Şimdi Ara

Mikrodalga fırın tavsiyesi gerekiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evdeki yerli marka mikrodalga fırın 600w ve hiç ama hiç memnun değiliz.

Çalıştığım bir iş yerinde Sanyo marka mikrodalga fırın vardı, bana mısın demiyordu. Baktım online piyasada bulamadım.

Electrolux ve Panasonic marka fırınlar gözüme çarptı.

https://urun.n11.com/endustriyel-mutfak-malzemeleri/electrolux-mikrodalga-firin-21-litre-dijital-inox-govde-P484937332

https://www.amazon.com.tr/dp/B07QCW2CNH/ref=asc_df_B07QCW2CNH1635643980000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07QCW2CNH&linkCode=asn

Bunlar nasıldır?

En fazla 3.000 TL olacak şekilde başka tavsiyeler de varsa satın almadan önce değerlendirmek isterim.

Teşekkürler.

• Mikrodalga fırınlardaki watt olayı, sanıyorum bazı firmalarda sallama oluyor. :-)

Birçok marka kullandım, halen de Arçelik ve Samsung kullanıyorum. Açıkçası bir mutfağın olmazsa olmazı mikrodalgalar, bazı kişiler karşı çıksada... (gerçi aynı kişiler aşıya da karşı çıkıyor :-) )

Peki testi nasıl yapıyorum derseniz, çok güzel bir test kriteri geliştirdim. Mikrodalga için üretilmiş patlamış mısırlar.

Bunlar hep standart miktarlarda bir kese kağıdının içinde geliyor. Aynı marka ve model fırında, hep aynı sürede patlıyor.

Bir fırın 800W iken 2dk20sn de tamamı patlıyor, ancak diğer fırın 850W ayarlı iken 3dk50sn de hepsi patlıyor. :-) Bunun matematik ile açıklanabilir bir tarafı yok.

Bu arada 2 fırında 25L hacimli. Daha önce kullandığım Frigidare (nasıl yazıldığını unuttum) 600W ve 20L bir fırında 2 dk nın altında sürüyordu.

Size tavsiyem, süre kontrolü kesinlikle digital olsun, analog modeller var hala piyasada ve ayarlaması sıkıntılı. Eğer sık kullanırsanız, bir süre sonra deneyimlerden faydalanmaya başlıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Mikrodalga fırınlardaki watt olayı, sanıyorum bazı firmalarda sallama oluyor. :-)

Birçok marka kullandım, halen de Arçelik ve Samsung kullanıyorum. Açıkçası bir mutfağın olmazsa olmazı mikrodalgalar, bazı kişiler karşı çıksada... (gerçi aynı kişiler aşıya da karşı çıkıyor :-) )

Peki testi nasıl yapıyorum derseniz, çok güzel bir test kriteri geliştirdim. Mikrodalga için üretilmiş patlamış mısırlar.

Bunlar hep standart miktarlarda bir kese kağıdının içinde geliyor. Aynı marka ve model fırında, hep aynı sürede patlıyor.

Bir fırın 800W iken 2dk20sn de tamamı patlıyor, ancak diğer fırın 850W ayarlı iken 3dk50sn de hepsi patlıyor. :-) Bunun matematik ile açıklanabilir bir tarafı yok.

Bu arada 2 fırında 25L hacimli. Daha önce kullandığım Frigidare (nasıl yazıldığını unuttum) 600W ve 20L bir fırında 2 dk nın altında sürüyordu.

Size tavsiyem, süre kontrolü kesinlikle digital olsun, analog modeller var hala piyasada ve ayarlaması sıkıntılı. Eğer sık kullanırsanız, bir süre sonra deneyimlerden faydalanmaya başlıyorsunuz.

Sürekli kullanılıyor bizde de.

Herkeste yok, olsa bile millet kendi malını övmekten elindeki ürünü objektif değerlendiremiyor; herhangi birşey için "satın aldım ama berbet çıktı" diyene rastlamadım.

Benim elimdeki fırında magnetron çıkışı çok aşağıda, azıcık kenarları yüksek bir tabak koysam bile, porseleni aşıp içindekini ısıtamıyor, tabak ateş gibi ama içindeki dolaptan çıktığı gibi.

Watt olayını ölçecek imkanımız yok, kasaya ne yazdılarsa doğru kabul etmek zorundayız. Bu nedenle yerli olmasın diyorum zaten. İsterse 1000w yazsın.. Prizden çektiği gücü ölçerim de, yine birşey ifade etmez.

Tavsiyenizdeki gibi dijital alırım..

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.