Şimdi Ara

Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU## (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.370
Cevap
12
Favori
97.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canoka

eklemeyi unuttuğum birşey daha kaldı. o da servis kireç önleyici aparat satıyor. 119 tl , almadım . ne kadar işe yarar nedir bilmediğim şey. 4-5 sene işe yarıyormuş. musluğa takılıyormuş. ayrıca istanbulun suyu yumuşak. bilmiyorum doğru yaptımmı?

Ben o tür aparatlara pek inanmıyorum calgon tablet kullanıyorum ayrıca İstanbul'un suyu bence hiçde yumuşak değil son zamanlarda çaydanlıklarda aşırı halde beyazlık ve dipte ince çamurlanma var üstelik hergün yıkadığımız halde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

eklemeyi unuttuğum birşey daha kaldı. o da servis kireç önleyici aparat satıyor. 119 tl , almadım . ne kadar işe yarar nedir bilmediğim şey. 4-5 sene işe yarıyormuş. musluğa takılıyormuş. ayrıca istanbulun suyu yumuşak. bilmiyorum doğru yaptımmı?

Ben o tür aparatlara pek inanmıyorum calgon tablet kullanıyorum ayrıca İstanbul'un suyu bence hiçde yumuşak değil son zamanlarda çaydanlıklarda aşırı halde beyazlık ve dipte ince çamurlanma var üstelik hergün yıkadığımız halde.

üstad, istanbulun anadolu yakasındayım. sakaryadan istanbula su getirilene kadar suyumuz yumuşaktı. ancak sakaryanın suyu kireçli o nedenle suyumuz sertleşti. fakat sakarya ile istanbul suyu karıştığından gene de serliği yumuşatıcı kullanacak kadar değil.neden derseniz bulaşık makinalarında su yumuşatıcı olan tuzu kullanmıyoruz. diye düşünüyorum acizane. siz beyaz eşya işini çamaşır ve bulaşığı annenize vermeniz dolayısı ile değiştirecektiniz. değiştirdiyseniz deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

• quote:

quote:

quote:

üstad, istanbulun anadolu yakasındayım. sakaryadan istanbula su getirilene kadar suyumuz yumuşaktı. ancak sakaryanın suyu kireçli o nedenle suyumuz sertleşti. fakat sakarya ile istanbul suyu karıştığından gene de serliği yumuşatıcı kullanacak kadar değil.neden derseniz bulaşık makinalarında su yumuşatıcı olan tuzu kullanmıyoruz. diye düşünüyorum acizane. siz beyaz eşya işini çamaşır ve bulaşığı annenize vermeniz dolayısı ile değiştirecektiniz. değiştirdiyseniz deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz?

Bendeki Mieleleri anneme verdim şuan annemin Arçelik 4900sjs sini kullanıyorum Mielenin sessizliğinden sonra bu makine 2200 ler gibi geliyo bana ben hala kararımı veremedim hangi modelini alsam bilmiyorum kampanyayı kaçırmakta istemiyorum çünkü şu aralar çok fazla harcamalarım var araba değiştirdim falan filan baya birikti borçlar süpertronic ikilisini almayı düşünüyorum olmassada W5874 veya 5964 alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 8 Mayıs 2013; 1:37:33 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bendeki Mieleleri anneme verdim şuan annemin Arçelik 4900sjs sini kullanıyorum Mielenin sessizliğinden sonra bu makine 2200 ler gibi geliyo bana ben hala kararımı veremedim hangi modelini alsam bilmiyorum kampanyayı kaçırmakta istemiyorum çünkü şu aralar çok fazla harcamalarım var araba değiştirdim falan filan baya birikti borçlar süpertronic ikilisini almayı düşünüyorum olmassada W5874 veya 5964 alacağım.

sizde haklısınız. bütçe meselesi. müsait olduğunuzda alırsınız. hayırlısı olsun. doğrusu ben 5872 yi kullandıktan sonra f/p değermiydi diye düşündüm. belki daha önce miele tecrübem olsa almayabilirdim.? tekrar hayırlısı olsun.

