Şimdi Ara

Micro USB Kablo (Yüksek hızda şarj edebilmek için) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
48
Favori
56.288
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an cok kaliteli olmayan bi aletten şarj ediyorum da, bendeki değerler neden bu kadar yüksek acaba? Sizde 1600-1800 yazıyor
     Micro USB Kablo (Yüksek hızda şarj edebilmek için)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer_b

Arkadaşlar 2 adet çıkışı olup da ikisinden de 2a çıkışı olan şarj adaptoru ve yine hızlı sarja uygun iki adet kablo bakıyorum. Evde bazen aynı anda iki adet telefonu sarj etmek gerekiyor, bunun için hızlı ve güvenli bir çözüm arıyorum açıkçası. Aliexpress ten olabilir.

Bende arayicisiyim güncel

• Beyler yan sanayi adaptör ve kablo almayin. Bu işin şakası olmaz.

• Hizli sarja uygun kablo nedir arkadaşlar biri bana açıklasın. Sarj aletinin amperi yuksekse cihaz hizli sarj olur bunun kabloyla ne ilgisi var? Yulsek ampere dayanikli kablo derseniz tamam derim de sarj hizi a ne etkisi var anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyblast

quote:

Orijinalden alıntı: zafer_b

Arkadaşlar 2 adet çıkışı olup da ikisinden de 2a çıkışı olan şarj adaptoru ve yine hızlı sarja uygun iki adet kablo bakıyorum. Evde bazen aynı anda iki adet telefonu sarj etmek gerekiyor, bunun için hızlı ve güvenli bir çözüm arıyorum açıkçası. Aliexpress ten olabilir.

Bende arayicisiyim güncel

Ben bunu
    (http://www.dx.com/p/6-usb-port-ac-power-charger-adapter-w-eu-plug-for-iphone-ipad-ipod-samsung-tablet-pc-white-216446)
    aldım gayet memnunum. 1 ve 2 numaralı çıkışlar tabletleri rahat şarjediyor diğerleri cep telefonlarını. Aynı anda 4 çıkış kullandım. Çıkış amperleri alete göre değişiyor. Ben Vodafone tab 10'u orijinal şarj aleti dışında bununla şarjedebildim. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: teote01

Hizli sarja uygun kablo nedir arkadaşlar biri bana açıklasın. Sarj aletinin amperi yuksekse cihaz hizli sarj olur bunun kabloyla ne ilgisi var? Yulsek ampere dayanikli kablo derseniz tamam derim de sarj hizi a ne etkisi var anlayamadım.

Kablo ince ise veya daha teknik deyişle direnci (omajı) yüksekse akım yükseldikçe kayıplar artar, voltaj düşer, cep telefonuna kadar yeterli volt gelmeyince şerj etmez.
  • quote:

Hizli sarja uygun kablo nedir arkadaşlar biri bana açıklasın. Sarj aletinin amperi yuksekse cihaz hizli sarj olur bunun kabloyla ne ilgisi var? Yulsek ampere dayanikli kablo derseniz tamam derim de sarj hizi a ne etkisi var anlayamadım.

Her kablonun şarj kapasitesi farklıdır .bazısı 1.6 amper iletirken bazısı 1 amper iletebiliyor bu da şarj süresini etkiliyor.

• Bu arada test ettiğim kablolar arasında en iyi sonucu xiaomi kablo verdi. 1.6a gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator28

quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond16

Beyler tablet için kalite bi kablo lazım, kendi kablosu arızalandı, hb dan dark usb kablo aldım tırt çıktı, şimdilik xiaomi powerbank kablosu ile şarj ediyorum, enaz 1mt katileli bir kablo tavsiye edebilecek varmı?

http://www.banggood.com/Nillkin-2A-120cm-5V-Charge-Cable-Universal-Flat-Micro-USB-Cable-p-943242.html
    http://www.banggood.com/XIaomi-Original-Micro-USB-Data-Cable-Charging-Cable-For-Mobile-Phones-p-934329.html

ben bu üstteki linkte olandan kullanıyorum çok kaliteli ve çok hızlı şarj ediyor, ama 6 ay sonunda ucundaki dişleri eskidi ve telefonu sıkı tutmaz oldu. ama büyük soru değil çok kaliteli bir plastikten imal edilmiş ve bukalemun dili gibi çok kolayca katlanabiliyor cebinizde rahatsız etmiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kablolarda direnç unsuru vardır, kısacık olan kablolarda çok farketmez ama 1 metrenin üzerindeki kablolarda kaliteli bir iletken(bakır) vs kullanılmazsa telefona ulaşan akım zayıflamış olur. Normal samsung şarj aletinin çıkışı 2Amper ama çin malı 1 metrelik kabloyla telefona ulaşan 0.8 amper oluyor, orjinal kabloyla 1.2-1.8 arasında değişiyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şarj kablosu alacağım sizce bu ürün nasıl?
    Bu siteden başka bu veya benzer fiyatta tavdiyelerinizi alabilirmiyim? Adaptörlüde olabilir

http://m.banggood.com/Original-REMAX-2_1A-Golden-Noodle-Style-Micro-USB-Charging-Data-Cable-For-Cellphone-p-978726.html

• benim de lg g3 kablom cortladi. hazir bimekste hopi varken degerlendireyimdiyorum ama 2a lik bir kablo goremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Radical Brain -- 27 Mayıs 2015; 23:40:03 >
  • Birkaç mesaj üstte belirtilen xiaomi ve nillkin kabloların her ikiside gayet kalitelidir. Tereddütsüz alabilirsiniz.

