Şimdi Ara

Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.370
Cevap
12
Favori
97.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Miele'de şuan büyük bir kampanya var fiyatlar;;
    6kg 1200 devir W1712 1999₺(2910₺)
    7kg 1200 devir W1912 2250₺(3150₺)
    7kg 1400 devir W1914 2350₺(3380₺
    7kg 1400 devir W3370 2280₺(3890₺)
    8kg 1600 devir W5000 süpertronic 6645₺(9500₺)
    8kg 1600 devir W5872 2999₺(4925₺)
  • Gökoş bey çok değerli bilgiler paylasmissin. Tesekkur. Makinamın 1400 devir olması 1000 tl daha ucuz 5872 nin bile 1600 devir olmasına hafifden bozulmuştum. Ama istenirse 1600 olabiliyormuş. Bu güzel . 5872 de buhar jeti yok diye almadım . Su an 8 kg pamuklu eco 60 da yıkıyorum beyazları , süre 3:00 saat gösteriyor. Tüketimi paylaşırım . Tekrar verdigin bilgilere tesekkur. Aynı modeli secersen şahsen memnun olurum. Tercih senin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8kg camasir ( tam dolu makine) eco 60 programında 3 saatte yıkadı : tüketim 0.9 kw 55lt . Bir önceki aynı miktar camasir stand 60 derecede yıkamada 1.5 kw ve 64 Lt su tüketmişti. Yani eko 60 programında hem sudan hem elekt den tasarruf etmekte. Bu da makinenin kelimenin tam anlamiyla ekonomi yaptigini gosteriyor:) Zaten cihazın katolog verisi de 60 derece pamuklu programında 0.94 kw 54 Lt su seklinde. Yıkama sonu çamaşırlarda hhb sorun leke vs yok. Bu beni memnun etti. Cihazın teknik verisindeki degerlerin de ancak eco ile yakalandığının da bir kanıtı oldu bu veri. Tek sıkıntı yıkamanın 3 saatte bitmesi. Yani sabır. Otomobillerde de öyle değil mı 90 km ye ayarla sabit hızla git . En eko tüketim yavaş gitmekte oluyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Cmax141

8kg camasir ( tam dolu makine) eco 60 programında 3 saatte yıkadı : tüketim 0.9 kw 55lt . Bir önceki aynı miktar camasir stand 60 derecede yıkamada 1.5 kw ve 64 Lt su tüketmişti. Yani eko 60 programında hem sudan hem elekt den tasarruf etmekte. Bu da makinenin kelimenin tam anlamiyla ekonomi yaptigini gosteriyor:) Zaten cihazın katolog verisi de 60 derece pamuklu programında 0.94 kw 54 Lt su seklinde. Yıkama sonu çamaşırlarda hhb sorun leke vs yok. Bu beni memnun etti. Cihazın teknik verisindeki degerlerin de ancak eco ile yakalandığının da bir kanıtı oldu bu veri. Tek sıkıntı yıkamanın 3 saatte bitmesi. Yani sabır. Otomobillerde de öyle değil mı 90 km ye ayarla sabit hızla git . En eko tüketim yavaş gitmekte oluyo

Miele'nin neredeyse tüm modellerinde eco 60 programı 2:59 sürer bu süre hiç değişmez ancak diğer programlarda makinenin içindeki çamaşıra ve oluşan köpüğe göre süre artar veya azalır makine belli aralıklarda süreyi günceller bu arada Miele'nin en ucuz modelleri olan W1712-1912 ve 1914 lerde FU motor yerine yine Mielenin kendi üretimi olan normal motorlar kullanılıyor ancak bu motorların seside diğer makinelerin motorlarına göre yarı yarıya sessiz sayılır, ayrıca çoğu kişi hep bu makinelerin ağırlıklarını bilmek istemiştir Mielenin tüm çamaşır makinelerinin ağırlığı net olarak 99-101kg dır. Piyasadaki diğer markaların makineleri 65-75kg iken Mieledeki makinelerin bu ağırlıkları ne kadar kaliteli olduğunu ve kullanılan parçaların cinsini açıklıyor. Bende şuan 5874 ile süpertronic arasında kaldım 1400 devirde olsa makineyi getirdiklerinde 1800 devire çıkarttırabilirim o yönden bir sorunum yok ancak süpertronic bana nedense çok güzel geliyor sırf tasarımı yüzünden onu alacağım galiba Son olarak yukarıda Mielenin kendi deterjanlarıyla ilgili bir soru gelmiş ben Mielenin sadece makine temizleyici tozunu kullanıyorum deterjanlarını hiç denemedim normal deterjanlardan hiçbir farkı yok üstelik ücretleride yüksek ek olarak outdoor ve emprenye maddesi gibi sıvılar var o kadar onlarada şimdiye kadar hiç ihtiyaç duymadım. İyi Geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