• bende mielenin w 5872 modelini aldım geçenlerde daha elime uasmadı ama bana ordakı satıcı bayan bu modelde buharla camasır kırısıklıgını gıderme ozellıgının oldugunu soyledı sızde bu ozellıgınn olmadıgını soyledınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: Cmax141

Miele 5877 yıkama SES DÜZEYİ :49 db SIKMA :73 db( 8 kg A+++ 1600 devir) aynı sınıfta yer alan ELECTROLUX EWF1687 HDW (. 8 kg 1600 devir A+++) yıkama SES DÜZEYİ 51 db SIKMA :77 db . Arada miele lehine bariz fark var . Forumda daha önce SIKMA ile sorusu olanlara fikir verir diye düşünüyorum. CANDOGAN Beyin de kullandığı AEG Lavamat L88489FL ( 8 kg 1600 devir A-%40) Enerji etiketi. Yıllık tüketimi düşük. Yıkamada 49, 1400 devirde 73dB. Ayrıca 1400 devirde %44 nem payı bıraktığından sıkma sınıfı da . Candogan beyin bir kez daha ne kadar iyi bir secim yaptığını da gösteriyor .

Makineyle ilgili paylaşımlarınızı beğenerek okuyorum. Sanki ben kullanıyormuşum gibi mutlu oluyorum.

Bende AEG'mden oldukça memnunum. Tek sıkıntım durulama aralarındaki sıkmalarda dengeyi önemsemeden bazen paldır kültür sıktığından ötürü tıkırdama yapabiliyor. Özellikle normal yükün yanına ağır bir bornoz koyarsam veya normalden fazla yükleme yaparsam oluyor. Çok şükür 1400 devirde bu tarz şikayetlerim olmuyor. Bu da zaten AEG makinelerin genel bir eksisi, son seride iyileşmeler var yine de. En azından yükü dengesiz gördüğünde farklı hareketlerle dengeleme yapabiliyor. Onun dışında yıkama performansı, program akışı vb. konularda son derece memnunum. Dediğiniz gibi 1400 devirde %44 nem payı bırakarak A sınıfı sıkmaya ulaşması önemli bir özellik. Benim için vazgeçilmez bir kriterdi.

Bu ses konusunda yaşadığım durumu zaman zaman Bosch ve Miele makinelerinde izlediğim videolarda da görünce bazen fazla abarttığımı düşünüyorum.

Bulaşık makinenizde Auto programı kullandığınız zaman yemek artıklarını akıtmamaya çalışın. Yani sadece kemik, prinç vb. malzemeleri alın. Yoğurt, salça, yağ vb. artıklar kalsın. O zaman sensör suyun doğru bulanma miktarını algılayacağından doğru süre ve sıcaklığı seçmiş olur. Daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Candogan bey bulasik makinem için verdigin fikir çok güzel . Mutlaka denicem. Ama kayın valideyi ikna etmem gerekecek. Cunku mutlaka bı sudan geçirmek istiyor.sonucu yazarım. Mielenin en bariz farkı ; katologunda da yazdığı üzere 5000 serilerine özgü profesyonel yük dengeleme sistemi. İzlenimime gelince sıkmaya geçtiğinde saniyeler icinde yükü dengeleyip hizlica yüksek devre kalkıyor . Bu sırada ise ilginç olarak hiç acayip sesler , salınımlar , sarsıntılar olmuyor. Nasil yapıyor bilmiyorum.ama sonuc mükemmel . Eski Bosch wfr120 A exclusiv de ise bu donemde hafif sarsıntılar ve bariz sesler oluyordu. Miele sanki pistte kalkış için hareket edip dakikalarca pistte ilerledikten sonra kalkış sırasını bekleyip kalkan yolcu uçaklarının yerine hareketten sn ler sonra havalanan savaş uçakları gibi. Bence paranin nerelere verildiğinin görülmesi acısından önemli . Miele ile ilgili öğrendiğim yeni bir bilgi ise firmanın 20 yil ömre göre üretildi dediği makineleri için 20 yil boyunca yedek parça ve servis destegi sağlayacağını sitesinde duyurmasi. Bildiginiz üzere Avrupa'da ve TR de yasal olarak parça destegi ve servis destegi yükümlülüğü 10 yil . Verilen sözün icinin doldurulması ayrı bir güzellik .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

