Şimdi Ara

Microsoft Visual Studio 2008

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    açtıgımızda

file-new-wep site asp.net wep site seçenegini seçtiğimizde
    sayfanın hemen altında 3 seçenek var bunlardan;
    Design seçenegini seçip yandaki toolbox'dan label, buton gibi nesneleri seçip sayfaya bıraktıgımızda yalnızca sayfanın en başında kalıyo bunları sayfa içinde gezdirebilmek istiyorum ama gezdiremiyorum bu özelligi nasıl açabilirim?

• propertiesten auto size e gel.auto yu manuel yap.yanılıyor olabilirim yinede.bilgisayarım yanımda değil inş doğru hatırlıyorumdur...
  • ya ben bulamadım yada yok olmuyor ordan yapamıyorum
    hepsini istedigim yerlere taşiyabilmeliyim ama olmuyor
  • var var. Olmaz mı ? :)

http://support.microsoft.com/kb/317515
  • var var. Olmaz mı ? :)

http://support.microsoft.com/kb/317515
  • orada yazmış işte. önce kod ekranında absolute yapıyon sonra tekrar dizayna geliyon. O zaman oluyor. Ben denedim oldu.

forum öğelerine style="POSITION: absolute;" ekledim sonra istediğim yere taşıdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gergozen -- 25 Haziran 2008; 20:30:51 >
  • yaptıgın şey güzeldi ve farklıydı ama sen galiba formu taşıdın ben tek forum üzerinde birkaç öğenin yerini değiştirmekten bassediyorum
    (ilk açtıgımızda çıkan ekrandan design seçtikten sonra elemanları ekleyip sadece tek elemanı seçerek onu istediğim noktada bırakmak istiyorum)
  • quote:

önce kod ekranında absolute yapıyon sonra tekrar dizayna geliyon. O zaman oluyor.

Bu cevap doğru aslında. Ama tasarım penceresinde de aynı şeyi yapmak mümükün.
    Textbox gibi bir bileşeni forma ekledikten sonra bileşen seçili iken menüden FORMAT/POSITION/Absolute
    uygularsan, bileşeni form üzerinde istediğin yere yerleştirebilirsin. Birden fazla bileşen seçilerek de aynı uyglama topluca yapılabilir.
  • evet senin yaptıgın yöntemle "texbox,buton türleri,takvim gibi... "şeyler hareket ettirilebiliyor bu hareketler kabul edilerbilir ve güzel
    ama "label, radiobotton,hyberlink gibi..." şeylerde olmuyor.
  • MS in ne düşündüğünü kim bilir.

label, radiobotton,hyberlink ve ailesi için şöyle bir yöntem önerebilirim.

.pozisyon
    {
    position: absolute;
    }

gibi bir CSS sınıfı tanımlayıp ilgili bileşenin CSSClass özelliğine uygulayabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgsahin -- 28 Haziran 2008; 14:40:23 >
  • css sınıfını nerde tanımlayacam cssclass özeligini nasıl kulanacam
  • quote:

Orjinalden alıntı: gergozen

orada yazmış işte. önce kod ekranında absolute yapıyon sonra tekrar dizayna geliyon. O zaman oluyor. Ben denedim oldu.

forum öğelerine style="POSITION: absolute;" ekledim sonra istediğim yere taşıdım.
  • niye aynısını kopyalayıp yapıştırıyon ki ben ona yukarda cevap vermiştim şimdi tekrar yapıştırmıyacam oraya bak
  • Örnek Nihai kod şu şekilde olacak

<%@ Page Language="VB" AutoEventWireup="false" CodeFile="Default.aspx.vb" Inherits="_Default" %>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
    <head runat="server">
    <title>Untitled Page</title>
    <style type="text/css">
    .position-absolute
    {
    position: absolute;
    top: 106px;
    left: 296px;
    }
    </style>
    </head>
    <body>
    <form id="form1" runat="server">
    <div>

</div>
    <asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" CssClass="position-absolute">HyperLink</asp:HyperLink>
    </form>
    </body>
    </html>

Visual Studio da "Manage Style" ile yeni stil oluşturmak yada var olanaları kolayca düzenlemek mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgsahin -- 3 Temmuz 2008; 13:57:14 >

• evet yaptıgın yolla yapabildim
    teşekürler tüm cevap yazan arkadaşlara özellikle hgsahine teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megaotrom -- 3 Temmuz 2008; 15:36:03 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.