8kg camasir ( tam dolu makine) eco 60 programında 3 saatte yıkadı : tüketim 0.9 kw 55lt . Bir önceki aynı miktar camasir stand 60 derecede yıkamada 1.5 kw ve 64 Lt su tüketmişti. Yani eko 60 programında hem sudan hem elekt den tasarruf etmekte. Bu da makinenin kelimenin tam anlamiyla ekonomi yaptigini gosteriyor:) Zaten cihazın katolog verisi de 60 derece pamuklu programında 0.94 kw 54 Lt su seklinde. Yıkama sonu çamaşırlarda hhb sorun leke vs yok. Bu beni memnun etti. Cihazın teknik verisindeki degerlerin de ancak eco ile yakalandığının da bir kanıtı oldu bu veri. Tek sıkıntı yıkamanın 3 saatte bitmesi. Yani sabır. Otomobillerde de öyle değil mı 90 km ye ayarla sabit hızla git . En eko tüketim yavaş gitmekte oluyo

Miele'nin neredeyse tüm modellerinde eco 60 programı 2:59 sürer bu süre hiç değişmez ancak diğer programlarda makinenin içindeki çamaşıra ve oluşan köpüğe göre süre artar veya azalır makine belli aralıklarda süreyi günceller bu arada Miele'nin en ucuz modelleri olan W1712-1912 ve 1914 lerde FU motor yerine yine Mielenin kendi üretimi olan normal motorlar kullanılıyor ancak bu motorların seside diğer makinelerin motorlarına göre yarı yarıya sessiz sayılır, ayrıca çoğu kişi hep bu makinelerin ağırlıklarını bilmek istemiştir Mielenin tüm çamaşır makinelerinin ağırlığı net olarak 99-101kg dır. Piyasadaki diğer markaların makineleri 65-75kg iken Mieledeki makinelerin bu ağırlıkları ne kadar kaliteli olduğunu ve kullanılan parçaların cinsini açıklıyor. Bende şuan 5874 ile süpertronic arasında kaldım 1400 devirde olsa makineyi getirdiklerinde 1800 devire çıkarttırabilirim o yönden bir sorunum yok ancak süpertronic bana nedense çok güzel geliyor sırf tasarımı yüzünden onu alacağım galiba Son olarak yukarıda Mielenin kendi deterjanlarıyla ilgili bir soru gelmiş ben Mielenin sadece makine temizleyici tozunu kullanıyorum deterjanlarını hiç denemedim normal deterjanlardan hiçbir farkı yok üstelik ücretleride yüksek ek olarak outdoor ve emprenye maddesi gibi sıvılar var o kadar onlarada şimdiye kadar hiç ihtiyaç duymadım. İyi Geceler.

sorularımı cevapladığınız ve ek bilgiler için teşekkürler...

• quote:

BU foruma 1 yıl önce de danışma amacı ile yazmış ama SN.Candoğan BEYDEN yanıt alamamıştım. Ama olsun .

Sizlere Miele W 5874 deneyimlerimi yazıyorum

. Mielede şu an ciddi bir kampnaya var çamaşır makınalarında.
    benim aldığım 5763 tl den 3999 tl ye inmiş 4 ay ödemesiz 12 tk.
    Aklımdakı model 5964 idi. Ama kampanya öncesi fiyatı 6900 kampanyalı 4999. yuksek geldi.