p.tesi itibariyle 5872 çamaşır makinam geldi. ilk izlenimlerim eşim siemens 54040 ında iyi yıkadığını ama çamaşırların birindeki lekeyi çıkarıp çıkaramayacağını bilemediğini söyledi, 5872 de leke bırakmamıştı. makine özellikle yıkamada yanındayken dahi çalışıp çalışmadığını anlayamayacak kadar motor sesi yok ancak sıkmanın özellikle son sıkmada pompa sesi eski makinam kadar olmasa da var ve rahatlıkla dışardan duyuluyor yani başka odadan. aylardır değil yıllardır heves ettiğim makina olmasına rağmen -pişman değilim ancak- daha ucuz ve f/p makinalar ve eski makinamda arıza henüz yokken almama değermiydi diye düşündüm doğrusu. nedeni ise çok kirli çamaşırımız olmadığı gibi eşimin diğer makinamızdan yıkamasından memnun olması belirgin fark görmemesi ayrıca sıkmanın özellikle son sıkmanın makine verilerine göre 73 db ses çıkarması. zamanla belki aldığıma daha fazla memnun olurum o ayrı. petek meselesine gelince doğrusu ne kadar etkili olduğunu anlamam için uzun yıllar kullanmam gerekecek bariz bir fark varsa belki farkedebilirim. biliyorum burası 5874 başlığı ancak benimkiyle arasındaki fark buhar opsiyonu o nedenle ayrı bir başlık açmaya gerek yok dedim. size kendi samimi düşüncelerimi anlattım. forum üylerine faydalı olur inşallah.

Son derece iyi bir secim yapmışsınız .hayirli olsun . Umarım siz de çalışır haldeydi makinenizi değerlendirirsiniz . Ben anneme kurdum.yeni evi orası. Annem de çok mutlu. Mielenin Sessizliği muhteşem . Fayda maliyete çok takılmayın zira miele ölçütlerinde ( halihazirdaki infirimlerle) f/p Urunu almissiniz. En azından benim 5874 e göre

• quote:

Almamakla iyi etmissiniz.biz Ankara'da 20 yil standart kullanımda suyun yumuşak oluşu kaliteli det. İle ( sanırım kısmen Kıraç çözücü içeriyorlar) hiçbir sorun yasamadan geldik. İst da böyle ise sorun yok demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: renaccan

bende mielenin w 5872 modelini aldım geçenlerde daha elime uasmadı ama bana ordakı satıcı bayan bu modelde buharla camasır kırısıklıgını gıderme ozellıgının oldugunu soyledı sızde bu ozellıgınn olmadıgını soyledınız

5872 nin 5874 den farkı : 1600 devire sahip olması ve buhar fonksiyonunun OLMAYIŞI . 5874 ise 1600 yerine 1400 devir. Ama buhar fonksiyonu var . Bütçenizi zorlamayacaksa1000 tl verilebilir.ama ASLA ŞART DEĞİL. Halihazirdaki makineniz de 10 numara miele Urunu . Hatta 5000 serisinin f/p secimi olmuş sizinkisi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gökoş bey sizin gibi bir miele dostunun başka marka kullanması ne kadar doğru . Hani diyorum miele secimlerinizi yapsanız da biz de güncel bilgi ve deneyimlerinden faydalansak. Mielede f/ p Urunu seçenekler de var sonuçta

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: can kırıkları.

quote:

Miele'deki kampanya beni de çok cezbediyor, size çok imreniyorum. Amaaaa;

Bu sene içerisinde çamaşır makinesi, netbook, ütü, yemek odası takımı, elektrikli süpürge, cep telefonu vs. vs. derken alışverişi çok abarttım. Sırada mutfak var onu yaptıracağım hedefim bu

İnşallah bir gün iyi bir Miele sahibi olmak bana da nasip olur. AEG'den sonra beni bu model ya da Supertronic paklar zaten.

Cevap yazmaya pek vakit bulamasam da yazılarınızı vakit buldukça okuyorum. Memnun kalmanıza çok sevindim.

Makine ilk 400 devire çıkarken hafiften yay sesi yapıyor bildiğim kadarıyla; ama önemlisi yüksek devirde sessiz olması.

telefonuna noldu acro s tenmi bahsediyorsun yoksa

Acro S'in ekranı bozuldu, parça bulamıyorum. Şu an IP5 kullanıyorum.

bana vereydin ben bulurdum parçasını

• iyi dilekleriniz için ve teşvikiniz için teşekkürler. aparatı almamamın bir başka nedeni elektroluxün aynı aparat zannediyoru ve 40 tl c.varında bilemedin 50 tl olduğunu forumdan öğrenmiş olmamdı. eski makinamın yeri hazır yazlığa gidecek.
  • quote:

quote:

bende mielenin w 5872 modelini aldım geçenlerde daha elime uasmadı ama bana ordakı satıcı bayan bu modelde buharla camasır kırısıklıgını gıderme ozellıgının oldugunu soyledı sızde bu ozellıgınn olmadıgını soyledınız

