Şimdi Ara

'Microsoft ilk etapta Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar planlıyordu'

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
69
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> 'Microsoft ilk etapta Windows Phone ve Android işletim sistemli cihazlar planlıyordu'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    windows phone nokia ile gayet iyi gidiyor bence...windows phone da andoridde ki kadar istesekte kötü uygulama olamıyor.en basit web uygulamasını kullanmak bile çok kolay ve işlevsel...hatta bu tür programları yapmak için cod bilgisi bile gerekmiyor icabında yapanıda gördük gayet iyi çalışıyor. şuan için işletim sisteminin temeli oturtuldu şuanda dallanıp budaklanması aşamasında....bazı temel özellikler olmasada öncekiler gibi geleceği belli olan özellikler.

kutu arayüzü ilk bakışta zevksiz gelebilir.ancak siz telefonu kullanıp özelleştirmeye başladığınızda en rahat arayüzün bu olduğunu göreceksiniz...mesela çok kullandığınız face uygulamasını büyük kutu haline getirip atıyorum el feneri uygulamasını en küçük hale getirip belli bir sıra ile dizdiğiniz zaman diğer arayüzlerde olduğu gibi cıvıl cıvıl arayüzlerde icon aramak yerine kutuların sizde bıraktığı hafıza etkisi kullanımı çok rahat bir hale dönüştürüyor.

tabi bu arayüzün geliştirilmeye devam ettiğini söylemeye gerek yok sanırım.arayüzün tüm programlar kısmı tek sıralı liste halinde olması ana ekrana alışma sürecinde bilerek getirilmiş bir şey olduğunu düşünüyorum.zamanla bu menüde daha rahat bir kullanıma kavuşacaktır.

burada kimseyi windows phone ye özendirmeye çalışmıyorum.ben wpye geçtim gerisi beni pek alakadar etmez aslında ama bir teknoloji sever olarak beni anlayanlar elbetde olacaktır.programlar şuan için kısıtlı ama işletim sisteminin gelişimine paralel olarak çok daha iyi programları göreceğimize inanıyorum. özellikle multimedia alanındaki eksiklikleri giderilecektir.

neyse işte isteyen andorid isteyen wp isteyen ios kullanacak sonuç itibari ile ancak şu havadan sudan konuşan insanları görünce yazıyorum işte böyle... sanal alemde daha nasıl meydan okunabilirki..
    |
    |

• Yarbay
    12149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WinqSaber

quote:

Orijinalden alıntı: webdh

quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Bir daha Windows Phone mu? Çok zor, ancak düşük fiyata alınabilecek bir işletim sistemi.

Sizi sayıyla mı gönderiyorlar bilmiyorum , sabah akşam forumda geziniyorsunuz aldığınız ürünün özelliklerini önceden bilmiyor musunuz ?
    Bende L920 almadan , wp8 ve nokia lar hakkında birçok yazıyı okudum ve bana hitap ettiği için aldım , oldukçada memnunum.

Bence bunlar sırayla girip çıkıyorlar birader wp8 forumlarına. Yani biri adama gitmiş zorla Wp8 telefon aldırmış gibi konuşuyor! Bak adam ne güzel demiş; " almadan önce araştırdım, bir çok yazı okudum ve bilerek aldım, memnunum.." Bu adam niye bu kadar araştırmış ? Çünkü adamın parası kıymetli, olabildiğince kendine hitap eden telefon bulmaya çalışmış ve bulmuş, almış. Sende öyle yap, git kendine uygun telefonu bul ve al ama önce araştır emi !

Bİ BİTMEDİNİZ !

Sonra da sistemin eksiklerini gormezden gel, hepsini yut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    379 Mesaj