Cıhaz 5000 serilerinden olduğundan profesyonel motor kullanmakta
    A+++ cihaz
    8 kg
    1400 d/dk
    pc modülü
    enprenyeleme
    outdoor
    20 dk yıkama
    buhar jeti ile 2.5 kg çamaşırı kırışıklık giderme en çok hoşuma gidenler.

eski makınam BOSCH WFR120A : 2002 MODEL a sıfı alman idi.

kıyasladığımda her 2 sini:
    miele 8 kg olmasına rağmen tam dolu çalışmaya başlerken su alımı sıtrasında hafif ses var ama yıkamaya geçince yanı tambur hareketi sürerken banyoda hemen HİÇ SES duyulmuyor.Özellikle bu aşırı sesssizlik çok dikkat çekici.videosunu çekmedim ama size şöyle diyeyim bosch dan bariz daha sesssiz. Hatta pratikte aynı odada kulak kabartmazsanız makıne çalışmıyor dersiniz.
    SIkmada tabıkı işler değişiyor. 1400 devirde sıkma sesi var. olmayan : vuruntu, tıkırtı vibrasyon..
    devir yukselmeleri de kesinlikle çok dengeli ve sessiz.
    Menuler bana sonsuzmuş gibi geldi. ÇOK sayıda menu var: BU HEM İYİ HEM KOTÜ. eSKİ MAKINAMI GÖZÜ KAPALI SET EDERDİM. Yeni makınanın menuleri içinde kayboldum bayaa zorlanndım ilkin. ama şöle diyim eve gelen temizlikçi yeni makınayı hemen ayarlayıp çamasırı atıp yıkamış

İlginç bulduğum : MAKINE TEMİZLEME PROGRAMI: KULLANMA klavuzunda sürekli 60 derece altında çalışma halinde makınede mantar üremesi olabileceği yazmakta. kı bu çok doğal . ayda 1 de olsa 60 derecede yıkama kullanan lar için sorun yok . ama 60 derece kullanmıyorsanız bu program deterjan ile boş yıkama ve makıne içi hijyen sağlamakta. denemedim.
    menulerde çok sayıda ilave özelliği var. soz gelimi gomlek programında on yıkama , süre kısaltma, leke:yag ter vs vs bısürü. programla beraber bu seçimleri set edip yıkamaya başlıyorsunuz. finiş de de ayarlar var kırışık giderme buhar jetı ile sonlandırma. Bunu yaptım buhar jeti yıkama bıtımında başlıyor max 2.5 kilo çamasırı sıcak buharla %80 kırışıklardan arındırıyo. progr 16 dk. sonunda çıkarıp askıya asilması halında okul gomleklerinde %100 ütü gerekmez derim. kaliteli pamuk gomlekler ise o sırada hafif utu ister.
    bır de bu pregram koku dan da arındırma yapabiliyor. bu işlevi henuz denemedim.

ENPRENYELEME: The north face goretex outdor montumu outdoor pregramda yıkadım . 400 d de sıktım . sorun olmadı . ardından enprenyelemeye gectim.bu program için önce mıeleden enprenyeleme sıvısı aldım. 20 ml deterjan gözune dokup çalıştırdım. sonuç : en azından giyside hıçbir olumsuzluk yok. malum bu giysiler pahalı hassas ve bulunmayan ozel giysiler.rengi de siyah oluna baya bi tedirgin oldum önce. yurt dısından alıp 2 yıldır severek kullandığım bu mont şimdi mis . Su sızdırmazliği bir dahaki ilk yagmurda test edicez..

ECO FEEDBACK: Bu özellik araştımacı makınacı SN CANDOĞAN Beyin çok hoşuna gider sanırım. yıkama sonunda bu tuşa 2 sn basılı tutunca harcanan suyun ve enerjinin değeri ekrana çıkıyor. ör 8 kg pamuklu 60 derecede yıkadınız sonuç : 1.5 kw 64 lt su . gomlek pregramı 40 derece 3 kg 1400 devir programı : sonuç : 0.4 kw 45 lt su gibi.
    Bu özellik harika ve hicbir spekulasyona yer bırakmıyor her şey gözünüzün önune seriliyor. ayrıca makına tum yıkama ların enerji ve su tüketimlerini de sayacında depoluyor. benin ki en son total : 6 kw 384 lt su idi. Yanı makınada hem elektrik sayacı hem su sayacı var bu da süper
    Benden şimdilik bu kadar .

cmax 141; sıkmada ses özellikle pompa sesi eski makinen bosch kadar varmı? kıyaslayabilirmisin?

