Şimdi Ara

Microsoft, Xbox’a her yıl dört özel oyun çıkarmayı planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft Gaming'in CEO'su Phil Spencer IGN'e verdiği son röportajda Starfield'dan yepyeni konsol söylentilerine kadar her şey hakkında konuştu. Ayrıca Xbox Oyun Stüdyoları Başkanı Matt Booty'nin haziran ayında yaptığı bir açıklamayı destekleyerek Xbox'ın birinci taraf stüdyoları aracılığıyla her yıl dört özel oyun çıkarma planlarından da kısaca bahsetti.

Xbox'ta yılda 4 özel oyun dönemi başlıyor

Bundan ayla önce Xbox konsollarına yılda dört oyun çıkarmak sadece basit bir istekten ibaretti. Ancak şimdi bu bir arzu olmaktan çıkarak görünüşe göre bir plan haline evrilmiş durumda. Spencer, bu planın bu yıl zaten gerçekleşeceğini, aynı şekilde gelecek yıl da en az dört özel oyunun “kesinlikle” geleceğini vurguluyor.

Spencer, bu yıl çıkmış ve çıkacak özel oyunları şu şekilde sıraladı:

• Hi-Fi Rush

• Minecraft Legends

• Redfall

• Starfield

• Forza

• Age of Empires 4 (konsol)

Elbette bunların iyi veya kötü olmasına bakılmıyor. Örneğin Redfall, Xbox’ın Arkane’in bir an önce unutmak isteyebileceği bir oyun oldu. Starfield’a ise sadece sayılı günler kaldı ve şimdiye kadar gelen bilgiler oyunun oldukça kaliteli olduğunu gösteriyor. Tarihsel olarak Xbox, rakipleri, özellikle de PlayStation kadar çok sayıda özel, birinci parti oyun sunmadığı için eleştirilere maruz kaldı. Bununla birlikte, Spencer'ın Xbox'ta yeni oyunlar yayınlama taahhüdü oyuncular için umur verici diyebiliriz. Bu durum aynı zamanda Microsoft Gaming'in odağının daha özel oyunlar sunmaya ve diğer oyun platformlarıyla rekabet etmeye doğru kaydığını gösteriyor.

• bizim gibi 3. dünya ülkeleri için güzel fakat alım gücü yüksek ülke vatandaşları için komik haber.

• 1 özel oyun 5-10 yılda çıkıyor, her yıl 4 özel oyun çıkarmak, 40 yıllık çalışmayı 1 yıla sığdırmak gibi birşey, bu kalitede zor biraz.

• Sürüsüne stüdyo aldın bi zahmet artık microsoft.

• AAA yapmazsan ayda 4 de olur. 5-10 dolarlık oyunları yumurtlar gibi çıkarması kolay. Bu kadar stüdyo alındı bir tane playstation oyunlarına rakip last of us ayarında bir oyun yok. Microsoft neyin peşinde çözmek zor. 360 saatlerce her gün gece gündüz akardık o zamanki oyun çeşitliliği kalmadı. Şimdi koy silahı adam öldürsün yeter.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • byorkouk kullanıcısına yanıt
    Bu nesil Sony de Ps5'e özel adamakıllı bir oyun çıkarmadı ki, bir iki tanesi hariç hepsi Ps4'te de çalışıyor. Demon Souls dışında işte yenı nesil bu denecek bir oyunları yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yimmasabi kullanıcısına yanıt

maddi gücün varsa her yıl bırak 4 oyunu 10 tane aaa oyun sıralarsın. Xbox platformunun sorunu, parası olmasına rağmen tecrübeli stüdyo konusunda sıkıntı çekmesiydi. Şimdi onu hallettiler, ellerinde bi dünya AAA oyun yapabilecek stüdyo var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeraltofRiviaCiri16 -- 30 Ağustos 2023; 5:58:16 >
  • kaç tane yurtdışında yaşamış insan tanıyorsun? veya tanıyorsunuz?

siz bu yabancıları parayı yola saçıyorlar veya tuvalette mi kullanıyor sanıyorsunuz ne?

bir oyun olmuş 80 dolar ki oyunlar eskisi gibi tam hali ile gelmiyor. haritayı bile 3 - 4 dolardan kitleme yarışında olan sistemde sence amerikalı bu durumdan şikayetçi olmaz mı? yok bilmem ne pack 10 dolar, bilmem ne ek bölüm 14.99 dollar. bilmem ne silahı 4.99 dolar

oyuna zaten 80 dolar veren amerikalı, bir pack 10 dolar, bir ek bölüme 15 dolar ve güzel iş yapan silah için de 5 dolar ödediğinde toplamda 110 dolar bir oyuna vermek istiyor ki anasının gözü kadar pack, bölüm, silah çıkardıklarını düşününce fiyatlar 130 140 150 dolarlara çıkıyor.

amerikalı boşuna gamepass a geçmiyor. adamda iki çocuk varsa adam ayvayı yedi zaten. ayda 4 oyun alsa adamın maaşı asgari olarak net 2000 dollar. 2 çocuk için bir ayda aldığı 2şer oyuna 600 verdi say. adam ne yiyip içecek, kirasını ödeyecek?

oyun fiyatları aşırı gereksiz pahalı.

