Şimdi Ara

'Microsoft ilk etapta Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar planlıyordu' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Utku

@webdh

adam o ekran goruntusunu koyarak o ustteki 6 adet programa vurgu yapiyor. Isletim sisteminin kontrolu bende diyor yani. Amac arayuzu gostermek degil.

Uygulamalari onun icin getirdim zaten oraya. Bu adamlar hiçbi seyden anlamaz ama gelip yok froyo yok ginger kullandim diye dolaşırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @zulu123

sen önce çocuk gibi yazı yazmayı bırak adam akıllı Türkçe yazmayı bir kavra. Eline klavye alan yazı yazmaya başladığı için forumda 3 günlük Windows Phone kullanıcıları sistemi maşallah hemen kavramışlar ne kadar güzel. 1 yık önce alıp kullananlar zaten hiç bilmiyorlar telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

quote:

Orijinalden alıntı: WinqSaber

quote:

quote:

Sistemin eksiklerinin yazilmasi sizi neden bu kadar geriyor anlamiyorum ki? Nedir bu para verdigi urune toz kondurmama cabalari? Enteresan bir ego.

+1
    Bunu yapan çok üye var. Hiç bir cihaz mükemmel değil ki,bulamazsın alamazsın yani.
    Aldığın cihazın eksik yönlerini kabullenecen,diğerlerine çamur atmanın alemi yok.

Ne güzel söyledin, bak işte biz her fırsatta bunu anlatmaya çabalıyoruz. Hiç bir sistem mükemmel değildir. Var olan sistemlerin hepsinde belirgin eksiklikler vardır ama nedense wp8 hiç öyle lanse edilmiyor, neden ? Berbatmışmış da, uygulaması azmışmış da, şöylemiş de böylemiş de.. Sizlerin gözünde biz bu cihazları aldık diye enayi mi oluyoruz ? İsteyen istediği sistemi kullanmakta özgürdür, eleştirmekte de özgürdür ama bizleri enayi kıvamına sokma çabalarına gereken cevabı vermekte özgürlüktür. Çamur atmaya gerek yok, bilinçli kullanıcılar, teknolojiyi biraz takip edebilen kullanıcılar hangi sistemin ne olduğunu biliyor. Ayrıca yazdığımız mesajların hangisinde çamur var, ben göremiyorum ?

Sen neden kişisel algıladın ki şimdi bunu?
    Evet,Windows'un marketi eksikti,hala da eksik. Uygulama furyası başlamadan önce her yazılan uygulama ilk ios için yazılırdı,artık her uygulama aynı anda ya da biraz gecikmeyle Android için de çıkıyor,hatta bazen ilk Android'e çıkıyor. Bu artık bir standart. Her ne zaman ki Windows Phone da bu standarda katılır ben o zaman derim tamam market işi bitmiştir. Çünkü market olayının uygulama sayısı ile alakası yok. Popüler ya da yeni gelen uygulama+oyunların hangi sisteme geleceği ile alakası var. Android+ iOS artık birer standartlar. Windows da önümüzdeki bir kaç sene içerisinde,belki o kadar da olmayabilir bu standartta yerini alacaktır.

Android'in ilk zamanlarını hatırlıyorum,her videoda arayüzdeki laglardan,hatalardan falan şikayet edilirdi,eksikleri vardı zamanla toparladı, Windows'un da eksikleri var ve zamanla kapanacaktır. Bu şekilde yorumlar olması neden sizi rahatsız ediyor ki? iPhone 4 çıktığında gidip laglı,şişen sistemli Galaxy S alanlar enayi miydi? Galaxy S alanlar da amoled ekranından, widgetlarından aldılar. Bu tercih meselesidir. Başka sistemi tercih ettiği için birine enayi demek cahillikten,fanboyluktan başka bir şey olamaz. Windows hakkında bu tarz yorumlar aynı Android'e yapıldığı gibi her zaman yapılacaktır. Önüne geçemezsiniz. Android her videoda vurgulanan laglarına,sistemin şişmesine,virüslü uygulamalarına ve bilimum bu tarzdaki haberlere rağmen pazarı domine etmeyi başardı. Bu da bu tarzda yapılan haberlerin ve yorumların ne kadar gereksiz olduğunun bir göstergesidir.

İyi forumlar.

Edit: Bu arada imzanızdaki cümlede çok fazla İngilizce grammar hatası var,dikkatimi çekti. Hata bazı bölümleri oldukça anlamsız,cümlenin doğruluğundan emin misiniz?

arkadaşın imzasındaki İngilizce metinde gramer sorunu yok ama sizin İngilizceniz bu gramer seviyesinde değil. o nedenle sanki gramer hatası var gibi algılıyorsunuz.

İngilizce öğretmeniyim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sistemin eksiklerinin yazilmasi sizi neden bu kadar geriyor anlamiyorum ki? Nedir bu para verdigi urune toz kondurmama cabalari? Enteresan bir ego.

+1
    Bunu yapan çok üye var. Hiç bir cihaz mükemmel değil ki,bulamazsın alamazsın yani.
    Aldığın cihazın eksik yönlerini kabullenecen,diğerlerine çamur atmanın alemi yok.