Android, ios ve wp8 tabanlı işletim sistemlerinin eksikliklerini buraya yazalım mı beraber ? Bunları yazarken de hangi işletim sistemi kaç yıldır piyasada bunları da yanlarına not düşelim olmaz mı? Kimin ne artısı var bunları da yazalım. Mesela kasa kalitelerini, ekstra uygulamaları, ekran kalitesini, kamerasını, donanımlarını da yazalım bence. Bir gün has bel kader bir arkadaş telefon almak isterse gelsin bu yazdıklarımıza baksın karar versin olmaz mı ? Bence çok süper olur. Siz Wp8 eksikliklerini yazın bende android ve ios' u yazayım.. Şeffaf olsun sonuç..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinqSaber -- 7 Ocak 2014; 2:33:01 >
    |
    |
    Utku kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Android, ios ve wp8 tabanlı işletim sistemlerinin eksikliklerini buraya yazalım mı beraber ? Bunları yazarken de hangi işletim sistemi kaç yıldır piyasada bunları da yanlarına not düşelim olmaz mı? Kimin ne artısı var bunları da yazalım. Mesela kasa kalitelerini, ekstra uygulamaları, ekran kalitesini, kamerasını, donanımlarını da yazalım bence. Bir gün has bel kader bir arkadaş telefon almak isterse gelsin bu yazdıklarımıza baksın karar versin olmaz mı ? Bence çok süper olur. Siz Wp8 eksikliklerini yazın bende android ve ios' u yazayım.. Şeffaf olsun sonuç..!

Yazin. Kimse tutmuyor sizi. WP 8 eksiklerini yazanlara luzumsuz cemkirmeyin ama.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Yazin. Kimse tutmuyor sizi. WP 8 eksiklerini yazanlara luzumsuz cemkirmeyin ama.

Cemkirmiyorum aksine dalkavuklarla uğraşıyorum.. Ben şuan da wp8 kullanıyorum, sen ne kullanıyorsun ? Sende wp8 kullanıyorsan ve mutlu değilsen ağlamayı bırak, git kendine daha kaliteli bir şey al, bulursan.. Ben cemkirmeyi bırakıyorum, sende ağlamayı bırak artık..

Sana ne?

• Yüzbaşı
    379 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Cemkirmiyorum aksine dalkavuklarla uğraşıyorum.. Ben şuan da wp8 kullanıyorum, sen ne kullanıyorsun ? Sende wp8 kullanıyorsan ve mutlu değilsen ağlamayı bırak, git kendine daha kaliteli bir şey al, bulursan.. Ben cemkirmeyi bırakıyorum, sende ağlamayı bırak artık..

Sana ne?

hayırlısı cnm ya..

• Yarbay
    12149 Mesaj
    Sistemin eksiklerinin yazilmasi sizi neden bu kadar geriyor anlamiyorum ki? Nedir bu para verdigi urune toz kondurmama cabalari? Enteresan bir ego.

Orijinalden alıntı: interestedintech33

quote:

quote:

Windows Phone kararlı bir işletim sistemi, çok beğendiğim yönleri var fakat bu önemli eksiklerinin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Para verip aldığım bir şeyin de hazır varken gelişmesini bekleyemem. Ancak yeni bir şey denemek isteyenler ve hobi olarak görenler denesin bence.

Android almak istesek , sistem zamanla şişiyor ve kasılmaya başlıyor. Aynı zamandada marketinde virüslü uygulama çok , el feneri uygulaması rehbere erişim istiyor vs..

İos desek , iphone telefonların özellikleri az ama fiyatları kazık , aynı zamandada işletim sistemi çok kısıtlı , sürükle bırak dosya bile atamıyoruz vs..

Geriye wp8 kalıyor , telefonlarının donanımı çok yüksek , sistemde zaman geçtikçe kasılma olmuyor ve telefonların fiyatları uygun..

Kısacada Wp8 alternatif değil gerekliliktir.

El feneri için bir sürü kişisel izin isteyen uygulamalar Windows phoneda da mevcut. Böyle bir kıstas yanlış olur. Ayrıca uygulama kalitesi açısından Windows Phone Androidden bile geride.
    Şişme konusu ise göreceli. Samsungun arayuzu dediğiniz gibi fakatnNexus gibi saf Android cihazlar veya üzerinde fazla oynanmamis cihazlarda Şişme yaşamadım. Şu An NOTE 2de saf androide yakın bir rom kullanıyorum hafta geçti ne ram boşalttı ne de uygulama kapattım ama en ufak bir kasma Şişme sorunu yok. Ayrıca ios kısıtlı da wp çok mu açık :D

Hafta olmuş uygulama kapatmamış diye seviniyor Ben uygulama kapatmayı bırak teli resetlediğimi hatırlamıyorum 920 kullanıyorum son derece memnunum... Yeni telefon almadan önce herkes ihtiyacını belirleyip telefon alsa bu kadar çok telefonlarından şikayet eden olmaz...