• Makinenin markası Miele bile olsa şu pompaların sesi hep aynı Arçeliktede aynı ses Mieledede aynı ses günümüzde genellikle manyetik pompalar kullanılıyor ve bu pompaların sesi bihayli fazla, eski makinelerde bulunan italyan pompalar çok daha sessiz ve güçlü pompalardır 80-100Watt gibi güçleri vardır şimdikiler ise 35-50W örneğin bosch v468 arçelik 2100-2200 gibi makinelerde italyan pompa kullanılmıştır pompanın dizaynı günümüzdeki pompalardan çok farklı ve birazda kabadır ancak günümüzde hala neden kullanılmıyor bilmiyorum, diğer markaları bilmem ama Mielede biraz fiyat farkı verip (150-250₺ kadar) makinenize normal pompadan iki-üç kat güçlü italyan pompa taktırabilirsiniz şahsen ben pompa sesini duymamak için para verip makinemin pompasını değiştirmem makinenin zaten gıkı çıkmıyor pompa sesli olsunki çalıştığını anlayalım değilmi yani Gerçekliğinden tam emin olamadığım, verildiği paraya değmeyecek 95W gücünde sessiz ve güçlü Miele tahliye pompası. İyi Geceler.

Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 19 Nisan 2013; 2:54:53 >

• Buda Üniversal yani her makinede kullanılabilen normal türden 35-50W manyetik pompa.  Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 19 Nisan 2013; 2:57:22 >
  • Son olarak buda Miele'nin her modelde kullandığı makinenin gıkı çıkmazken çalışmaya başladığında yeri göğü inleten insana nostalji yaşatan manyetik pompa.
     Miele Çamaşır Makineleri ##ANA KONU##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 19 Nisan 2013; 3:02:50 >
  • bilgiler için teşekkürler gökhan bey.
  • Canola selam. Sanırım şeyi soruyorsun normal yıkama sürerken makine durulmaya geçince suyu pompalara başlıyor. Evet bu ses var ve kesinlikle duyulur bı ses hatta makineden çıkan en yüksek seslerden biri bu. Ama Bosch da da vardı . Hatta o başlarken dan dun seslere başlardı Allah derdim nooluyio. Bosch daki ses %20 daha fazlaydı. Hatta kullanım hatası ile 6ay önce pompa zarar gördü servis değişti hatta takılan motor İtalyan mali idi dikkatimi çekmişti. Sanırım çıkan motor da italyandi. 120 tl vermiştim. BEn şahsen orjinal motorumu değişmeyi uygun bulmuyorum. Daha 0 km de ve ben orijinalleri daha çok severim. Gokhan bey bence beğendiğiniz makinayı alın. Ben öyle yaptım. Sonra aklınızda kalır ki ben hiç sevmem. Beynimi kurcalar durur. 1800 devire çıkarma mümkünmüş ama ben yapmam. Hem limit degerlere gelerek ömürden çalmak istemem. Ayrıca esim 14000 e bile ciddi muhalefet ediyor. Çamaşırlar yıpranıyor diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmax141 -- 19 Nisan 2013; 10:04:29 >

• quote:

Canola selam. Sanırım şeyi soruyorsun normal yıkama sürerken makine durulmaya geçince suyu pompalara başlıyor. Evet bu ses var ve kesinlikle duyulur bı ses hatta makineden çıkan en yüksek seslerden biri bu. Ama Bosch da da vardı . Hatta o başlarken dan dun seslere başlardı Allah derdim nooluyio. Bosch daki ses %20 daha fazlaydı. Hatta kullanım hatası ile 6ay önce pompa zarar gördü servis değişti hatta takılan motor İtalyan mali idi dikkatimi çekmişti. Sanırım çıkan motor da italyandi. 120 tl vermiştim. BEn şahsen orjinal motorumu değişmeyi uygun bulmuyorum. Daha 0 km de ve ben orijinalleri daha çok severim. Gokhan bey bence beğendiğiniz makinayı alın. Ben öyle yaptım. Sonra aklınızda kalır ki ben hiç sevmem. Beynimi kurcalar durur. 1800 devire çıkarma mümkünmüş ama ben yapmam. Hem limit degerlere gelerek ömürden çalmak istemem. Ayrıca esim 14000 e bile ciddi muhalefet ediyor. Çamaşırlar yıpranıyor diyor.

1200 devşrden sonra çamaşırların ciddi derecede yıprandığı doğru ancak Pamuklu ve kısa program hariç makine 1000-1200 devirdem üstünü müsade etmiyor zaten 1800 devirli bir makinede sadece beyazları vs. 1800 devirde sıktırabilirsiniz sentetik yünlü gibi çamaşırları böyle bir santrifüj gücünde sıktırırısanız aşırı derecede yıpranır Türkiye şartlarında en fazla 1200 devir uygundur Avrupa'da 2000 devirli makineler 2800 devirli santrifüjlü kurutucular bile var ancak oralardaki giysilerin kumaşlarıyla bizimkiler ayı değil aldığınız her giysinin üstünde tamburlu kurutma yapılmaz yazar ama kurutma makinesine atarsınız sonra küçülür yıpranır şartları fazla zorlamamak gerekiyor.

• Miele 5872 5874 modelini ses konusunda bosch 24840 tr(kullandığım makina) aeg 88489 candoğan beyin kullandığı makina.
    5 aya yaklaştı kullanmaktayım yıkamada çamaşır sesi harici motor sesi yok pompa sesi ise rahatsız etmiyecek düzeyde elbette duyuluyor ama tatminkar rahatsız etmiyor insanı ses takıntım olmasına rağmen,sıkmada ise yük dengeli ise,dolu olduğu zaman bile bazen içindeki yük dengeliyse makinada titreşim dahi olmuyor,genel olarak çok iyi.
    Miele nin sessizliğini bu iki makinayla kıyaslamak daha doğru olur bence benim görüşüm sessizlik olarak 3 makinada ses olarak denk makinalar olabilir ..

• Şuan çamaşır makinası alsam mielenin kampanyasını kaçırmazdım özellikle 5872 , 5874 ile arasında sadece buhar farkı var,aradada 1000 lira fark var. 5872 alsam ilerisi için diyorum ama borç çok..

• quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

Şuan çamaşır makinası alsam mielenin kampanyasını kaçırmazdım özellikle 5872 , 5874 ile arasında sadece buhar farkı var,aradada 1000 lira fark var. 5872 alsam ilerisi için diyorum ama borç çok..

Galiba bende full program ve fonksiyon paketli W5872 çamaşır ve T8860 WP kurutma makinesi ikilisini alacağım süpertronic ikilisine 13-14000₺ vereceğime bu ikiliye 6200₺ veririm daha iyi birkaç özellik için iki katı para vermek mantıksız gibi biraz.
  • quote:

quote:

Şuan çamaşır makinası alsam mielenin kampanyasını kaçırmazdım özellikle 5872 , 5874 ile arasında sadece buhar farkı var,aradada 1000 lira fark var. 5872 alsam ilerisi için diyorum ama borç çok..

Galiba bende full program ve fonksiyon paketli W5872 çamaşır ve T8860 WP kurutma makinesi ikilisini alacağım süpertronic ikilisine 13-14000₺ vereceğime bu ikiliye 6200₺ veririm daha iyi birkaç özellik için iki katı para vermek mantıksız gibi biraz.

bu fonksiyon ve program yükleme olayına ne kadar ücret isteniyor bilginiz var mı acaba? çok fark çıkıyor mu arada? kazandırdığı ek fonksiyonlar neler oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEITGEIST -- 19 Nisan 2013; 12:34:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZEITGEIST

quote:

quote:

bu fonksiyon ve program yükleme olayına ne kadar ücret isteniyor bilginiz var mı acaba? çok fark çıkıyor mu arada? kazandırdığı ek fonksiyonlar neler oluyor?

