Şimdi Ara

Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU## (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.370
Cevap
12
Favori
97.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cmax141

Vaktim olursa 1400 devir sıkma videosunu çekerim . Ama nasil yükleyeceğimi bilmiyorum . Sn lazpanyol dan yardim rica ederim artık . Ama kesinlikle emin olabilirsiniz olağanüstü bir ses yok . Evet 1400 devirin sesi var. Ama sıkmaya başlarken ki dengelemesi müthiş sessiz hızlı bir sekilde seri olarak yapılıp max devire cikilmskta. Zaten kullanma kılavuzunda PROFESYONEL YÜK DENGELEMESİ nin var olduğu yapılmakta . Sanırım bu 5000 serisine has bir özellik . Bu konuda SN GÖKOŞ BEY bilgi verir .

Sn cmax ,you tube dan özellikle sıkma videolarına baktım 1600 ve 1800 devir sıkma yapılan makinalarda belirttiğiniz gibi sorunsuz sıkma yapıyorduki 1600 ve 1800 devir ciddi devir sayıları,videoyu sn lazpanyol yardıyla koyar iseniz iyi olur,zaten yazdıklarınız yeterli ,en azından miele izleriz yeniden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miele Navitronic 1800 devir sıkma videosu
    http://youtu.be/LF-kXJa8txU
    Buda 5872 nin avrupadaki bir üst modeli 5873 5872 den tek farkı panosunun eğik olması
    http://youtu.be/wwLSxZ9nJyc
    kusura bakmayın direk link verebiliyorum diğer türlü videoyu direk buraya getirmeyi yapmayı bilmiyorum. Videoları baştan sona izleyin bnce ben 4 senelik miele çamaşır makinesi kullanıyorum benim makinemde 1600 devir FU motor 1600 devirde haliyle dönüş sayısı çok olduğundan kazanda sadece titreme yapıyor fazla bir ses yok içi boşta olsa bu titremeyi yapıyor ki bu normal bir durum 1400-1600-1800-2000 devirli her makine bu titreşimi yapar ve bu normal bir durum sonuçta bunlar insan gibi akıllı değil elektronik cihazlar bazen unutarak dengeyi almayabiliyor o zaman ses biraz artıyor ancak dengesiz yükte 1600 devirde sıkarken bile normal motorlu bir makinenin 800-1000 devirdeki sesinden bile az ses çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 2 Mayıs 2013; 1:36:24 >
  • SN Gökoş bey 5872 nin avrupadaki karşılığı 5873 demişsiniz.
    acaba 5874 ün avrupadaki karşılığı hangi makine? ben almanya ve ingiltere Miele sitelerinde 5874 ü bulamadım. Bu konuda bilginiz var mı ?
  • quote:

SN Gökoş bey 5872 nin avrupadaki karşılığı 5873 demişsiniz.
    acaba 5874 ün avrupadaki karşılığı hangi makine? ben almanya ve ingiltere Miele sitelerinde 5874 ü bulamadım. Bu konuda bilginiz var mı ?

W5874 ün avrupadaki modeli W5877 dir 5874 ten tek farkı panosunun eğik olması ve 1600 devir olmasıdır. Miele nin avrupa modellerine Miele.de sitesinden bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

W5874 ün avrupadaki modeli W5877 dir 5874 ten tek farkı panosunun eğik olması ve 1600 devir olmasıdır. Miele nin avrupa modellerine Miele.de sitesinden bakabilirsiniz.

GÖKOŞ BEY TEŞEKKÜR EDERİM . BEN DE ALMAN SİTESİNİ DAHA ÖNCE TARADIM AMA bulamadım. siz bu bilgiye nasıl eriştiniz. çünku 1600 devir alması nedeni ile 5877 yi ayrı bir makine olarak algılamıştım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

GÖKOŞ BEY TEŞEKKÜR EDERİM . BEN DE ALMAN SİTESİNİ DAHA ÖNCE TARADIM AMA bulamadım. siz bu bilgiye nasıl eriştiniz. çünku 1600 devir alması nedeni ile 5877 yi ayrı bir makine olarak algılamıştım.