• Binbaşı
    1322 Mesaj
    quote:

Sistemin eksiklerinin yazilmasi sizi neden bu kadar geriyor anlamiyorum ki? Nedir bu para verdigi urune toz kondurmama cabalari? Enteresan bir ego.

+1
    Bunu yapan çok üye var. Hiç bir cihaz mükemmel değil ki,bulamazsın alamazsın yani.
    Aldığın cihazın eksik yönlerini kabullenecen,diğerlerine çamur atmanın alemi yok.

Orijinalden alıntı: Dogu-E

quote:

quote:

quote:

Windows Phone kararlı bir işletim sistemi, çok beğendiğim yönleri var fakat bu önemli eksiklerinin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Para verip aldığım bir şeyin de hazır varken gelişmesini bekleyemem. Ancak yeni bir şey denemek isteyenler ve hobi olarak görenler denesin bence.

Android almak istesek , sistem zamanla şişiyor ve kasılmaya başlıyor. Aynı zamandada marketinde virüslü uygulama çok , el feneri uygulaması rehbere erişim istiyor vs..

İos desek , iphone telefonların özellikleri az ama fiyatları kazık , aynı zamandada işletim sistemi çok kısıtlı , sürükle bırak dosya bile atamıyoruz vs..

Geriye wp8 kalıyor , telefonlarının donanımı çok yüksek , sistemde zaman geçtikçe kasılma olmuyor ve telefonların fiyatları uygun..

El feneri için bir sürü kişisel izin isteyen uygulamalar Windows phoneda da mevcut. Böyle bir kıstas yanlış olur. Ayrıca uygulama kalitesi açısından Windows Phone Androidden bile geride.
    Şişme konusu ise göreceli. Samsungun arayuzu dediğiniz gibi fakatnNexus gibi saf Android cihazlar veya üzerinde fazla oynanmamis cihazlarda Şişme yaşamadım. Şu An NOTE 2de saf androide yakın bir rom kullanıyorum hafta geçti ne ram boşalttı ne de uygulama kapattım ama en ufak bir kasma Şişme sorunu yok. Ayrıca ios kısıtlı da wp çok mu açık :D

Hafta olmuş uygulama kapatmamış diye seviniyor Ben uygulama kapatmayı bırak teli resetlediğimi hatırlamıyorum 920 kullanıyorum son derece memnunum... Yeni telefon almadan önce herkes ihtiyacını belirleyip telefon alsa bu kadar çok telefonlarından şikayet eden olmaz...

Gülünecek bir durum yok. Normalde android kullanıcıları clean master gibi.programlarla ram temizliği yapar ram dolmasın diye, arka plândaki uygulamaları kapatırlar. Ben yapmıyorum ve bu ram ayarlama işini telefona bırakıyorum ve henüz bir sorun yaşamadım, onu belirtmek istedim.

|
    |

• Yüzbaşı
    379 Mesaj
    Sistemin eksikliklerini yaz, sana kimse karışmıyor. Bilakis senin adının geçmediği yerde geldin salça oldun. Bizim cephe aldığımız kişilerin yazma biçimleri ve kelamları bellidir. Sana bugün dışında bir kelam söyleyen oldu mu? Bugün kaşındın biz de gereken cevapları veriyoruz. Bunun ego ile ne alakası var ? Bende eksikliklerinin ne olduğunu neler yapılırsa daha iyi olacağını biliyorum ama bazıları gibi gelip burada çığırtkanlık yapmıyorum. Kimsenin bizim tercih etmiş olduğumuz sistemi eleştirmeye hakkı yok gibi bir durum yok ortada, öyle çapsız insanlar değiliz ama kimsenin de gelip saçma sapan şeyler yazarak kullanmakta olduğumuz ürünü genel manada kötülemeye de hakkı yok. Bireysel olarak eleştirebilirsin, ya şu eksik bana göre, olursa bana hitap eder bu telefon diyebilirsin ama kalkıp da cihazda ki memnuniyetsizliğini genele yayarsan biz gerçek kullanıcılar veya kullanmak isteyenler olarak tepki koyarız. Bizler kullanıcı olarak forumda başlık açıyor muyuz hiç, gördün mü? " GELİN GELİN WP8' e gelin, ALMAYAN KALMASIN, MÜTHİŞ BİR İŞLETİM SİSTEMİ VE GÖZ ALICI CİHAZLAR, KAÇIRMAYIN..! " diye bir başlık gördün mü hiç? Methiyeler düzülen? Hal böyle iken neden sürekli sıkıntılı olarak kabul ettiğiniz şeyleri bir başlık altında toplayıp lanse etme gereği duyuyorsunuz ? Aldığına pişman olabilirsin, sana uymamış olabilir bu telefon ama kalkıp da çığırtkanlık yapmanında alemi yok. Bize saygı gösterin kullanıcı olarak, bizde herkese hak ettiği gibi davranalım. Kısaca ego değil bu, tepki..