Full program ve fonksiyon+ 1800 devire yükseltme makinenin modeline göre 1000-1500₺ ya kadar çıkıyor.
    Bebek Paketinde;; Bebek Hassas, Bebek Hijyen, Bebek Giysileri, Tüylü oyuncaklar programları
    Eco Paketinde;; Bakımı Kolay çam. eco, Pamuklu eco, pamuklu eco++ programları
    Home Paketinde;; Kuştüyü/Yorgan, Tül Perdeler, Yastıklar, İpek/İç çamaşır programları
    Home XL Paketinde;; Büyük yorgan, Tül Perdeler, Bornozlar, Büyük Yastıklar programları
    Hijyen Paketinde;; Pamuklu exta hijyen, Bakımı Kolay çam. Hiyen, Çocuk giysileri programları
    Medic Paketinde;; Bakımı Kolay çam. Hiyen+, Çocuk bezi, yastık hijyen, Yeni çamaşırlar programları
    Spor Paketinde;; Spor giysileri, spor ayakkabılar, Outdoor+ programları bulunuyor.
    Fonksiyon paketlerinde ise istediğiniz fonksiyonu makineye yükletebiliyorsunuz bunlar;
    Eco Feedback(anlık su ve elektrik tüketimi), Extra Hijyen, Extra Eco, Extra Kısa, Hassas, Narin sıkma, Kırışık azaltma, Suda bastırma, Sessiz, Ekstra Ön yıkama(ön yıkama soğuk su yerine 30-35'C de yapılır), İlave durulama gibi. Diğer yaptırabileceğiniz şeyler ise makineniz diyelimki 1200 Devir 1800 devire kadar yükselttirebiliyorsunuz yada olası yıpranmaları önlemek ve makineyi sizden başkasıda çalıştıracaksa çamaşırları korumak için makineniz max. 1600 devirse bunu 1200-1000 veya 800 devire kadar düşürtebilirsiniz. Isıtma gücü normalde 2000Watt dır bunu 1600Watt a düşürebilir ekstra tasarruf sağlayabilirsiniz ancak böylede program süreleri uzar tam tersi sarfiyata önem vermiyorsanız 3000 veya 4000Watt a kadarda çıkarabilirsiniz 4000 i normalde servis yapmak istemez ısrar ederseniz yapar ancak bu seferde makine garanti dışı kalır ve hem makineye hemde ev tesisatına zarar verir, programdaki durulama sayılarını değiştebilir 6 durulamaya kadar seçenek sunabilirsiniz. İşte bu kadar Miele'nin üstün teknolojisine hangi marka yetişir bilemiyorum resmen bilgisayarlı makine yapmışlar Miele'nin çamaşır makinelerinde öyle bir kat vardırki görseniz şaşırırsınız normal bir kasalı bilgisayarın anakartından bile büyük kart bulunuyor ve üstünde 2-3 tane usb girişi var servis programlamaları arıza tespitini vs. burdan yapıyor gerçekten müthiş yeni makine alacaklar mutlaka Miele almalılar 111. yıl şerefine çok büyük indirim var. İyi Günler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökoş -- 19 Nisan 2013; 14:19:36 >

• quote:

quote:

Miele ürünleri bence şekil şemal program fazlalıgından ziyade sağlamlık için alınmalıdır diye düşünüyorum,anneme makina almasaydım 2000 tl lik 24760 tr mi yoksa 3000 tl lik miele 5872 mi gözü kapalı miele derdim ki hala diyorum bütçem izin verirse 5872 yi alcam kesinlikle ilersi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 19 Nisan 2013; 14:27:16 >

• quote:

quote:

Canola selam. Sanırım şeyi soruyorsun normal yıkama sürerken makine durulmaya geçince suyu pompalara başlıyor. Evet bu ses var ve kesinlikle duyulur bı ses hatta makineden çıkan en yüksek seslerden biri bu. Ama Bosch da da vardı . Hatta o başlarken dan dun seslere başlardı Allah derdim nooluyio. Bosch daki ses %20 daha fazlaydı. Hatta kullanım hatası ile 6ay önce pompa zarar gördü servis değişti hatta takılan motor İtalyan mali idi dikkatimi çekmişti. Sanırım çıkan motor da italyandi. 120 tl vermiştim. BEn şahsen orjinal motorumu değişmeyi uygun bulmuyorum. Daha 0 km de ve ben orijinalleri daha çok severim. Gokhan bey bence beğendiğiniz makinayı alın. Ben öyle yaptım. Sonra aklınızda kalır ki ben hiç sevmem. Beynimi kurcalar durur. 1800 devire çıkarma mümkünmüş ama ben yapmam. Hem limit degerlere gelerek ömürden çalmak istemem. Ayrıca esim 14000 e bile ciddi muhalefet ediyor. Çamaşırlar yıpranıyor diyor.

1200 devşrden sonra çamaşırların ciddi derecede yıprandığı doğru ancak Pamuklu ve kısa program hariç makine 1000-1200 devirdem üstünü müsade etmiyor zaten 1800 devirli bir makinede sadece beyazları vs. 1800 devirde sıktırabilirsiniz sentetik yünlü gibi çamaşırları böyle bir santrifüj gücünde sıktırırısanız aşırı derecede yıpranır Türkiye şartlarında en fazla 1200 devir uygundur Avrupa'da 2000 devirli makineler 2800 devirli santrifüjlü kurutucular bile var ancak oralardaki giysilerin kumaşlarıyla bizimkiler ayı değil aldığınız her giysinin üstünde tamburlu kurutma yapılmaz yazar ama kurutma makinesine atarsınız sonra küçülür yıpranır şartları fazla zorlamamak gerekiyor.

çamaşırların yıpranmasından söz edilince aklıma geldi gökhan bey; siz eski kullanıcısınız mielenin petek kazanı çamaşırları yıpratmaz diye reklam yapıyor. bu reklam havadamı kalıyor yıpratmama özelliği yönünden? sizin bu konudaki görüşünüz ne? arkadaşların dediği gibi ben de çok soruyorum kusura bakmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: canoka

quote:

quote:

çamaşırların yıpranmasından söz edilince aklıma geldi gökhan bey; siz eski kullanıcısınız mielenin petek kazanı çamaşırları yıpratmaz diye reklam yapıyor. bu reklam havadamı kalıyor yıpratmama özelliği yönünden? sizin bu konudaki görüşünüz ne? arkadaşların dediği gibi ben de çok soruyorum kusura bakmayın

Miele'nin petek dokulu tamburu piyasadaki diğer tüm makinelerin tamburundan daha az yıpratır çünkü tmaburda çamaşırı yıpratıcak birşey yok belli aralıklarla yapılmış iğne deliği kadar su delikleri uzaktan bakıldığında hiç delik yokmuş gibi geliyor insanın gözüne kurutma makinesi tamburu gibi aynı kurutma makinelerinde kullanılan kazanda aynı tamburun deliksiz olanıdır. Herşeyin en iyisini yapan Miele en hassas tamuburuda kendi yapmıştır o tamburdan daha az çamaşırı yıpratan bir tambur hiçbir markada yoktur. Mielede hiçbir reklam havada kalan bir reklam değildir tamamen %100 gerçektir, petek dokulu kazanı Miele 2001 yılında çıkarmıştır o yıldan bu yana hiç değişmeden hala çamaşır ve kurutma makinelerinde kullanılmaktadır. Unutmayınki dünyada ilk çamaşır makinesini 1901 yılında Miele seri üretime başlayarak satışa sunmuştur günümüzde kullanılan makinelerin atası olarak ilk tam otomatik çamaşır ve kurutma makinesi 1953 yılında üretmiştir, ilk otomatik bulaşık makinesini 1968, ilk 3 çekmeceli bulaşık makinesini 1987 de Miele üretmiştir. Çok fazla Miele reklamı yapıyorum yakında beni Miele'de müdür yaparlar herhalde

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.