5872 nin 5874 den farkı : 1600 devire sahip olması ve buhar fonksiyonunun OLMAYIŞI . 5874 ise 1600 yerine 1400 devir. Ama buhar fonksiyonu var . Bütçenizi zorlamayacaksa1000 tl verilebilir.ama ASLA ŞART DEĞİL. Halihazirdaki makineniz de 10 numara miele Urunu . Hatta 5000 serisinin f/p secimi olmuş sizinkisi

oyle tabiki de ozaman bana bu ürünü satan bayan beni yanlış bilgilendir miş oluyo

• quote:

quote:

quote:

oyle tabiki de ozaman bana bu ürünü satan bayan beni yanlış bilgilendir miş oluyo

Aynen

• Gökoş bey candogan beye bir sorum olacak . Miele 5874 de WCS (water control system) var. 5964 de ise WPS (sanırım water proof system ) var. WCS kontrol ünitesi makinanın kazanında bulunuyor , WPSde ise su giriş hortumunda ,miele Yetkili servisi böyle ifade etti . Benim eski Bosch daki Aqua stop WPS gibi çalışıyordu . BU 2 sistemin avantaj ve dezavantaj lari nelerdir.

• quote:

Gökoş bey candogan beye bir sorum olacak . Miele 5874 de WCS (water control system) var. 5964 de ise WPS (sanırım water proof system ) var. WCS kontrol ünitesi makinanın kazanında bulunuyor , WPSde ise su giriş hortumunda ,miele Yetkili servisi böyle ifade etti . Benim eski Bosch daki Aqua stop WPS gibi çalışıyordu . BU 2 sistemin avantaj ve dezavantaj lari nelerdir.

WCS sistemi makineye giren suyu kontrol eder makineye kontrol harici giren suyu önler su ventillerden veya musluktan giriyorsa makine uyarı vermeye başlar ve pompayı çalıştırır aynı şey geri tepme içinde geçerlidir boşaltma hortumundan makineye su doluyorsa makine pompa yardımıyla ilk önce suyu boşaltır daha sonrada boşaltma borusunu kapatır ayrıca makinenin kasası içinde su kaçağı oluşmuşsa biryerlerden su sızıntısı varsa tabanındaki devreyle suyu algılayarak uyarı vermeye başlar. WPS ise sadece musluk sızıntısı durumlarında musluğu kapatarak makineye su girişini önler. Bu mantıkla bence en iyisi WCS sistemi ancak bazı makinelerde WPS bazılarında ise WCS sistemi var en yüksek model olan süpertronicte bile WPS sisteminin olması beni biraz çelişkiye soktu ancak genel olarak bakıldığında her iki sistemde iyidir.

• quote:

quote:

Gökoş bey candogan beye bir sorum olacak . Miele 5874 de WCS (water control system) var. 5964 de ise WPS (sanırım water proof system ) var. WCS kontrol ünitesi makinanın kazanında bulunuyor , WPSde ise su giriş hortumunda ,miele Yetkili servisi böyle ifade etti . Benim eski Bosch daki Aqua stop WPS gibi çalışıyordu . BU 2 sistemin avantaj ve dezavantaj lari nelerdir.

WCS sistemi makineye giren suyu kontrol eder makineye kontrol harici giren suyu önler su ventillerden veya musluktan giriyorsa makine uyarı vermeye başlar ve pompayı çalıştırır aynı şey geri tepme içinde geçerlidir boşaltma hortumundan makineye su doluyorsa makine pompa yardımıyla ilk önce suyu boşaltır daha sonrada boşaltma borusunu kapatır ayrıca makinenin kasası içinde su kaçağı oluşmuşsa biryerlerden su sızıntısı varsa tabanındaki devreyle suyu algılayarak uyarı vermeye başlar. WPS ise sadece musluk sızıntısı durumlarında musluğu kapatarak makineye su girişini önler. Bu mantıkla bence en iyisi WCS sistemi ancak bazı makinelerde WPS bazılarında ise WCS sistemi var en yüksek model olan süpertronicte bile WPS sisteminin olması beni biraz çelişkiye soktu ancak genel olarak bakıldığında her iki sistemde iyidir.