• Yüzbaşı
    379 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

quote:

+1
    Bunu yapan çok üye var. Hiç bir cihaz mükemmel değil ki,bulamazsın alamazsın yani.
    Aldığın cihazın eksik yönlerini kabullenecen,diğerlerine çamur atmanın alemi yok.

Ne güzel söyledin, bak işte biz her fırsatta bunu anlatmaya çabalıyoruz. Hiç bir sistem mükemmel değildir. Var olan sistemlerin hepsinde belirgin eksiklikler vardır ama nedense wp8 hiç öyle lanse edilmiyor, neden ? Berbatmışmış da, uygulaması azmışmış da, şöylemiş de böylemiş de.. Sizlerin gözünde biz bu cihazları aldık diye enayi mi oluyoruz ? İsteyen istediği sistemi kullanmakta özgürdür, eleştirmekte de özgürdür ama bizleri enayi kıvamına sokma çabalarına gereken cevabı vermekte özgürlüktür. Çamur atmaya gerek yok, bilinçli kullanıcılar, teknolojiyi biraz takip edebilen kullanıcılar hangi sistemin ne olduğunu biliyor. Ayrıca yazdığımız mesajların hangisinde çamur var, ben göremiyorum ?

• Binbaşı
    1322 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

quote:

+1

Ne güzel söyledin, bak işte biz her fırsatta bunu anlatmaya çabalıyoruz. Hiç bir sistem mükemmel değildir. Var olan sistemlerin hepsinde belirgin eksiklikler vardır ama nedense wp8 hiç öyle lanse edilmiyor, neden ? Berbatmışmış da, uygulaması azmışmış da, şöylemiş de böylemiş de.. Sizlerin gözünde biz bu cihazları aldık diye enayi mi oluyoruz ? İsteyen istediği sistemi kullanmakta özgürdür, eleştirmekte de özgürdür ama bizleri enayi kıvamına sokma çabalarına gereken cevabı vermekte özgürlüktür. Çamur atmaya gerek yok, bilinçli kullanıcılar, teknolojiyi biraz takip edebilen kullanıcılar hangi sistemin ne olduğunu biliyor. Ayrıca yazdığımız mesajların hangisinde çamur var, ben göremiyorum ?

Sen neden kişisel algıladın ki şimdi bunu?
    Evet,Windows'un marketi eksikti,hala da eksik. Uygulama furyası başlamadan önce her yazılan uygulama ilk ios için yazılırdı,artık her uygulama aynı anda ya da biraz gecikmeyle Android için de çıkıyor,hatta bazen ilk Android'e çıkıyor. Bu artık bir standart. Her ne zaman ki Windows Phone da bu standarda katılır ben o zaman derim tamam market işi bitmiştir. Çünkü market olayının uygulama sayısı ile alakası yok. Popüler ya da yeni gelen uygulama+oyunların hangi sisteme geleceği ile alakası var. Android+ iOS artık birer standartlar. Windows da önümüzdeki bir kaç sene içerisinde,belki o kadar da olmayabilir bu standartta yerini alacaktır.

Android'in ilk zamanlarını hatırlıyorum,her videoda arayüzdeki laglardan,hatalardan falan şikayet edilirdi,eksikleri vardı zamanla toparladı, Windows'un da eksikleri var ve zamanla kapanacaktır. Bu şekilde yorumlar olması neden sizi rahatsız ediyor ki? iPhone 4 çıktığında gidip laglı,şişen sistemli Galaxy S alanlar enayi miydi? Galaxy S alanlar da amoled ekranından, widgetlarından aldılar. Bu tercih meselesidir. Başka sistemi tercih ettiği için birine enayi demek cahillikten,fanboyluktan başka bir şey olamaz. Windows hakkında bu tarz yorumlar aynı Android'e yapıldığı gibi her zaman yapılacaktır. Önüne geçemezsiniz. Android her videoda vurgulanan laglarına,sistemin şişmesine,virüslü uygulamalarına ve bilimum bu tarzdaki haberlere rağmen pazarı domine etmeyi başardı. Bu da bu tarzda yapılan haberlerin ve yorumların ne kadar gereksiz olduğunun bir göstergesidir.