• banggood sitesinden nilkin kablo aldim 1.2 a ile sarj ediyor. bu durumda nasıl iade alabilirim.
    almamış arkadaslar varsa almasinlar

• Vatandan s-link olanı aldım ama maalesef 1.3A üstünü göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: boombip

Ürünü ChinaBuyE sitesinden denemek için aldım. Yüksek hızda enerji akışı sağlayan micro usb kablo. Özellikle xiaomi powerbank'in kablosunu bozanlar veya kaybedenler için can simidi. Ürün Xiaomi'nin kablosuyla muadil. Aynı zamanda kendi kablosuyla istediği yüksek şarj etme performansını yakalamayanlar için de ilaç gibi.

Fiyatı: 1.49$

http://www.chinabuye.com/review/product/list/id/67370/category/378/

Önemli Not: Samsung cihazı olanlar için en büyük sorunlardan biri şarj aletlerinin yavaş şarj etmesidir malum. Genellikle micro usb kablolar kısa sürede haşat oluyor ve şarj etme süresi de 2 saatten, 6 saat gibi uçuk sürelere çıkıyor.

öncelikle cihazınızın micro usb kablosunun kondüsyonunu ölçmek için Google play'deki "Galaxy Charging Current" adındaki programı kurun.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent&hl=tr

Sonra cihazınızı şarja takıp programı açın. Samsung cihazınız maksimum 1800 mah ile şarj edebilir. bu veri akış hızıyla örneğin 3200 mah'lık pile sahip note 2'yi ortalama 1.5 saatte full şarj edebilirsiniz. eğer akış hızınız 800 ise pilinizi ancak 4 saatte doldurabilirsiniz.

Xiaomi Powerbank ile gelen kısa micro usb kablo 1800mah ile veri taşıma özelliğine sahiptir. Samsung'un kendi kablosu ise 1600 mah ile şarj eder. Zamanla haşat olur ve bu hız 800-1200 arasına düşer. Konuda verdiğim ürünü hızlı şarj için kullanabilirsiniz. 1800mah'lık ekran görüntüsü chinabuye'deki ürüne aittir.

Xiaomi'nin kablosu bozuldu linkteki kablo takipsiz olarak alınamıyor mu siz nasıl aldınız?

• çocukların samsung tableti için en sonunda gittim çinden şu kabloyu aldım 2m benim çocuklar onu bile bozdular şimdi çalışmıyor ucu bozuldu...
    telefonda randuman vermedi ama tableti dolduruyordu şimdi de kablosuz kaldı keratalar bende acil kablo arıyorum...

http://tr.aliexpress.com/item/2Meter-6Feet-Braided-Flat-Micro-USB-Cable-Cords-Sync-Nylon-Woven-V8-Charger-Lace-Wire-for/2007976045.html

https://store.donanimhaber.com/54/0e/a4/540ea4172ee8aad49db54eda8108e95a.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hotking -- 25 Haziran 2015; 11:33:27 >

• Ayni kullanicidan 2 adet daha siparis daha verdim. Onlar da sorunsuz

• bayramtrn kullanıcısına yanıt
    Bu kabloları bem yaklaşık 2 aydir kullanıyorum.xiaomi den telefon tablet sarj etmek icin defalarca kullandım,herhangi bir sıkıntı yok.
    Fakat xiaomi yi şarj etmek için hic kullanmadım.bu konuda bir bilgim yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.banggood.com/Nillkin-2A-120cm-5V-Charge-Cable-Universal-Flat-Micro-USB-Cable-p-943242.html

Linkteki kabloyu aldım, tavsiye ederim. 12-13 günde geldi. 1,3$ fazla verip takip numaralı almıştım. Kablo yassı yapıda olduğu için karışmıyor. Üzerinde esnek plastikten yapılmış kilit var. Kabloyu prize kırmayacak şekilde dolayıp bu kilit ile kilitleyebiliyorsunuz, daha da açılmıyor. Malzeme kalitesi çok iyi, ileride kolay kolay temassızlık vs. problemler çıkaracak gibi durmuyor. 1.2 metre uzunluğu var.

edit: 3 ayda bozuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system_25 -- 30 Aralık 2015; 16:36:52 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.