre kadar umrumda değil,bari konulara saygı duy.git burç konusunda post kas.bunun gibi seni aşan konulara bulaşma

ne insnalar var hayatta.evrimin sürecinde takılıp kalanlar işte....
  • Mikrodalga fırınlarında çekilen güç ile fırın içinde kullanılabilen, yani suya iletilebilen edilen ısı gücü (aslında ısı gücü demek yanlış.) arasında epey fark var.

Basitce, magnetron tüpünün üzerinde bir soğutma fanı var. Burada bir ısı açığa çıkıyor. O ısıyı magnetron tüpünden uzaklaştıramazsanız tüpün kullanım süresi düşer veya bozulur. Bu birinci kayıp.

2. kayıp; girişte kullanılan trafonun ısısı. Kullanılamayan enerji ısıya dönüşüp havaya karışıyor.

Elektronik devre ısınıp bir miktar güçte burada harcanıyor.

Sonuçta şebekeden çekilen gücün tamamını suya ısı olarak veremezsiniz. Kabaca 2000W güç çekiyor. 1000..1200W ısı suya transfer edilebilir. Bir yerlerde okumuştum sanırım. Verimler bu civarda..

Eski bir konu ama yazayım dedim.
  • bence tasarruf saglıyacagını sanmıyorum ve riskli bir iş çok yüksek frekans var mikro dalgada frekansı ghz standartlarında
    ben senelerdir rf sektöründe iş yapıyorum ama gerçekten zararlı bir iş
    bende lamba yakıyorum ama suyu denemedim

http://picasaweb.google.com/power.resimler/YKSEKFREKANSTALAAMBAYIYAKMADENEMEYN#

http://picasaweb.google.com/power.resimler/YKsekFrekansVideo#5292039754377487330

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi markoni79 -- 24 Ocak 2009; 8:34:38 >
  • AMA BURDAKİ 500W BİR FM VERİCİ MİKRO DALGA FIRIN DEİL
  • Konu güzelmiş hepsini okudum emeği geçenlere teşekkür ederim

Hayali olmayanın yolu olmaz ışığı olmaz.

Yine dene gene dene yeniden dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.