Gökoş bey sizin yazdıklarınızdan anladığım WCS nin çok daha kapsamlı bir koruma sistemi olduğu. Kazan içindeki sensör hem kazan icini hem makine taban zeminini hem su giriş Valfini , hem de pis su giderinin işleyişini takip ediyor . WPS ise pi su giderinden olacak geri tepme ile makinenin zarar görmesini engelleyemiyor. . Aklıma şu da geliyor . Miele en üst urun grubunda böyle bariz bir hatayı yapmaz ,acaba WPS sistemi olan makinelerin tümü WCS de içeriyor olabilir mı ? Yani WPS= WCS+Aqua Stop

• quote:

quote:

quote:

Gökoş bey sizin yazdıklarınızdan anladığım WCS nin çok daha kapsamlı bir koruma sistemi olduğu. Kazan içindeki sensör hem kazan icini hem makine taban zeminini hem su giriş Valfini , hem de pis su giderinin işleyişini takip ediyor . WPS ise pi su giderinden olacak geri tepme ile makinenin zarar görmesini engelleyemiyor. . Aklıma şu da geliyor . Miele en üst urun grubunda böyle bariz bir hatayı yapmaz ,acaba WPS sistemi olan makinelerin tümü WCS de içeriyor olabilir mı ? Yani WPS= WCS+Aqua Stop

Çok doğru ve güzel bir şeyi tespit etmişsiniz,yazdıklarınızı okuduktan sonra miele sitesine bakınca 5000 supertronic 5964 de wps açıklaması varken,5872 ve 5874 de wcs açıklaması var,sizinde yazdıklarınızdan wcs nin çok kampsamlı ve insana çok daha güven veren bir koruma sağladığı anlaşılıyor,sonuçda makinanın içi kapalı ve burdaki sorunu sensörsüz anlama şansımız yok,ama wps sadece musluktaki soruna karşı bariyer görevi görüyor,dışsal sorun bir nebze anlaşılırken,içsel sorun iş işden geçince anlaşılır ancak,insan bedeni gibi,muhtemelen wps sistemi wcs ye ek olarak sunuluyor,5000 ve 5964 modelinde wcs ve wps her ikiside bence mevcut,eyer yok ise 5872 ve 5874 sahiplerine kıyak yapmışlar demektir.

Almış olduğum makina olan 5872 de wcs nin olması bence çok daha iyi eyer sadece wps olsaydı ve wcs nin varlığından haberdar olsaydım üzülürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 10 Mayıs 2013; 10:59:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

quote:

quote:

quote:

Çok doğru ve güzel bir şeyi tespit etmişsiniz,yazdıklarınızı okuduktan sonra miele sitesine bakınca 5000 supertronic 5964 de wps açıklaması varken,5872 ve 5874 de wcs açıklaması var,sizinde yazdıklarınızdan wcs nin çok kampsamlı ve insana çok daha güven veren bir koruma sağladığı anlaşılıyor,sonuçda makinanın içi kapalı ve burdaki sorunu sensörsüz anlama şansımız yok,ama wps sadece musluktaki soruna karşı bariyer görevi görüyor,dışsal sorun bir nebze anlaşılırken,içsel sorun iş işden geçince anlaşılır ancak,insan bedeni gibi,muhtemelen wps sistemi wcs ye ek olarak sunuluyor,5000 ve 5964 modelinde wcs ve wps her ikiside bence mevcut,eyer yok ise 5872 ve 5874 sahiplerine kıyak yapmışlar demektir.

Almış olduğum makina olan 5872 de wcs nin olması bence çok daha iyi eyer sadece wps olsaydı ve wcs nin varlığından haberdar olsaydım üzülürdüm.

5872 olsun 5874 olsun zaten çok çok özel makineler. Hatta miele yurt dısı sitelerden birinde 5000 serileri için mile kalite standartlarının da ÜSTÜNDE modeller olarak soz ediliyor . WPS ve WCS konusunda servis mallesef aydinlatici olamıyor . Forumda 5964 ve supertronic lerin WCS icerip içermedikleri konusunda bilgi veren olursa sevinirim . Eski makinamiz BOSCH WFR 120A da 2002 de AQUASTOP vardı . Su giriş musluğu bağlantısının hemen altında 5x7x2 cm ebatlarindaydi. 11 yılda 1 kez bile ihtiyac olmadı . Ama ihtiyac halinde olmazsa evimizde binlerce liralık su basma hasarı açabilirler . Şimdiki evlerin hemen hepsinde laminant yada lamine ahşap zeminler var . Hepsi de suya duyarlı .

• Wps sistemi hortumda bir sorun var ise suyu kesiyor zannedersem onun haricinde muslukta yada contadan kaynaklı bir sorunda yine wps nin önlem alma şansı zaten yok ,yine olan olcak bunu müşteri hizmetlerine arayıp sormak lazım.
    Wcs sisteminde öncelik cihazı korumak wps de öncelik ise cihaz dışı sorunu önlemek fakat yinede dediğim gibi musluk veya conta kaynaklı sorunda wps hiç bir işe yaramaz ev yine zarar görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 10 Mayıs 2013; 12:01:06 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.