Miele genelde Türkiye ye ve bazı diğer ülkelere Almanyadaki modellerden daha düşük modelleri gönderiyor veya ayrı olarak üretim yapıyor. Ayrıca 587x serisi türkiyedeki 5872 ve 74 ten farklıdır sadece Süpertronic modeli Almanyadaki makineyle aynıdır. Biz onlardan biraz daha düşük modelleri alıyoruz.
  • Gökoş bey 587x modelleri derken 5877 Almanya modelini mı kastettiniz? Evet benim 5874 makinem 1400 devir oluşu ile 5877 den ayrılıyor . Ama başkaca bir fark göremedim sizin dediğiniz eğik kontrol panelini saymazsak. Ayrıca ingiltere sitesinde söyle bir yazı gözüme çarptı " models with brushless motor are W5872 edition 111, W5877 edition 11, W5000 supertronic and W5964 WPS" BURDAN Şu sonuç çıkarılabilir mi? 5872 , TR deki benim makinam olan 5874 5964 ve supertronic FİRÇASİZ MOTOR KULLANMAKTA. Dogrusu TR için özel üretim işi kafamı kurcaladı. SN CANDOGAN BEY ve siz bu durumu nasil yorumlarsınız ? Kalite anlamında TR deki makinalar farklimidir? Ben şahsen öyle düşünmüyorum. 1600 yerine 1400 olması sorun değil ama. Bunun için malzeme kalitesi ve urun geliştirme proseslerinde farklılık varsa o zaman olmadı demektir. Ayrıca TRgibi oldukça düşük adetli pazarlara yönelik model geliştirmesi bile marka için rantabl olmayacaktır , sadece var olan urun gamının üzerinde fine tuning gibi kolay ve maliyetsiz isler yapılıyor diye düşünüyorum . BU arada İngiliz miele sitesinde w5877 için 1269£ fiyat verilmekte. Yani kabaca 3550 tl. Bizdeki peşin 3800 tl ile kabaca denk denebilir. Yani aynı hatta daha yüksek fiyata satılıyor TR de. Tabi indirim oncesi fahis fiyat farkından soz etmiyorum bile.

• quote:

Gökoş bey 587x modelleri derken 5877 Almanya modelini mı kastettiniz? Evet benim 5874 makinem 1400 devir oluşu ile 5877 den ayrılıyor . Ama başkaca bir fark göremedim sizin dediğiniz eğik kontrol panelini saymazsak. Ayrıca ingiltere sitesinde söyle bir yazı gözüme çarptı " models with brushless motor are W5872 edition 111, W5877 edition 11, W5000 supertronic and W5964 WPS" BURDAN Şu sonuç çıkarılabilir mi? 5872 , TR deki benim makinam olan 5874 5964 ve supertronic FİRÇASİZ MOTOR KULLANMAKTA. Dogrusu TR için özel üretim işi kafamı kurcaladı. SN CANDOGAN BEY ve siz bu durumu nasil yorumlarsınız ? Kalite anlamında TR deki makinalar farklimidir? Ben şahsen öyle düşünmüyorum. 1600 yerine 1400 olması sorun değil ama. Bunun için malzeme kalitesi ve urun geliştirme proseslerinde farklılık varsa o zaman olmadı demektir. Ayrıca TRgibi oldukça düşük adetli pazarlara yönelik model geliştirmesi bile marka için rantabl olmayacaktır , sadece var olan urun gamının üzerinde fine tuning gibi kolay ve maliyetsiz isler yapılıyor diye düşünüyorum . BU arada İngiliz miele sitesinde w5877 için 1269£ fiyat verilmekte. Yani kabaca 3550 tl. Bizdeki peşin 3800 tl ile kabaca denk denebilir. Yani aynı hatta daha yüksek fiyata satılıyor TR de. Tabi indirim oncesi fahis fiyat farkından soz etmiyorum bile.

