Şimdi Ara

Microsoft, Intel'in sorunlu Spectre yamasını devre dışı bırakan güncelleme yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, Intel'in sorunlu Spectre yamasını devre dışı bırakan güncelleme yayınladı

Intel'in geçtiğimiz günlerde "Spectre Variant 2" güvenlik güncellemesinin çeşitli donanım yapılandırmalarında beklenmedik yeniden başlatma sorunlarına neden olduğunu doğrulaması Microsoft'u harekete geçirdi. Yazılım devi, Windows kullanıcılarına Spectre Variant 2 yamasını devre dışı bırakma olanağı sunmaya karar vererek KB4078130 olarak adlandırılan yeni bir güncelleme hazırladı.

Ayrıca Bkz.Nokia yüksek kapasiteli ReefShark 5G yonga setlerini duyurdu
    Kullanıcılar bu güncellemeyi indirerek Spectre Varyant 2'ye karşı koruma sağlayan sorunlu yamayı devre dışı bırakabilirler. Microsoft ayrıca bu yamanın kayıt defteri aracılığıyla nasıl manuel olarak devre dışı bırakılabileceğini veya etkinleştirilebileceğini de gösterdi.

Microsoft: Intel'in sorunu düzeltmesini bekliyoruz

Şirket, henüz Spectre Variant 2 güvenlik açığını hedefleyen herhangi bir saldırının gerçekleşmediğini yani en azından şu ana kadar bu konuyla ilgili bir rapor almadığını söyledi. Yazılım devi ayrıca Intel'den Windows kullanıcıları için güncellemeyi yeniden etkinleştirmelerini sağlayacak bir düzeltme beklediğini açıkladı.

KB4078130 güncellemesinin Windows Update aracılığıyla gönderilmediğini belirtelim. Windows 7, 8.1 ve 10 için sadece Update Kataloğu üzerinden buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

• Varmı faydasını gören ?
  • Bende Microsoft'tan önce Windows güncelleştirmelerini devre dışı bıraktım. Microsoft'tan daha hızlıyım.

• Tüm yamalar geri çekildiğine göre en iyisi bu işi unatalım gitsin, kurcalamayın daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 31 Ocak 2018; 1:57:21 >
  • tam bir skandal

• Metin Akpınarın Abuzer Kadayıf filmindeki bi sözü aklıma geldi. " Bu korumaları korumaya ayrıca koruma tutmak lazım "

• Dünden beri nedense chrome ve edge'e girdiğimde kernel security check failure hatası alıyorum. Sorun ne olabilir beyler?
  • Sanki açık kapanınca tüm özel hayatımız bize kalcak, kimse bilgi çalmıcak da....

• aga açıklar kalsın, netten sanal kartla alışveriş yapın bi zararı olmaz, boşuna işlemciyi kısmayın.

• Hepsi hikkaye arkadaş sistemlerde bilerek yıllardır açık bırakıyorlar ve bunu halktan gizliyorlar Hackerlar bulduğu zamanda "AMAANEEEEY yandıııık bittiiiik kül oldukkkk amaneeeyyy" diye bağırıp çağırıp duruyorlar kullanıcılara ise "güncellemeyi çıkardım yükleyin valla sizin bilgilerinizi çalarlar (lan ne kandırdım be xd)" hesabına yatıyorlar...

Yeni güncellemeyi kuruncada başka açıklar çıkıyor ortaya ne ironik yahu ?

• arap saçına döndü mevzu

• acigin yapisini hic arastirmadan arka kapiydi edebiyati yapmissiniz. cok komik kaliyor. arastirin biraz. sorun islemci mimarisinden, calisama seklinden kaynaklanan bir temel bir sorun. bu yuzden yamanmasi zor. arka kapilara gelirsek, tabiyki arka kapilar var. donanimsal olarak cipin uzerine gomulmus arka kapinin varligini kimse tespit edemez, kimse donanimi degistirmeden engelliyemez. tamamen kapali kutu. arka kapi koymak icin islemcilerin calisma sekliyle mimarisiyle en temelden oynamaya ihtiyaclari olmadigi gibi, arka kapi olarak effektif calisacak bir yolda degil.

• Windows Update servisini laptopu aldığım ilk gün devre dışı bırakmıştım zaten
  • En güzelini amd yapıyor ölü taklidi yaparak. Ne doğru düzgün güncelleme yayınlıyor, ne açıklama yapıyor. Açıklı açıklı takılıyor işlemciler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 31 Ocak 2018; 19:36:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Bence bu açıklar intel arka kapılarıydı ve bunu

yıllardır biliyordu şimdi Aptalı oynuyor

yanlış bilmiyorsam 8. nesil işlemcileri çıkartırken bu açıklardan haberi vardı şirketin buna rağmen umursamadan işlemcileri piyasaya sürdüler nasıl bir rahatlık var firmada sen düşün
  • 24KB'lik bu update tıklıyorum açılmıyor.Devre dışı bırakmış oldu mu acaba ? Deneyen var mı arkadaşlar ben kapanma problemi yaşıyorum 6700K'da

• beyler anlamadığım şey, bios'a yapılan update nasıl oluyorda windows tarafından kaldırılabiliniyor? normalde bios'u manipule eden programları dos ortamında bile kullanmak baya risklidir kaldı ki burada işletim sistemi içinden bahsediyoruz, en en son alternatiftir.

not: bios ortamında yapılan değişiklik riskinden bahsetmiyorum. bahsettiğim risk, işletim sistemi ile anakartın seviyesi arasında olan uzak katman katman bağlantısından oluşacak en ufak bir ters ihtimalin riskidir.
  • Önceki haberde 2 güne yamayı kaldırır dedim bugün haberi var doğru söyleyin bak benden araklıyorsanız haberleri söyleyin telif filan istemem :)

• Nerede geri çekmişler şunu bi anlasam. AMD için olanları da geri çekmişlerdi güya. Ne zaman KB4056892 güncellemesini kaldırsam, Windows Update yine bulup kuruyor. Geri çekmeye gel. Geriçekemeyan.

• MuradinBronzeBeard kullanıcısına yanıt
    aynısı banada oluyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.