Ne güzel söyledin, bak işte biz her fırsatta bunu anlatmaya çabalıyoruz. Hiç bir sistem mükemmel değildir. Var olan sistemlerin hepsinde belirgin eksiklikler vardır ama nedense wp8 hiç öyle lanse edilmiyor, neden ? Berbatmışmış da, uygulaması azmışmış da, şöylemiş de böylemiş de.. Sizlerin gözünde biz bu cihazları aldık diye enayi mi oluyoruz ? İsteyen istediği sistemi kullanmakta özgürdür, eleştirmekte de özgürdür ama bizleri enayi kıvamına sokma çabalarına gereken cevabı vermekte özgürlüktür. Çamur atmaya gerek yok, bilinçli kullanıcılar, teknolojiyi biraz takip edebilen kullanıcılar hangi sistemin ne olduğunu biliyor. Ayrıca yazdığımız mesajların hangisinde çamur var, ben göremiyorum ?

Evet,Windows'un marketi eksikti,hala da eksik. Uygulama furyası başlamadan önce her yazılan uygulama ilk ios için yazılırdı,artık her uygulama aynı anda ya da biraz gecikmeyle Android için de çıkıyor,hatta bazen ilk Android'e çıkıyor. Bu artık bir standart. Her ne zaman ki Windows Phone da bu standarda katılır ben o zaman derim tamam market işi bitmiştir. Çünkü market olayının uygulama sayısı ile alakası yok. Popüler ya da yeni gelen uygulama+oyunların hangi sisteme geleceği ile alakası var. Android+ iOS artık birer standartlar. Windows da önümüzdeki bir kaç sene içerisinde,belki o kadar da olmayabilir bu standartta yerini alacaktır.

Android'in ilk zamanlarını hatırlıyorum,her videoda arayüzdeki laglardan,hatalardan falan şikayet edilirdi,eksikleri vardı zamanla toparladı, Windows'un da eksikleri var ve zamanla kapanacaktır. Bu şekilde yorumlar olması neden sizi rahatsız ediyor ki? iPhone 4 çıktığında gidip laglı,şişen sistemli Galaxy S alanlar enayi miydi? Galaxy S alanlar da amoled ekranından, widgetlarından aldılar. Bu tercih meselesidir. Başka sistemi tercih ettiği için birine enayi demek cahillikten,fanboyluktan başka bir şey olamaz. Windows hakkında bu tarz yorumlar aynı Android'e yapıldığı gibi her zaman yapılacaktır. Önüne geçemezsiniz. Android her videoda vurgulanan laglarına,sistemin şişmesine,virüslü uygulamalarına ve bilimum bu tarzdaki haberlere rağmen pazarı domine etmeyi başardı. Bu da bu tarzda yapılan haberlerin ve yorumların ne kadar gereksiz olduğunun bir göstergesidir.

İyi forumlar.

Edit: Bu arada imzanızdaki cümlede çok fazla İngilizce grammar hatası var,dikkatimi çekti. Hata bazı bölümleri oldukça anlamsız,cümlenin doğruluğundan emin misiniz?

arkadaşın imzasındaki İngilizce metinde gramer sorunu yok ama sizin İngilizceniz bu gramer seviyesinde değil. o nedenle sanki gramer hatası var gibi algılıyorsunuz.

İngilizce öğretmeniyim

Hocam o zaman sizi eğitenlerde bir sıkıntı var veya sizi bu konulara gelmeden önce mezun etmişler. Bu cümleler maalesef doğru. İngilizce Şiir ve Roman üzerinde incelemeleriniz oldu mu hiç diye bir ipucu vereyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

@zulu123

sen önce çocuk gibi yazı yazmayı bırak adam akıllı Türkçe yazmayı bir kavra. Eline klavye alan yazı yazmaya başladığı için forumda 3 günlük Windows Phone kullanıcıları sistemi maşallah hemen kavramışlar ne kadar güzel. 1 yık önce alıp kullananlar zaten hiç bilmiyorlar telefonu

hacım sende niye kaşıntı tuttu... grip virüsü kaşıntı da yapıyor diye duymuştum. 3 günlük WP kullanıcısı olduğumu da nerden çıkardınız ki? neyse şimdilik sizi ellemiyecem. gidişatınıza göre bakarız bir model size uydururuz. kendine iyi bak genç kardeşim, her şeye de böyle atlama e mi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

+1

İyi forumlar.

İngilizce öğretmeniyim

Hocam o zaman sizi eğitenlerde bir sıkıntı var veya sizi bu konulara gelmeden önce mezun etmişler. Bu cümleler maalesef doğru. İngilizce Şiir ve Roman üzerinde incelemeleriniz oldu mu hiç diye bir ipucu vereyim.