çok güzel bir inceleme yapmışsınız. tebrikler
  • quote:

Gökoş bey 587x modelleri derken 5877 Almanya modelini mı kastettiniz? Evet benim 5874 makinem 1400 devir oluşu ile 5877 den ayrılıyor . Ama başkaca bir fark göremedim sizin dediğiniz eğik kontrol panelini saymazsak. Ayrıca ingiltere sitesinde söyle bir yazı gözüme çarptı " models with brushless motor are W5872 edition 111, W5877 edition 11, W5000 supertronic and W5964 WPS" BURDAN Şu sonuç çıkarılabilir mi? 5872 , TR deki benim makinam olan 5874 5964 ve supertronic FİRÇASİZ MOTOR KULLANMAKTA. Dogrusu TR için özel üretim işi kafamı kurcaladı. SN CANDOGAN BEY ve siz bu durumu nasil yorumlarsınız ? Kalite anlamında TR deki makinalar farklimidir? Ben şahsen öyle düşünmüyorum. 1600 yerine 1400 olması sorun değil ama. Bunun için malzeme kalitesi ve urun geliştirme proseslerinde farklılık varsa o zaman olmadı demektir. Ayrıca TRgibi oldukça düşük adetli pazarlara yönelik model geliştirmesi bile marka için rantabl olmayacaktır , sadece var olan urun gamının üzerinde fine tuning gibi kolay ve maliyetsiz isler yapılıyor diye düşünüyorum . BU arada İngiliz miele sitesinde w5877 için 1269£ fiyat verilmekte. Yani kabaca 3550 tl. Bizdeki peşin 3800 tl ile kabaca denk denebilir. Yani aynı hatta daha yüksek fiyata satılıyor TR de. Tabi indirim oncesi fahis fiyat farkından soz etmiyorum bile.

Ayrı üretimden kastım türkçe panelli üretimdir kalite aynı fakat makinenin üstündeki yazılar türçedir malzeme kalitesi her ülkede aynıdır Miele ninde malzeme kalitesi ortada zaten diğer markaların 6-7kg çamaşır makineleri 65-75kg iken Miele ninkiler 95-100kg dır.
  • Otomobil dunyasından ornek vermek gerekirse bir otomobil motorunun sıfırdan gelistirilip bitmiş bir urun haline gelmesinin maliyeti 1 milyar € ya kadar cikabilmekte. Bu korkunç bir maliyet . O nedenle bırakın tek markanın bir motor geliştirmesini cogu kez birkaç marka aynı motoru kullanmakta . Ornegin 2003 de PSA FORD işbirliği ile geliştirilen 1.6 tdci motor tam 10 yıldır Ford peu citroen hatta volvo ve mini cooper ca kullanılmaktadır . Model olarak Ford fiesta mondeo. C max FUSİON , peugeot 207 307. 308 5008 3008 508 volvo s40 s80 mini cooper 1.6 d gibi. Yine Renault un 1,5 dvi motoru clio mekane fluance nissan note juke qaskai hatta Mercedes a serisinde kullanılmaktadır . Son ornek PSA 1,6 Turbo benzinli motoru BMW yeni 320i eff dynamics kullanmakta. Sözün kısası elbette mielede geliştirdiği FU motorları tüm 5000 serilerinde ulke farkı gözetmeden kullanacaktir. Sadece on panelin ulke dillerinde yapılıp pazarlara sunulduğunu hatta maliyeti aşağı çekmek için her ulke için tanımlanmış diller yerine tek bir menüye tanımlanmış 22 dil seçeneği arasından o ülkenin diline yapılacak ayarla kullanılmasını sağladığını görmekteyiz . Yani bizim TR deki makine dil seçeneğinden Almanca seçilerek pekala Almanya'da kullanılabilir (. 30. € luk on panel plastigi degisimi ile).

• Miele'deki kampanya beni de çok cezbediyor, size çok imreniyorum. Amaaaa;

Bu sene içerisinde çamaşır makinesi, netbook, ütü, yemek odası takımı, elektrikli süpürge, cep telefonu vs. vs. derken alışverişi çok abarttım. Sırada mutfak var onu yaptıracağım hedefim bu

İnşallah bir gün iyi bir Miele sahibi olmak bana da nasip olur. AEG'den sonra beni bu model ya da Supertronic paklar zaten.

Cevap yazmaya pek vakit bulamasam da yazılarınızı vakit buldukça okuyorum. Memnun kalmanıza çok sevindim.