İyi forumlar.

Edit: Bu arada imzanızdaki cümlede çok fazla İngilizce grammar hatası var,dikkatimi çekti. Hata bazı bölümleri oldukça anlamsız,cümlenin doğruluğundan emin misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi | OMG! | -- 7 Ocak 2014; 4:53:58 >

• Yarbay
    3639 Mesaj
    quote:

quote:

virüsten sonrasını okumadım

• Yüzbaşı
    379 Mesaj

Arkadaşın egosal sıkıntıların var olduğunu düşünmesi ve bir önceki mesajla yine aynı arkadaşla tartıştığımız gerçeğini göz önüne alırsak ister istemez üstüme aldım. Akabinde " +1 " yaparak arkadaşa destek vermenizden dolayı da sizin mesajınızı da üstüme aldım. Çok ince görüyorum bazen deliliğim o yüzden, evet..

Konuya gelecek olursak. Şu yazdığınız mesajdan ben anlıyorum ki, zamanla her sistem eksikliklerini kapatacak, yada kapatmaya çabalıyor. Benim görüşümde bundan çok farksız değil. Benim kızdığım nokta; bu sistem ben ve benim gibilerin işini görüyorken neden hala işe yaramaz olarak lanse ediliyor ? Bu saçmalık. Ben fan boy değilim çok şükür sadece teknolojiyi çok seven bir bireyim. Her türlü işletim sistemini kullandım ve diğerleri kadar wp8 beni hiç bir zaman üzmedi. Ya tüh şu uygulama neden yok dediğimi hatırlamıyorum bile ve hayati önem taşıyan bir anda her hangi bir uygulamanın eksikliğini de hissetmedim.. Her işimi gördüm ve hala da görüyorum. Eleştirel yaklaşımlara her zaman saygım vardır, bu olgu her insanda mevcut olmalı. Yani eleştirmeyi bilmeli ama bunu yaparken de genel bir kanıymış gibi göstermek yerine kendi düşüncelerini vurgulamalı. Neyse çok uzatmayayım ben, daha da girmem bu mevzulara. Gidip deveye hendek atlatayım en iyisi. Teknolojiyi sevmek fan boyluk değildir. Aslında fan boyluk yeni bir ürünün gelişimini engelleyecek her türlü girişimdir.

İyi forumlar..
    |
    |
    | OMG! | kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2582 Mesaj
    gerçekten yapılabilseydi WP çok daha ilerilere gidebilirdi. şahsen aynı telefonda WP ve android i kullanmak isterdim.
    |
    |

SAMSUNG GALAXY NOTE 3 - LTE [ N9005 ]
    • Üretim Planlama Mühendisi • FENERBAHÇE • Polonya-Erasmus • Asus N55S Kullanıcısı •
    Şimdi Çatı Katında İnziva VaktiHer aradığınızı bulabileceğiniz mükemmel bir site • Online Gamer •
    Hey sen! Üşengeç değilsin, sadece mutsuzsun ve mutsuz insanlarda yorgun olur. Hiçbirşey yapmak istemezler...
  • Yarbay
    7925 Mesaj
    quote:

Bir daha Windows Phone mu? Çok zor, ancak düşük fiyata alınabilecek bir işletim sistemi.

Severek kullanan var, kullanmayanlar var ve ben kullanmaktan memnunum. Bildirim çubuğu eksik deseniz eyvallah, mağazada oyun az deseniz yine tamam ama bazen abartıyorsunuz.

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

Severek kullanan var, kullanmayanlar var ve ben kullanmaktan memnunum. Bildirim çubuğu eksik deseniz eyvallah, mağazada oyun az deseniz yine tamam ama bazen abartıyorsunuz.

1000 tl vermişsin bildirim çubuğu yok? Sence bu normal bişey mi?

DH Motorola Moto G Kullanicilari

• Yarbay
    7925 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: StealheX

quote:

Orijinalden alıntı: TurboCore

quote:

1000 tl vermişsin bildirim çubuğu yok? Sence bu normal bişey mi?

Eksikliklerini reddetmiyorum zaten

|
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
emek server
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,599
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.