Şimdi Ara

microsoft.vbs virüsü yardım gerekiyor..lanet geri döndü :s

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ağdan bulaştı sanırım berbat bir virüs bugun format atmıştım ki diskin yedeğe aldığım kısmı kullanılınca tekrar bulaştı..Birkaç av denedim ama çare olmadı.Diskin c kısmını meşgul ediyor microsoft adında bir vbscript bir de dos dosyası var dosyaları silmedim öylece duruyor.Bilenlerin acil yardımlarını bekliyorum

Selam ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_asar -- 16 Haziran 2008; 12:31:12 >

• Öncelikle geçmiş olsun.

Başlat-çalıştır-msconfig yazdıktan sonra çıkan pencerede başlangıç listesini açalım. Orada daha önceden görmediğimiz veya isminden şüphelendiğimiz şeyşeri kaldırıp bilgisayarı yeniden başlatalım. Yeniden başlarken F8 e basıp güvenli kipte başlatalım. Başladıktan sonra boş bir int. explorer sayfası açıp araçlar-internet seçenekleri-sil-tümünü sil-eklentileri de sil diyerek geçmişi temizleyelim. Ayrıca bilgisayarım a girip araçlar-klasör seçenekleri-görünüm deyip gizli dosyaları göster i tıkladıktan sonra C:\Documents and Settings\(kullanıcı adı)\Local Settings\Temp içinde ne varsa silelim. İlaveten C:\WINDOWS\Temp ve C:\WINDOWS\Prefetch içinde de ne varsa silelim.

Bütün bunları yaptıktan sonra adaware veya spybot gibi ücretsiz ve iyi spy programlarıyla güvenli kip altında çalıştırıp bulunan herşeyi silelim. Antivirüs programımız varsa onu da güvenli kip altında bilgisayarımı tara (veya tam sistem taraması) yapıp bulunan şeyleri temizleyelim. Antivirüs programı yoksa security.symantec.com sitesinden online virüs taraması yaptırıp bulunan dosyaları bir yere not alarak güvenli kip altında onları da silelim.

Bu şekilde büyük ihtimalle hallolacaktır. Olmazsa yine yazarsınız ;)

NOT : Diğer online virüs tarama siteleri :
    http://antivirus.about.com/od/freeantivirussoftware/tp/aaonline.htm

www.pandasoftware.com/products/activescan/com/activescan_principal.htm : Panda anti virüs ile bedava online antivirüs taraması yapabilirsiniz..detay

housecall.antivirus.com/housecall/start_frame.asp : Bedava antivirus taraması..detay

www.bitdefender.com/scan/licence.php : Bitdefender antivirüs ile bedava antivirus taraması..detay

www.ravantivirus.com/scan/ : Rav antivirus ile bedava online antivirüs taraması..detay

us.mcafee.com/root/mfs/default.asp : Mcafee antivirus, free online antivirüs..detay

www.avup.de/personal/en/avwinsfx.exe : Antivir download. Bedava antivirus indir.Ücretsiz olarak internetten güncellenebilir, tamamen bedava antivirus..detay

scan.sygatetech.com : Online bedava trojan kontrolü.Bilgisayar trojanlara karşı temizler..detay

cdrom.digitalriver.com/pub/symantec/2005/NV11ESD.exe : Norton antivirus 2005. 15 günlük deneme sürümü..detay

www.avgturkiye.com.tr : Grisoft AVG Türkiye temsilcisi. Anti-Virus, Firewall, Anti-Spyware, Anti-Spam.detay

Online virüs ve truva atı taraması

Aşağıdaki linkleri kullanararak bilgisayarınıza hiçbir program yüklemenize gerek kalmadan online virüs ve truva atı - trojan horse taraması yapabilirsiniz.

Windows Security Trojan Scan -http://www.windowsecurity.com/trojanscan/
    Bilgisayarınızındaki truva atı - trojan horse'ları bulur ve temizler

House Call -http://us.trendmicro.com/us/products/personal/housecall/mkt/trialpay.html
    Trend Micro'nun ücretsiz virüs tarama sayfası.

Symantec Security Check -http://security.symantec.com/sscv6/home.asp?langid=ie&venid=sym&plfid=24&pkj=ITPMCVGZBZTVOGXFSTZ
    Norton Antivirus PC'nizin dışarıdan gelecek saldırılara karşı koruması olup olmadığını öğrenmek için "Security Scan", PC'nizde virüs olup olmadığını öğrenmek içinde " Virus Detection" özelliklerini kullanabilirsiniz.

a² Free Antivirüs -http://www.emsisoft.com/en/software/ax/ : Bilgisayarınızdaki Trojan, Dialer, Worm and Spyware (Adware) virüslerini bulur ve temizler.Tamamen bedava olan bu antivirüs yazılımı ayrıca ücretli kişisel antivirüs hizmetide veriyor.Bedava antivirüs programı yüklemek istiyorsanız Açılacak sayfadan a² Free dosyasını download ediniz.

www.pandasoftware.com/products/activescan/com/activescan_principal.htm - Panda antivirüs programı bedava virüs scan sayfası.Her gün güncellenen virüs listesiyle en son çıkan virüsler içinde online tarama yapabilirsiniz.Program bilgisayaranızdaki spyware-casus yazılımlar 'ıda tarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 14 Haziran 2008; 9:07:24 >

• Tekrar selamlar,

Virüsle başım yine dertte bilinen av lerle cok kez taramama rağmen silemedim.Bilenlerin yardımlarını bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_asar -- 16 Haziran 2008; 12:32:56 >
  • Bilen duyan varsa diye yukarı..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.