Makine ilk 400 devire çıkarken hafiften yay sesi yapıyor bildiğim kadarıyla; ama önemlisi yüksek devirde sessiz olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Miele'deki kampanya beni de çok cezbediyor, size çok imreniyorum. Amaaaa;

Bu sene içerisinde çamaşır makinesi, netbook, ütü, yemek odası takımı, elektrikli süpürge, cep telefonu vs. vs. derken alışverişi çok abarttım. Sırada mutfak var onu yaptıracağım hedefim bu

İnşallah bir gün iyi bir Miele sahibi olmak bana da nasip olur. AEG'den sonra beni bu model ya da Supertronic paklar zaten.

Cevap yazmaya pek vakit bulamasam da yazılarınızı vakit buldukça okuyorum. Memnun kalmanıza çok sevindim.

Makine ilk 400 devire çıkarken hafiften yay sesi yapıyor bildiğim kadarıyla; ama önemlisi yüksek devirde sessiz olması.

Candogan bey biz konuya amatörce ilgi gösteriyoruz . Sizse bu konuda otoritesiniz. Yorumlarınız benim için çok önemli . Hiç merak etmeyin sizin de bir gün miele sahibi olacağınızdan adım gibi eminim. . Dun miele satıcısında demo bir miele 5X32 serisi gördüm. Çelik kazanını bizzat gördüm . Dökme Demir ağırlıkları ve Çelik amortisorleri gördüm. Ana kart makinenin deterjan gözünün karsı simetrisinde on yüze yakın yerleştirilmiş .sudan uzak bir noktaya yani. Bu çok güzel . Dun Bosch satıcısında 8kg 1000 devir home professional makineye baktım . 20 dk express yıkamada sadece 2 kg yikayabiliyor. MİELE W5874 ise 3,5 kg . Bu bile mielenin ne denli başarılı olduğunu gösteriyor . Dogrusu Bosch un home professional serilerini hep begenmisimdir. Ama miele hep çıta belirleyicisi olmakta .

• Miele w5874 ile tül yıkama 'BAKIMI KOLAY CAMASİR PROGRAMINDA ' extra olarak devri 600 e , bir de KISA tuşu ile programı kısaltarak 40 derecede yıkadık .2 yıkama ard Arda yapıldı : 1). 0,2 kw 34 Lt su 2). 0.3 kw 23 Lt su . 2. Yikama oldukca az perde konarak oldu. Bu iki yıkama da tam dolu olmayan yükle oldu. Son derece ekonomik tüketim rakamları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmax141 -- 6 Mayıs 2013; 19:54:54 >
  • Bosch SGS69T02 ile artık tam dolu ve tencere gibi agir kirli yıkamalarda önce 21dk lik on yıkama ardından 150 dk eko 50 programı ile yıkıyoruz .sorun yasamıyoruz artık. Ama tek basına eko 50 de tam temizlenme olmuyor hatta auto 55-65 programı yıkama başlarken 160 dk gösterip hep 110 dk da bitiriyor . Ama katalog tüketim degeri yakalamak için mutlaka eco 50 yi kulllanmayi gerekiyor :12lt su 1 kw elektrik

• Miele 5877 yıkama SES DÜZEYİ :49 db SIKMA :73 db( 8 kg A+++ 1600 devir) aynı sınıfta yer alan ELECTROLUX EWF1687 HDW (. 8 kg 1600 devir A+++) yıkama SES DÜZEYİ 51 db SIKMA :77 db . Arada miele lehine bariz fark var . Forumda daha önce SIKMA ile sorusu olanlara fikir verir diye düşünüyorum. CANDOGAN Beyin de kullandığı AEG Lavamat L88489FL ( 8 kg 1600 devir A-%40) Enerji etiketi. Yıllık tüketimi düşük. Yıkamada 49, 1400 devirde 73dB. Ayrıca 1400 devirde %44 nem payı bıraktığından sıkma sınıfı da . Candogan beyin bir kez daha ne kadar iyi bir secim yaptığını da gösteriyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmax141 -- 7 Mayıs 2013; 10:09:38 >
  • quote:

telefonuna noldu acro s tenmi bahsediyorsun yoksa
  • p.tesi itibariyle 5872 çamaşır makinam geldi. ilk izlenimlerim eşim siemens 54040 ında iyi yıkadığını ama çamaşırların birindeki lekeyi çıkarıp çıkaramayacağını bilemediğini söyledi, 5872 de leke bırakmamıştı. makine özellikle yıkamada yanındayken dahi çalışıp çalışmadığını anlayamayacak kadar motor sesi yok ancak sıkmanın özellikle son sıkmada pompa sesi eski makinam kadar olmasa da var ve rahatlıkla dışardan duyuluyor yani başka odadan. aylardır değil yıllardır heves ettiğim makina olmasına rağmen -pişman değilim ancak- daha ucuz ve f/p makinalar ve eski makinamda arıza henüz yokken almama değermiydi diye düşündüm doğrusu. nedeni ise çok kirli çamaşırımız olmadığı gibi eşimin diğer makinamızdan yıkamasından memnun olması belirgin fark görmemesi ayrıca sıkmanın özellikle son sıkmanın makine verilerine göre 73 db ses çıkarması. zamanla belki aldığıma daha fazla memnun olurum o ayrı. petek meselesine gelince doğrusu ne kadar etkili olduğunu anlamam için uzun yıllar kullanmam gerekecek bariz bir fark varsa belki farkedebilirim. biliyorum burası 5874 başlığı ancak benimkiyle arasındaki fark buhar opsiyonu o nedenle ayrı bir başlık açmaya gerek yok dedim. size kendi samimi düşüncelerimi anlattım. forum üylerine faydalı olur inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can kırıkları.

quote:

telefonuna noldu acro s tenmi bahsediyorsun yoksa

Acro S'in ekranı bozuldu, parça bulamıyorum. Şu an IP5 kullanıyorum.
  • quote:

Miele 5877 yıkama SES DÜZEYİ :49 db SIKMA :73 db( 8 kg A+++ 1600 devir) aynı sınıfta yer alan ELECTROLUX EWF1687 HDW (. 8 kg 1600 devir A+++) yıkama SES DÜZEYİ 51 db SIKMA :77 db . Arada miele lehine bariz fark var . Forumda daha önce SIKMA ile sorusu olanlara fikir verir diye düşünüyorum. CANDOGAN Beyin de kullandığı AEG Lavamat L88489FL ( 8 kg 1600 devir A-%40) Enerji etiketi. Yıllık tüketimi düşük. Yıkamada 49, 1400 devirde 73dB. Ayrıca 1400 devirde %44 nem payı bıraktığından sıkma sınıfı da . Candogan beyin bir kez daha ne kadar iyi bir secim yaptığını da gösteriyor .

Makineyle ilgili paylaşımlarınızı beğenerek okuyorum. Sanki ben kullanıyormuşum gibi mutlu oluyorum.

Bende AEG'mden oldukça memnunum. Tek sıkıntım durulama aralarındaki sıkmalarda dengeyi önemsemeden bazen paldır kültür sıktığından ötürü tıkırdama yapabiliyor. Özellikle normal yükün yanına ağır bir bornoz koyarsam veya normalden fazla yükleme yaparsam oluyor. Çok şükür 1400 devirde bu tarz şikayetlerim olmuyor. Bu da zaten AEG makinelerin genel bir eksisi, son seride iyileşmeler var yine de. En azından yükü dengesiz gördüğünde farklı hareketlerle dengeleme yapabiliyor. Onun dışında yıkama performansı, program akışı vb. konularda son derece memnunum. Dediğiniz gibi 1400 devirde %44 nem payı bırakarak A sınıfı sıkmaya ulaşması önemli bir özellik. Benim için vazgeçilmez bir kriterdi.

Bu ses konusunda yaşadığım durumu zaman zaman Bosch ve Miele makinelerinde izlediğim videolarda da görünce bazen fazla abarttığımı düşünüyorum.

Bulaşık makinenizde Auto programı kullandığınız zaman yemek artıklarını akıtmamaya çalışın. Yani sadece kemik, prinç vb. malzemeleri alın. Yoğurt, salça, yağ vb. artıklar kalsın. O zaman sensör suyun doğru bulanma miktarını algılayacağından doğru süre ve sıcaklığı seçmiş olur. Daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • eklemeyi unuttuğum birşey daha kaldı. o da servis kireç önleyici aparat satıyor. 119 tl , almadım . ne kadar işe yarar nedir bilmediğim şey. 4-5 sene işe yarıyormuş. musluğa takılıyormuş. ayrıca istanbulun suyu yumuşak. bilmiyorum doğru yaptımmı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.