O bir film repliği,ve grammar/anlam hataları var. Kocaeli üniversitesindeyim ve edebiyat dersi aldım fakat bu şekilde bir anlatıma rastlayamadım 4 senemde. İsterseniz modern isterseniz daha öncesine bakın noun clauseda oradaki gibi bir omit işlemi yapamazsınız. Cümlenin orjinaline netten de bakabilirsin. Ayaküstü de ders vermeye başladık

• | OMG! | kullanıcısına yanıt
    bu şuna benziyor; türkçe'de İstanbul Türkçesi diyerek Türkçe öğrenenlere belirli bir gramer öğretirler, ancak yunus Emre'yi okuyan garibim yabancı bir Türkçe öğrencisi veya Türkçe öğretmeni (!) afyon yutmuş gibi olur.

ben de çevirmenlik yapıyorum; karşımıza neler çıkıyor bir görseniz bize İngilizce diye başka bir dil mi öğrettiler acaba diye şüpheye düşersiniz. o nedenle ben yıllarca karşılaştıklarımdan sonra hiçbir yapıya itiraz etmemeyi öğrendim.
    bu arkadaşın imzasındaki ifadeler ise karşılaştıklarım yanında nur yüzlü ak sakallı dede :D.... bir dile o dilin yaşadığı bir ülkede doğup büyümedikçe tamamen hakim olamazsınız. yani eğitim öğretim ile bir yere kadar.

o nedenle bu sizin eksiğiniz değil olması gereken doğal bir sonuç ve ileride tecrübeniz arttıkça ders vermenin değil ders alabilmenin zevkine varmaya başlayacaksınız. Hamdım Oldum Piştim diyen ne güzle söylemiş değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: interestedintech33

quote:

Orijinalden alıntı: webdh

quote:

Orijinalden alıntı: interestedintech33

Windows Phone kararlı bir işletim sistemi, çok beğendiğim yönleri var fakat bu önemli eksiklerinin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Para verip aldığım bir şeyin de hazır varken gelişmesini bekleyemem. Ancak yeni bir şey denemek isteyenler ve hobi olarak görenler denesin bence.

Android almak istesek , sistem zamanla şişiyor ve kasılmaya başlıyor. Aynı zamandada marketinde virüslü uygulama çok , el feneri uygulaması rehbere erişim istiyor vs..

İos desek , iphone telefonların özellikleri az ama fiyatları kazık , aynı zamandada işletim sistemi çok kısıtlı , sürükle bırak dosya bile atamıyoruz vs..

Geriye wp8 kalıyor , telefonlarının donanımı çok yüksek , sistemde zaman geçtikçe kasılma olmuyor ve telefonların fiyatları uygun..

Kısacada Wp8 alternatif değil gerekliliktir.

El feneri için bir sürü kişisel izin isteyen uygulamalar Windows phoneda da mevcut. Böyle bir kıstas yanlış olur. Ayrıca uygulama kalitesi açısından Windows Phone Androidden bile geride.
    Şişme konusu ise göreceli. Samsungun arayuzu dediğiniz gibi fakatnNexus gibi saf Android cihazlar veya üzerinde fazla oynanmamis cihazlarda Şişme yaşamadım. Şu An NOTE 2de saf androide yakın bir rom kullanıyorum hafta geçti ne ram boşalttı ne de uygulama kapattım ama en ufak bir kasma Şişme sorunu yok. Ayrıca ios kısıtlı da wp çok mu açık :D

Oha az sallayın markette kişisel erişim isteyen uygulama olması imkansız sadece konum bilgisi isteyebilir

• zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Evet verdiğiniz örnek doğru,günümüz Türkçe dilbilgisi ile edebi eserler arasında dağlar kadar fark var. Aynı şey İngilizcede de geçerli. Ama özellikleri farklı olmaları ve anlatımları. Vermeye çalıştıkları dersler dil çözüldükten sonra anlaşılabiliyor. Film repliğinin ise öyle bir özelliği yok,yani filmde there are değilde there is kullanılmış olabilir bu normaldir,kod zaten çözülür alıcıda ama kodlama yanlışsa ve çözülemeyecek gibiyse bu anlamsız ve yanlış bir iletişim olur ve düzeltilmesi gerekir. Yanlışlıkları kabullenmek yerine neden düzeltmeye çalışmıyoruz ki? Farklı anlatımlar elbette olacak yerine göre ama yanlışlığı da düzeltmeniz lazım. Edebi bir dil ile uğraşıyorsanız ya da teknik bir konu üzerinde çalışıyorsanız o kıstaslara göre dili ele almanız gerekecektir elbette,sıradışı anlatımlar normaldir o tarz contextlerde. Ama günlük kullanımda anlamsız cümle kurmanın bir mantığı yok.
    Dili native gibi konuşmak için orada büyümenize gerek yok ki,ya da native speaker olmanıza gerek yok dil hakkında bilmeniz için. Eğer yeteri kadar akıcı konuşup,accuracy (siz biliyorsunuz neden bahsettiğimi) kıstaslarını iyi bir şekilde kıvırmışsanız bir dili nativeden daha iyi kullanabilirsiniz,bu olaya canlı tanık olmasam ben de inanmayabilirdim.
    Dili öğrenmeyi her zaman sevdim,dil hakkında öğreneceksem de seve seve. Ama dilin gelişimi ve kullanımı hakkında yanlış bir şey öğrenmek istemiyorum
    Seviyeli tartışmanız için teşekkür ederim,iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.