Şimdi Ara

Microsoft’ta yeni işten çıkarmalar bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft’ta yeni işten çıkarmalar bekleniyor

Bulut bilişim pazarında Azure ile mücadele eden Microsoft, Amazon ve Google gibi rakipleri karşısında önemli başarılar elde etmiş, geçen yıl rekor büyümelere imza atmıştı. Firma platformu daha iyi hale getirmek için yeniden yapılanmaya giriyor.

Satış stratejisi

Firmaya yakın kaynakların verdiği bilgilere göre Azure platformunun satış stratejisinin daha da güçlenmesi gerekiyor ve bunun için çalışanlar arasında bir değişim başladı. Firma artık önemini kaybeden kutulu yazılım satışlarına odaklanmış ekipleri yavaş yavaş Azure satışlarına kaydırıyor. Bu süreç içerisinde bir kaç bin kişilik bir işten çıkarma da yaşanacak.

Ayrıca Bkz.Oyununuzu kağıda çizin ve telefonunuzda oynayın

Geçen yıl satış ve pazarlama alanında 51 000 kişilik bir iş gücünü yöneten operasyon şefi Kevin Turner görevinden ayrılmış ve yerine Judson Althoff getirilmişti. Althoff bir süredir Azure platformunun satış stratejisinin değişmesi gerektiğini dile getiriyordu. Bu bakımdan yeniden yapılanma sürpriz olmadı.

Toplamda 121 000 civarında çalışanı olan Microsoft’un hangi bölge ve bölümlerde işten çıkartmalar yapacağı net olarak bilinmiyor. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 26 düşüş gösteren Surface bölümünde de kıyım yaşanabileceği düşüncesi hakim. 

• "Microsoft’ta yeni işten çıkarmalar bekleniyor"
    İlk kelimenin sonuna 1 adet n harfi ekliyoruz.
    Son kelimenin sonundaki "YO" ve aradaki kelimeleri de kaldırdık mı:
    "Microsoft’tan beklenir." kalıyor. Cevap kendi içinde..

• 2 ay önce sözünü verdikleri Microsoft Azure uygulaması Android ve iOS için anında çıktı ama hala W10 evrensel platformuna gelmedi. W10 mobile kurumsal kullanıcılar odaklı falan diyordular ben mi yanlış hatırlıyorum? Nerede bu uygulama? Microsoft bile kendi sistemini umursamazken neden diğer şirketler uygulama geliştirsin ki.

İşten çıkarmaları yanlış bölümde yapıyorlar bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonyde kameralara yıllardır ısrarla ois koydurtmayan ekiple microsoftta metro arayüzünü tarasartlayıp dayatan ekibe ne yapsalar azdır sadece işten atmayla kalmamalı o derece nefret ediyorum resmen kendi firmalarına bilerek zarar verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysan240 -- 6 Temmuz 2017; 15:28:43 >
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
  • baysan240 kullanıcısına yanıt
    Aynı şey Samsung'un S5'e kadar tasarımlarını yapan tasarımcılar içinde geçerli...

• quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

sonyde kameralara yıllardır ısrarla ois koydurtmayan ekiple microsoftta metro arayüzünü tarasartlayıp dayatan ekibe ne yapsalar azdır sadece işten atmayla kalmamalı o derece nefret ediyorum resmen kendi firmalarına bilerek zarar verdiler.

Siz gidin xp kullanın.

Modern (eski adı metro) arayüz gayet kullanışlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flcnr kullanıcısına yanıt
    Yemin ediyorum aynısını yapmışım. Ama benim yaptığım, söylenen bir şeyin cevabının içinde olduğuna dikkat çekmekti.
    O yüzden bu salak gibi saçmalamış olmadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

sonyde kameralara yıllardır ısrarla ois koydurtmayan ekiple microsoftta metro arayüzünü tarasartlayıp dayatan ekibe ne yapsalar azdır sadece işten atmayla kalmamalı o derece nefret ediyorum resmen kendi firmalarına bilerek zarar verdiler.

Siz gidin xp kullanın.

Modern (eski adı metro) arayüz gayet kullanışlı.

tamam burada senin algılayamadığın nokta "dayatma" !!ne sonyde amiral modellerde oisli alternatif var nede microsoft mobil ve x86 platformonda insanlara seçim sundu ki metroya başlat çubuğunu bile başka kullanıcılar araç geliştirerek getirdiler, sonra akılları başlarına gelince güncelleme ile seçenek sundular eğer en baştan alternatif sunsaydılar. (iki firmanında akıllanacağı yok o konuda) insanların tercihlerine göre yaptıklarının yanlış yada doğru oldukları görür ve firmaların satışlarını bu kadar baltalamazlardı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysan240 -- 10 Temmuz 2017; 15:24:39 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.