Şimdi Ara

Mıknatıslı duvar ve yazı tahtası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kiracı olarak oturduğum evde, emaye yüzey kalitesinde bir yazı tahtası yapmak istiyorum. En mantıklısı duvarı kara tahtaya çevirmek geliyor. Ancak aklımdaki sorulara net cevaplar bulamadım.

Belki içimizde daha önceden bu tür işler yapmış olanlar vardır.

Birincisi, yeşil yazı tahtası rengi hangisi? Bir ton yeşil renk var.
    ikincisi, yüzeyin pürüzünü nasıl minimuma indirebilirim? Boyaya alçı vs. katanlar olmuş???
    Üçüncüsü duvara aynı zamanda mıknatıs özelliği katmak istiyorum. Demir tozu ile boyayı karıştırmak ne kadar ihtiyacımı görür?
    Dödüncüsü, boya çeşitleri de çok fazla, akrilik vs. daha önce boya badana bile yapmadığım için hangisi nedir bilmiyorum.
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer duvara olmazsa, işlenmemiş MDF alıp, onun üzerini boyayarak yapmayı düşünüyorum.

Fikirlerini paylaşanlara teşekkürler...

• merhaba hocam ,

işin içinde birisi olarak söylüyorum boya vb gibi şeylere hiç bulaşma birde evde kiracıysan duvarı komple yıktırıp tekrar yaptırırsın.

emaye yüzeyler ;
    siyah , yeşil , mavi = tebeşirli
    beyaz = board marker kalemli
    cam yazı tahtaları ;
    siyah = sıvı tebeşirli
    beyaz = board marker kalemli

senin için en makul çözüm emaye yazı tahtası yada mıknatıslı cam yazı tahtasıdır.
    emayede yeşilin tonu tektir.
    emayelerde yüzey pürüzsüzdür.
    mıknatıs özelliği sadece emaye ve cam yüzeylerde vardır. demir tozu vs iş yapmaz.

işlenmemiş mdf değilde suntalam alıp duvara asıp beyaz tahta olarak kullanabilirsin fakat mıknatıs özelliği olmaz.

uretimden.com ' a gir cam yazı tahtaları da var emaye tahtalarda.

Türkiye'de üretimini yapan tek firmayız ordan biliyorum :)
  • hocam üretimden.com a girdim chatte birkaç soru sordum cevap alamadım. sanırım siz o firmada çalışıyorsunuz. birkaç soru sorsam cevaplar mısınız?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.