• Gelecek yıl çıkacak oyunlar

-Hellblade 2
    -Avowed
    -Fable tam tarih duyurulmadı ama ben son çeyrekte çıkacağını düşünüyorum
    -Stalker 2 ilk gün Game Pass

2024 için hedefe şimdiden ulaşmışlar bakalım araya ne süprizler sokacaklar.

• PS4 tarihin en başarılı konsollarından biri oldu adamlar bir süre daha desteği kesmedi bu yüzden. 120 milyona yakın PS4 kullanıcısı var. Ayrıca oyunlar PS4'e de çıksa ne olur yine Xbox'ta oynayamıyorsun. Biraz Xbox medyasının oyununa geliyorsunuz gibi hissediyorum. PS5'e bu sene Final Fantasy 16, Spider-Man 2, Horizon Forbidden West DLC'sivve Forspoken(Redfall örneği verildiği için verdim) çıkmış olacak. Medya size öyle bir yediriyor ki sanki Xbox oyun yağdırıyor, Playstation'a hiç oyun çıkmıyor

• dünyada gamepass kullanıcı sayısı listesini aşağı bırakıyorum. listede göreceğin üzere 3. dünya ülkeleri değil dünya lideri ülkeleri göreceksin. dolayısı ile hiçde komik bir haber değil. tasarruf etmek ülke kalitesini belirlemez.
    Amerika Birleşik Devletleri
    Birleşik Krallık
    Kanada
    Almanya
    Fransa
    İspanya
    İtalya
    Meksika
    Avustralya
    Japonya

• moffaka M kullanıcısına yanıt

bu sığ bakışla bakarsan haklısın.

listelediğin ülkelerin çoğu oyuncu pazarı. çoğu oyuncunun aaa oyunlara çok rahat erişebildiği, yanındada gamepass aldığı ülkeler.

gamepass i çerez niyetine alıyorlar.

oyuna 60-70 dolar verene kadar gamepass ile oynamayı tabiki tercih edeceklerdir fakat bizim gibi umudu gamepass e oyun eklense oynarım yoksa oynayamamcı değiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fx_57,5 -- 31 Ağustos 2023; 14:33:6 >
  • pskillercheto kullanıcısına yanıt

yurt dışında tanıdığım bir 3-4 kişi var. yurt dışında tanıdığı olmakla dünyadan bi haber olmak arasında bir bağlantı kuramadım.

yurt dışında bedava diyen yok ama sizinde yazdığınız gibi ortalama bir ailenin ayda 4 oyun almak gibi saçma sapan düşünceleri olmadığını biliyorum.

f2p dünyaya bela konu o değil zaten.

bizim yılda 2 oyun alamadığımız yerde ayda 1-2 oyunu rahatlıkla alabileceklerle kıyaslama yapmanız anlamsız.

• iki tekeli aileler ne yapacak mesela? benim kızım var, minecraft alıyoruz, itemler alıyoruz arada. erkek çocuğu olsaydı ne yapardım diye düşünmüyor değilim. games pass çıktı da işte arada AC serisi oynuyor falan. araba yarışı oynuyor.

• Sana ne demişimde sığ kelimesini hak ettim anlamadım. Şu klavye rahatlığı yokmu herşeyi yaptırıyor insana.

Liste ortada bu bir istatistiktir aynı zamanda. 3. dünya ülkeleri haricindeki ülkeler için komik haber diyorsun bende en çok 1. dünya ülkeleri kullanıyor diyorum. Anlaşılmayacak bir şey yok. Ayrıca gamepass fiyatları ülkelerin ekonomik durumuna göre belirleniyor örneğin gamepass Türkiye fiyatı 4.5 dolar iken abd fiyatı 17 dolar ediyor. Çerez parası demişsin bu sebeble söyledim. yani hangi ülkede alırsan al fiyat kişiyi aynı derecede ekonomisini etkiliyor. dolayısı ile bütün dünya için gamepass çerez fiyatınadır.

• moffaka M kullanıcısına yanıt

dediğim tam olarak bu üzerine düşünülmeden yüzeysel olarak fikir sahibi olmaya sığ diye bahsettim, niyetim hakaret veya incitici konuşmak değil kırdıysam özür dilerim.

tabiki en çok kullanıcısı gelişmiş ülkeler olacak, somali'nin ilk 5 te yer alamayacağını biliyoruz. bizde bile daha yeni gelişiyor oyuna yazılıma para vermek,bahsedilen ülkelerde bu kültür çoktan yerleşmiş.

alım gücü yüksek diye düşünmeden alıyorlar kimse demiyor daha uyguna gelirse tabiki uygun olanı tercih edeceklerdir.

satın alım gücü yüksek ülkedeki oyuncular zaten alabiliyor çok istedikleri oyunu, bizim gibi alım gücü düşük ülkeler oyun için umudunu gamepass e bağlamış durumda. umarım anlatabilmişimdir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.